Czwartek, 19 Lipiec, Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

„Eco Mikołajki” u strażaków i krwiodawców z Wielbarka

W niedzielę odbyło się po raz pierwszy spotkanie Mikołajkowe dla dzieci: członków Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku.

 



Mikołaj wraz z aniołkami, w asyście strażaków przyjechał do dzieci wozem strażackim. Spotkanie Mikołajkowe rozpoczęto od wspólnego odśpiewania kolęd, po czym rozpoczęto wręczanie drobnych upominków dla najmłodszych. Mikołaj wraz ze swoją „świtą”’ miał nie lada zadanie, do rozdania było, aż sześćdziesiąt podarunków. Za nim obdarowany otrzymał upominek, mógł porozmawiać z Mikołajem lub zaśpiewać wspólnie pastorałkę. Najmłodsza uczestniczka niedzielnego wieczoru mikołajkowego miała zaledwie dwa miesiące, a najstarsza uczestniczka 13 lat. Wszystkie paczki zostały zapakowane w ekologiczne torby, a przed rozpoczęciem spotkania Mikołajkowego , starsze dzieci przygotowały dekoracje na choinkę m. in. łańcuch, który miał długość kilku metrów i został zawieszony na „choince” przed wielbarską strażnicą. Dzięki temu najmłodsi podtrzymują tradycję robienia dekoracji świątecznych z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku, ekologicznych, a spotkanie nazwaną „Eco Choinką” .

 

Za nim Mikołaj wraz z aniołami pożegnał dzieci strażaków i krwiodawców oraz towarzyszącym im rodzicom odśpiewano wspólnie kolędę i tak goście wyruszyli w dalszą podróż.

 

Organizatorami Mikołajkowego spotkania była Ochotnicza Straż Pożarna w Wielbarku i Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie i RCKiK w Olsztynie.

 

Fot.

GOK Wielbark



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-05-09 11:28:14

Granitowa trasa w centrum Wielbarka

  • Piątek, 2018-04-13 10:05:06

Park z Wielbarka zgłoszony do dotacji

  • Czwartek, 2018-04-05 11:03:33

Kobiety na straży… Wielbarka


Komentarze

  • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
    Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
    Autor: Mama
    2018-07-18 13:29:35
  • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
    Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
    Autor: Szczytniak
    2018-07-18 10:24:02
  • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
    Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
    Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
    2018-07-17 21:38:11
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
    Autor: Marcin
    2018-07-17 10:50:09
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
    Autor: massakra
    2018-07-14 18:07:40
  • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
    Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
    Autor: Maria
    2018-07-13 23:40:00
  • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
    Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
    Autor: stef
    2018-07-13 14:14:39
  • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
    Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
    Autor: anna
    2018-07-13 09:41:31
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
    Autor: Marian
    2018-07-12 12:41:27
  • Satyryczne namawianie do wyborów
    Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
    Autor: Piotr