Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Fatalny start sezonu SKSu


Przed rozpoczęciem sezonu rozbudzona została wyobraźnia kibiców SKS Szczytno, gdy wszyscy opowiadali o szerokiej kadrze, chęci oraz możliwości awansu do czwartej ligi. Niestety, boisko zweryfikowało te słowa. Bilans SKSu po trzech kolejkach ligowych wynosi ZERO punktów, DWANAŚCIE straconych goli, JEDEN strzelony i OSTATNIE miejsce w tabeli.Już pierwszy mecz sezonu ukazał niemoc strzelecką lokalnych zawodników, kolejne dwa zaś dodały braki kadrowe i nieodpowiednie przygotowanie kondycyjne. Sytuacja wyglądała wręcz dramatycznie. W pierwszej połowie zarówno drugiego, jak i trzeciego meczu Szczytno było stroną przeważającą, ale niepotrafiącą wykorzystać okazji strzeleckich. Od około 70 minuty do niemocy w ataku doszły braki kadrowe i kondycyjne. Kontuzje, sprawy osobiste, zobowiązania zawodowe nie pozwoliły na uczestniczenie pełnej kadry w podróży do Różnowa. – Na ławce rezerwowych zasiadł jeden zawodnik. To zdecydowanie za mało. Przeciwnicy zdominowali nas w końcowej fazie meczu – komentuje Michał Bondaruk, kierownik zespołu.

 

Sytuacja ta zmusiła władze klubu do podjęcia kroków. – Na chwilę obecną nie podważamy posady naszego trenera. Braki kadrowe nie mogą być skompensowane nawet najlepszą taktyką. Zdecydowaliśmy się dołączyć do seniorskiej kadry pięciu juniorów, którzy na stałe będą trenować z pierwszą drużyną. Dostaną oni gwarancję gry i w każdym spotkaniu będą otrzymywać swoje minuty – informuje Jarosław Jeziorny, wiceprezes SKS-u.

 

Kryzys SKSu aktywizuje zawodników, których drogi z klubem się rozeszły, ale wciąż czują głód piłkarski. Jednym z nich jest Piotr Kwiatkowski: - Obserwowałem ostanie poczynania w nim i poczułem, że muszę się włączyć do działania. Niestety, kadra nie jest odpowiednio szeroka, więc postanowiłem wznowić treningi i wesprzeć chłopaków. Na chwilę obecną planuję podzielić się moimi doświadczeniami z młodszymi graczami oraz ułatwić im integrację z zespołem. Za kilka kolejek postaram się pomóc chłopakom również na boisku.


 

Najbliższą okazję na zdobycie pierwszych punktów w sezonie SKS będzie miał w sobotę w meczu z Pojezierzem Prostki, drużyną wyprzedającą SKS tylko lepszym bilansem bramek. Szczycieński klub pragnie w dalszym ciągu zachęcać kibiców do uczestniczenia w meczach.

 

– Doping kibiców będzie nam potrzebny bardziej niż kiedykolwiek – podkreśla Ryszard Chorążewicz. Klub przygotował kolejne atrakcje dla osób zgromadzonych na trybunach. - W imieniu drużyny zapraszam wszystkich kibiców na ognisko integracyjne po meczu – zachęca kapitan Wojciech Kuchna, a Jarosław Jeziorny dodaje, że każdy bilet będzie brał udział w losowaniu kamery samochodowej, którą ufundował Auto Land.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58