Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Fatalny start sezonu SKSu


Przed rozpoczęciem sezonu rozbudzona została wyobraźnia kibiców SKS Szczytno, gdy wszyscy opowiadali o szerokiej kadrze, chęci oraz możliwości awansu do czwartej ligi. Niestety, boisko zweryfikowało te słowa. Bilans SKSu po trzech kolejkach ligowych wynosi ZERO punktów, DWANAŚCIE straconych goli, JEDEN strzelony i OSTATNIE miejsce w tabeli.Już pierwszy mecz sezonu ukazał niemoc strzelecką lokalnych zawodników, kolejne dwa zaś dodały braki kadrowe i nieodpowiednie przygotowanie kondycyjne. Sytuacja wyglądała wręcz dramatycznie. W pierwszej połowie zarówno drugiego, jak i trzeciego meczu Szczytno było stroną przeważającą, ale niepotrafiącą wykorzystać okazji strzeleckich. Od około 70 minuty do niemocy w ataku doszły braki kadrowe i kondycyjne. Kontuzje, sprawy osobiste, zobowiązania zawodowe nie pozwoliły na uczestniczenie pełnej kadry w podróży do Różnowa. – Na ławce rezerwowych zasiadł jeden zawodnik. To zdecydowanie za mało. Przeciwnicy zdominowali nas w końcowej fazie meczu – komentuje Michał Bondaruk, kierownik zespołu.

 

Sytuacja ta zmusiła władze klubu do podjęcia kroków. – Na chwilę obecną nie podważamy posady naszego trenera. Braki kadrowe nie mogą być skompensowane nawet najlepszą taktyką. Zdecydowaliśmy się dołączyć do seniorskiej kadry pięciu juniorów, którzy na stałe będą trenować z pierwszą drużyną. Dostaną oni gwarancję gry i w każdym spotkaniu będą otrzymywać swoje minuty – informuje Jarosław Jeziorny, wiceprezes SKS-u.

 

Kryzys SKSu aktywizuje zawodników, których drogi z klubem się rozeszły, ale wciąż czują głód piłkarski. Jednym z nich jest Piotr Kwiatkowski: - Obserwowałem ostanie poczynania w nim i poczułem, że muszę się włączyć do działania. Niestety, kadra nie jest odpowiednio szeroka, więc postanowiłem wznowić treningi i wesprzeć chłopaków. Na chwilę obecną planuję podzielić się moimi doświadczeniami z młodszymi graczami oraz ułatwić im integrację z zespołem. Za kilka kolejek postaram się pomóc chłopakom również na boisku.


 

Najbliższą okazję na zdobycie pierwszych punktów w sezonie SKS będzie miał w sobotę w meczu z Pojezierzem Prostki, drużyną wyprzedającą SKS tylko lepszym bilansem bramek. Szczycieński klub pragnie w dalszym ciągu zachęcać kibiców do uczestniczenia w meczach.

 

– Doping kibiców będzie nam potrzebny bardziej niż kiedykolwiek – podkreśla Ryszard Chorążewicz. Klub przygotował kolejne atrakcje dla osób zgromadzonych na trybunach. - W imieniu drużyny zapraszam wszystkich kibiców na ognisko integracyjne po meczu – zachęca kapitan Wojciech Kuchna, a Jarosław Jeziorny dodaje, że każdy bilet będzie brał udział w losowaniu kamery samochodowej, którą ufundował Auto Land.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
  Autor: Koleżanka
  2019-03-21 09:42:19
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  Hotel to będzie ale na bilbordach
  Autor: Zozola
  2019-03-20 19:35:57
 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23
 • Łachmański rozstał się z Trusewicz
  Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
  Autor: Łukasz Z Tylkowa
  2019-03-19 21:08:43
 • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
  A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
  Autor: Obserwator
  2019-03-19 17:49:11
 • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
  A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
  Autor: Bąbelek
  2019-03-19 17:20:54
 • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
  Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
  Autor: Lucjan
  2019-03-18 23:30:11
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
  Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
  2019-03-18 23:13:04