Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

FINAŁ WOŚP w Wielbarku i Świętajnie (zdjęcia)


27. Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wielbark przypieczętował kwotą 17.008 zł. Z kolei w Świętajnie zebrano 8.354,98 zł.Zorganizowano trzy imprezy towarzyszące. Ubiegły poniedziałek, 7 stycznia, był dniem dla dzieci - najmłodsi mogli spędzić czas z animatorem i obejrzeć występy swoich kolegów i koleżanek – na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielbarku oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia wokalne do Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.

 

 

Sobota, 12 stycznia, przebiegała na sportowo – na hali w Wielbarku rozegrano turniej piłki nożnej pod hasłem „Gramy – Pomagamy” przygotowany przez Akademię Piłkarską Omulew Wielbark. Podczas rozgrywek odbył się kiermasz ciast i zabawek dla dzieci oraz loteria fantowa, w której można było wygrać między innymi vouchery na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, kupony rabatowe do sklepów lub prenumeratę czasopism.

 

 

W dzień finału, w niedzielę, odbyła się kwesta uliczna, a na wielbarskim rynku stanął namiot Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku, w którym wolontariusze częstowali zupą oraz ciastem, można też było wziąć udział w loterii fantowej. Wieczorem odbyły się aukcje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów podarowanych przez firmy , (między innymi mebli IKEA ), oraz osoby prywatne, a piękny, klimatyczny koncert zagrali i zaśpiewali Joanna Gawryszewska i Jan Lisiewski, wystąpiła także młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.

 

 

Najwyższą kwotę do puszki przekazano za wylicytowaną komodę IKEA – 550 zł oraz za obraz przedstawiający Wielbark – 260 zł. W 27.Finał WOŚP w Gminie Wielbark zaangażowało się wiele firm, osób prywatnych i 23 wolontariuszy – za co serdecznie dziękujemy.


 

 

Świętajno

 

Zbiórkę na terenie gminy prowadziło 5 wolontariuszy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętajnie i opiekunami z Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie.
Kwestowano przy kościołach, jak również w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie, gdzie zorganizowana została "Styczniowa Kraina Dziecka".

 

 

W sali GOK-u czekało na rodziny wiele atrakcji, każdy mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego na candy barze, zrobić sobie brokatowy tatuaż, zjeść popcorn lub watę cukrową, pomalować bajecznie buźkę, by następnie zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Przybyli goście chętnie wrzucali datki do skarbonek WOŚP.

 

 

W tym roku zebraliśmy łącznie kwotę 8354,98, która została przekazana do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczytnie. 

 

 


Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w 27. Finale WOŚP. Szczególnie pragniemy podziękować Wolontariuszom oraz strażakom z OSP Świętajno, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem. Dziękujemy również wszystkim, którzy tego dnia przygotowali słodkości.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46