Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Fatalny start sezonu SKSu


Przed rozpoczęciem sezonu rozbudzona została wyobraźnia kibiców SKS Szczytno, gdy wszyscy opowiadali o szerokiej kadrze, chęci oraz możliwości awansu do czwartej ligi. Niestety, boisko zweryfikowało te słowa. Bilans SKSu po trzech kolejkach ligowych wynosi ZERO punktów, DWANAŚCIE straconych goli, JEDEN strzelony i OSTATNIE miejsce w tabeli.Już pierwszy mecz sezonu ukazał niemoc strzelecką lokalnych zawodników, kolejne dwa zaś dodały braki kadrowe i nieodpowiednie przygotowanie kondycyjne. Sytuacja wyglądała wręcz dramatycznie. W pierwszej połowie zarówno drugiego, jak i trzeciego meczu Szczytno było stroną przeważającą, ale niepotrafiącą wykorzystać okazji strzeleckich. Od około 70 minuty do niemocy w ataku doszły braki kadrowe i kondycyjne. Kontuzje, sprawy osobiste, zobowiązania zawodowe nie pozwoliły na uczestniczenie pełnej kadry w podróży do Różnowa. – Na ławce rezerwowych zasiadł jeden zawodnik. To zdecydowanie za mało. Przeciwnicy zdominowali nas w końcowej fazie meczu – komentuje Michał Bondaruk, kierownik zespołu.

 

Sytuacja ta zmusiła władze klubu do podjęcia kroków. – Na chwilę obecną nie podważamy posady naszego trenera. Braki kadrowe nie mogą być skompensowane nawet najlepszą taktyką. Zdecydowaliśmy się dołączyć do seniorskiej kadry pięciu juniorów, którzy na stałe będą trenować z pierwszą drużyną. Dostaną oni gwarancję gry i w każdym spotkaniu będą otrzymywać swoje minuty – informuje Jarosław Jeziorny, wiceprezes SKS-u.

 

Kryzys SKSu aktywizuje zawodników, których drogi z klubem się rozeszły, ale wciąż czują głód piłkarski. Jednym z nich jest Piotr Kwiatkowski: - Obserwowałem ostanie poczynania w nim i poczułem, że muszę się włączyć do działania. Niestety, kadra nie jest odpowiednio szeroka, więc postanowiłem wznowić treningi i wesprzeć chłopaków. Na chwilę obecną planuję podzielić się moimi doświadczeniami z młodszymi graczami oraz ułatwić im integrację z zespołem. Za kilka kolejek postaram się pomóc chłopakom również na boisku.


 

Najbliższą okazję na zdobycie pierwszych punktów w sezonie SKS będzie miał w sobotę w meczu z Pojezierzem Prostki, drużyną wyprzedającą SKS tylko lepszym bilansem bramek. Szczycieński klub pragnie w dalszym ciągu zachęcać kibiców do uczestniczenia w meczach.

 

– Doping kibiców będzie nam potrzebny bardziej niż kiedykolwiek – podkreśla Ryszard Chorążewicz. Klub przygotował kolejne atrakcje dla osób zgromadzonych na trybunach. - W imieniu drużyny zapraszam wszystkich kibiców na ognisko integracyjne po meczu – zachęca kapitan Wojciech Kuchna, a Jarosław Jeziorny dodaje, że każdy bilet będzie brał udział w losowaniu kamery samochodowej, którą ufundował Auto Land.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02