Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Finansowa afera w rozoskim GOK?


Ponad 20 tysięcy złotych zaległych pensji i pochodnych, być może, będzie musiał wypłacić Gminny Ośrodek Kultury w Rozogach swoim byłym pracownikom. Nieprawidłowości wykazała kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. Radni pytają, kto za to odpowiada?



Temat wyszedł, gdy na wniosek wójta radni musieli zwiększyć budżet Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach o 30 tys. zł. - Trzy miesiące temu zmniejszaliśmy dotację dla GOK z 460 tys. zł do 420 tys. zł, a teraz ponownie musimy dołożyć 30 tys. zł – mówi Mieczysław Dzierlatka, gminny radny. - To zmniejszenie zbiegło się z nagłym odejściem byłego dyrektora Szewczaka. Czy wójt chciał się w ten sposób pozbyć nieprzychylnego władzy dyrektora? I dlaczego nowa pani dyrektor wiedząc, że ma mniejszy budżet, nie oszczędzała? Czyżby miała obietnicę wójta, że jej dołoży brakującą kwotę? – pytał na sesji Dzierlatka.

 

Odstrzelili Szewczaka?

 

Do tych słów radnego wójt Zbigniew Kudrzycki się nie odniósł. Stwierdził natomiast, że dodatkowe pieniądze są potrzebne, bo po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w placówce wyszły nieprawidłowości. - Do GOK wpłynęły też pisma od byłych pracowników o wypłatę zaległości, czyli między innymi ekwiwalent za urlop, wyrównanie dodatku, wynagrodzenie, zus, odsetki, co łącznie wynosi około 20 tys. zł.

Radni pytali, kto odpowiada za te nieprawidłowości. Konkretne nazwiska nie padły, ale sugerowano, że odpowiedzialność ponosi były dyrektor GOK Wojciech Szewczak. - Sprawa dotyczy osób, które odeszły z pracy, gdy dyrektorem został pan Szewczak – mówi wójt Kudrzycki.

 

Ciekawe przejęzyczanie prawnika?


 

Głos podczas ostatniej sesji zabrał też prawnik gminy, który powiedział dość nietypową rzecz: - Zaległości dotyczą 2015 roku – mówił. - Wynika to z protokołu inspekcji pracy i kierownik musi to wykonać, nie ma tu dyskusji. W protokole nie ma kwotowo, jakie są niedopłaty. Dotyczy to jeszcze tak naprawdę spraw przed przyjściem dyrektora Szewczaka.

Ta wypowiedź zaskoczyła wójta Kudrzyckiego. - Być może pan prawnik się przejęzyczył – mówi wójt. - Bo z tego co wiem, to kontrola obejmowała rok 2015 i również czas, gdy dyrektorem był już pan Szewczak.

Potwierdziła to „Tygodnikowi Szczytno” Anna Pszczółkowska, pełniąca obowiązki Dyrektora GOK Rozogi.

 

Polityka?

 

Z takimi oskarżeniami nie zgadza się były już dyrektor Wojciech Szewczak. - Dla mnie jest to ewidentna sprawa polityczna – mówi. - Po pierwsze wniosek o wypłatę tych pieniędzy złożyła osoba, która kandyduje, a poza tym czekała na to aż 2,5 roku i zrobiła to tuż przed wyborami. W mojej ocenie, jeśli zaległości są, to na pewno nie aż w tak ogromnej kwocie. Poza tym myślę, że cała sprawa może się rozmyć po wyborach, czas pokaże, że mam rację.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-10-12 10:53:15

Szpital bez dofinansowania

  • Czwartek, 2017-01-05 12:36:27

Aferą szambową zajął się prokurator

  • Czwartek, 2016-07-14 14:10:15

Aktywny Pasym z dofinansowaniem


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon