Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

GKS awansuje, prezes i trener rezygnuje


 

Na zakończenie rozgrywek w A klasie prawdziwy festiwal strzelecki urządzili piłkarze Gminnego Klubu Sportowego Dźwierzuty. Pokonali w Starym Olsztynie miejscowych aż 8:0. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Kozłowski, Kołakowski (2), Kuciński, Granicki, samobój...



 

Na zakończenie rozgrywek w A klasie prawdziwy festiwal strzelecki urządzili piłkarze Gminnego Klubu Sportowego Dźwierzuty. Pokonali w Starym Olsztynie miejscowych aż 8:0. Na listę strzelców wpisywali się kolejno: Kozłowski, Kołakowski (2), Kuciński, Granicki, samobójcza, M. Szpyrka, J. Szpyrka.

 

Cierpi rodzina

Ostatniego gola strzelił prezes, trener, i jak się okazuje, też zawodnik GKS w jednym, czyli - Jarosław Szpyrka. Był to jego prawdopodobnie ostatni gol w drużynie. - Złożyłem rezygnację – potwierdza Jarosław Szpyrka. - Prowadzenie klubu i drużyny to spore wyzwanie i obciążenie, cierpi na tym moja rodzina. Czas na zmiany. Ale mam nadzieję, że klub przejmie ktoś, kto odda mu serce, tak samo jak ja. Zapewniam, że w dalszym ciągu będę pomagał drużynie, jak tylko będę mógł.

 

Dwie ligi wyżej

Jarosław Szpyrka to fenomen, jeśli chodzi o piłkę nożną w naszym powiecie. Potrzebował zaledwie czterech lat, aby swoją drużynę poprowadzić z B klasy do ligi okręgowej, czyli aż o dwie klasy wyżej. Co ciekawe pierwsza drużyna opiera się niemal w 90 procentach na piłkarzach z gminy Dźwierzuty. Budżet klubu to 10 tys. zł. Tyle GKS otrzymuje z kasy gminy. Dla porównania SKS Szczytno otrzymuje około 90 tys. zł z budżetu miasta.


Tomasz Mikita

 

 

Zdjęcie po ostatnim meczu sezonu

Górny rząd od lewej: Bartosz Szpyrka, Andrzej Kuciński, Przemysław Ciebień, Maciej Szpyrka, Jakub Malewicz, Patryk Bazych, Aleksander Wojtczak, II trener-Antoni Niewiarowski.

Dolny rząd od lewej: kierownik drużyny-Mariusz Chmura, Prezes, I trener - Jarosław Szpyrka, Sebastian Frejlich, Krzysztof Granicki, Sebastian Kozłowski, Dariusz Kołakowski, Adrian Bazych, Ariel Wójcik, sekretarz-Stanisław Bartniczuk.

Nieobecni: Konrad Elsner, Kacper Król, Mariusz Sztymelski, Mariusz Biedka, Sebastian Biedka, Arkadiusz Sokołowski, Sebastian Hołod, Wojciech Włoch, Adam Zalewski.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2018-10-19 11:36:37

Nieudany powrót trenera Pietrzaka

  • Wtorek, 2018-10-09 13:42:48

Patrycja rezygnuje z Europy, na razie...

  • Czwartek, 2018-09-06 11:48:52

Trening trenerów z Akademii

  • Czwartek, 2018-03-29 11:11:41

Klub Błękitnych Pasym ma nowego prezesa

  • Piątek, 2017-09-15 09:25:58

Medaliści trenera Dymerskiego


Komentarze

  • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
    Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
    Autor: Teresa TTT
    2018-12-12 10:17:29
  • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
    Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
    Autor: Aga
    2018-12-12 07:13:28
  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23