Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

FINAŁ WOŚP w Wielbarku i Świętajnie (zdjęcia)


27. Finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wielbark przypieczętował kwotą 17.008 zł. Z kolei w Świętajnie zebrano 8.354,98 zł.Zorganizowano trzy imprezy towarzyszące. Ubiegły poniedziałek, 7 stycznia, był dniem dla dzieci - najmłodsi mogli spędzić czas z animatorem i obejrzeć występy swoich kolegów i koleżanek – na scenie wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielbarku oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia wokalne do Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.

 

 

Sobota, 12 stycznia, przebiegała na sportowo – na hali w Wielbarku rozegrano turniej piłki nożnej pod hasłem „Gramy – Pomagamy” przygotowany przez Akademię Piłkarską Omulew Wielbark. Podczas rozgrywek odbył się kiermasz ciast i zabawek dla dzieci oraz loteria fantowa, w której można było wygrać między innymi vouchery na zabiegi kosmetyczne i fryzjerskie, kupony rabatowe do sklepów lub prenumeratę czasopism.

 

 

W dzień finału, w niedzielę, odbyła się kwesta uliczna, a na wielbarskim rynku stanął namiot Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku, w którym wolontariusze częstowali zupą oraz ciastem, można też było wziąć udział w loterii fantowej. Wieczorem odbyły się aukcje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów podarowanych przez firmy , (między innymi mebli IKEA ), oraz osoby prywatne, a piękny, klimatyczny koncert zagrali i zaśpiewali Joanna Gawryszewska i Jan Lisiewski, wystąpiła także młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku.

 

 

Najwyższą kwotę do puszki przekazano za wylicytowaną komodę IKEA – 550 zł oraz za obraz przedstawiający Wielbark – 260 zł. W 27.Finał WOŚP w Gminie Wielbark zaangażowało się wiele firm, osób prywatnych i 23 wolontariuszy – za co serdecznie dziękujemy.


 

 

Świętajno

 

Zbiórkę na terenie gminy prowadziło 5 wolontariuszy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętajnie i opiekunami z Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie.
Kwestowano przy kościołach, jak również w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie, gdzie zorganizowana została "Styczniowa Kraina Dziecka".

 

 

W sali GOK-u czekało na rodziny wiele atrakcji, każdy mógł skorzystać ze słodkiego poczęstunku przygotowanego na candy barze, zrobić sobie brokatowy tatuaż, zjeść popcorn lub watę cukrową, pomalować bajecznie buźkę, by następnie zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Przybyli goście chętnie wrzucali datki do skarbonek WOŚP.

 

 

W tym roku zebraliśmy łącznie kwotę 8354,98, która została przekazana do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczytnie. 

 

 


Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w 27. Finale WOŚP. Szczególnie pragniemy podziękować Wolontariuszom oraz strażakom z OSP Świętajno, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem. Dziękujemy również wszystkim, którzy tego dnia przygotowali słodkości.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19