Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

„Eco Mikołajki” u strażaków i krwiodawców z Wielbarka


W niedzielę odbyło się po raz pierwszy spotkanie Mikołajkowe dla dzieci: członków Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku.

 



Mikołaj wraz z aniołkami, w asyście strażaków przyjechał do dzieci wozem strażackim. Spotkanie Mikołajkowe rozpoczęto od wspólnego odśpiewania kolęd, po czym rozpoczęto wręczanie drobnych upominków dla najmłodszych. Mikołaj wraz ze swoją „świtą”’ miał nie lada zadanie, do rozdania było, aż sześćdziesiąt podarunków. Za nim obdarowany otrzymał upominek, mógł porozmawiać z Mikołajem lub zaśpiewać wspólnie pastorałkę. Najmłodsza uczestniczka niedzielnego wieczoru mikołajkowego miała zaledwie dwa miesiące, a najstarsza uczestniczka 13 lat. Wszystkie paczki zostały zapakowane w ekologiczne torby, a przed rozpoczęciem spotkania Mikołajkowego , starsze dzieci przygotowały dekoracje na choinkę m. in. łańcuch, który miał długość kilku metrów i został zawieszony na „choince” przed wielbarską strażnicą. Dzięki temu najmłodsi podtrzymują tradycję robienia dekoracji świątecznych z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku, ekologicznych, a spotkanie nazwaną „Eco Choinką” .


 

Za nim Mikołaj wraz z aniołami pożegnał dzieci strażaków i krwiodawców oraz towarzyszącym im rodzicom odśpiewano wspólnie kolędę i tak goście wyruszyli w dalszą podróż.

 

Organizatorami Mikołajkowego spotkania była Ochotnicza Straż Pożarna w Wielbarku i Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie i RCKiK w Olsztynie.

 

Fot.

GOK Wielbark



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-10-08 16:43:31

Górą piłkarki z Wielbarka

  • Piątek, 2018-09-21 14:03:26

Kolejowe szkolenia strażaków (zdjęcia)

  • Środa, 2018-09-05 14:55:09

Nowe rondo dla krwiodawców?

  • Poniedziałek, 2018-08-13 20:15:02

Jeziorne patrole strażaków z OSP


Komentarze

  • Dwie oferty na stołek po dyrektorze Cimoszyńskim
    a Wilczek to z jakiej partii ,PO czy PSL ?????
    Autor: lulu
    2018-10-15 19:26:22
  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
    Autor: pamiętliwy
    2018-10-15 11:10:36
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-15 01:44:53
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
    Autor: Megi
    2018-10-14 22:04:58
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-14 22:04:41
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-14 20:04:24
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
    Autor: Wilczy pazur
    2018-10-14 19:31:39
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-14 11:15:44
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-12 20:00:33
  • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
    To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
    Autor: Waga
    2018-10-12 13:32:58