Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

GKS awansuje, prezes i trener rezygnuje


 

Na zakończenie rozgrywek w A klasie prawdziwy festiwal strzelecki urządzili piłkarze Gminnego Klubu Sportowego Dźwierzuty. Pokonali w Starym Olsztynie miejscowych aż 8:0. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Kozłowski, Kołakowski (2), Kuciński, Granicki, samobój...



 

Na zakończenie rozgrywek w A klasie prawdziwy festiwal strzelecki urządzili piłkarze Gminnego Klubu Sportowego Dźwierzuty. Pokonali w Starym Olsztynie miejscowych aż 8:0. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Kozłowski, Kołakowski (2), Kuciński, Granicki, samobójcza, M. Szpyrka, J. Szpyrka.

 

Cierpi rodzina

Ostatniego gola strzelił prezes, trener, i jak się okazuje, też zawodnik GKS w jednym, czyli - Jarosław Szpyrka. Był to jego prawdopodobnie ostatni gol w drużynie. - Złożyłem rezygnację – potwierdza Jarosław Szpyrka. - Prowadzenie klubu i drużyny to spore wyzwanie i obciążenie, cierpi na tym moja rodzina. Czas na zmiany. Ale mam nadzieję, że klub przejmie ktoś, kto odda mu serce, tak samo jak ja. Zapewniam, że w dalszym ciągu będę pomagał drużynie, jak tylko będę mógł.

 

Dwie ligi wyżej

Jarosław Szpyrka to fenomen, jeśli chodzi o piłkę nożną w naszym powiecie. Potrzebował zaledwie czterech lat, aby swoją drużynę poprowadzić z B klasy do ligi okręgowej, czyli aż o dwie klasy wyżej. Co ciekawe pierwsza drużyna opiera się niemal w 90 procentach na piłkarzach z gminy Dźwierzuty. Budżet klubu to 10 tys. zł. Tyle GKS otrzymuje z kasy gminy. Dla porównania SKS Szczytno otrzymuje około 90 tys. zł z budżetu miasta.


Tomasz Mikita

 

 

Zdjęcie po ostatnim meczu sezonu

Górny rząd od lewej: Bartosz Szpyrka, Andrzej Kuciński, Przemysław Ciebień, Maciej Szpyrka, Jakub Malewicz, Patryk Bazych, Aleksander Wojtczak, II trener-Antoni Niewiarowski.

Dolny rząd od lewej: kierownik drużyny-Mariusz Chmura, Prezes, I trener - Jarosław Szpyrka, Sebastian Frejlich, Krzysztof Granicki, Sebastian Kozłowski, Dariusz Kołakowski, Adrian Bazych, Ariel Wójcik, sekretarz-Stanisław Bartniczuk.

Nieobecni: Konrad Elsner, Kacper Król, Mariusz Sztymelski, Mariusz Biedka, Sebastian Biedka, Arkadiusz Sokołowski, Sebastian Hołod, Wojciech Włoch, Adam Zalewski.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2018-10-19 11:36:37

Nieudany powrót trenera Pietrzaka

  • Wtorek, 2018-10-09 13:42:48

Patrycja rezygnuje z Europy, na razie...

  • Czwartek, 2018-09-06 11:48:52

Trening trenerów z Akademii

  • Czwartek, 2018-03-29 11:11:41

Klub Błękitnych Pasym ma nowego prezesa

  • Piątek, 2017-09-15 09:25:58

Medaliści trenera Dymerskiego


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13