Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Duchowni poparli mieszkańców, ulica Buczka stanie się Wspólną

Radni jednogłośnie zadecydowali o tym, że ulica Mariana Buczka zmieni nazwę na Wspólną. Chcieli tego sami mieszkańcy. Ich wniosek poparli szczycieńscy duchowni.Do rady miejskiej wpłynęły też dwa inne wnioski, w których na patrona ulicy proponowano księdza Roberta Dziewiatowskiego. Takie propozycje złożyli Klub Gazety Polskiej oraz Zbigniew Gontarzewski. Nie były one jednak głosowane, bo jako pierwszy przegłosowano wniosek mieszkańców ulicy Buczka, który zakładał przemianowanie ich ulicy na Wspólna, i uzyskał on jednogłośne poparcie – 18 obecnych na sali radnych.

 

 

Mieszkańcy, jeszcze ulicy Buczka, mieli ogromne wsparcie ze strony środowiska duchownych, którzy przesłali do radnych specjalne oświadczenie.

- Dla mnie osobiście ksiądz Robert to bardzo ważna postać, trudno spotkać człowieka, który jest tak ludzki, a jednocześnie tak boski – mówi ksiądz Andrzej Preuss, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie. - Bez wątpienia to był wyjątkowy człowiek. Przyjaciel ludzi. I jeśli kiedyś ksiądz Robert stanie się patronem ulicy, skrzyżowania, czy ronda w naszym mieście to super. Podpiszę się pod tym, i czuję, że zrobi tak samo każdy ksiądz.

 

Mimo takiej opinii księża naszego dekanatu poparli mieszkańców ulicy Buczka, a nie wnioski Zbigniewa Gontarzewskiego czy Klubu Gazety Polskiej. - Z mojej wiedzy wynika, że mieszkańcy tej ulicy sami ją budowali, sami remontowali i teraz sami wybrali nazwę – mówi ksiądz Andrzej. - Dla mnie i księży z naszego dekanatu to jest priorytet. Nie widzę tu żadnej ujmy dla księdza Roberta. Takie jest stanowisko wszystkich księży naszego dekanatu.

Księża odnieśli się też do wniosków Zbigniewa Gontarzewskiego i Klubu Gazety Polskiej. - Jeśli ci ludzie twierdzą, że są za mieszkańcami i ich reprezentują, to powinni zaakceptować wolę ludzi, którzy mieszkają przy ul. Buczka – mówi ksiądz Andrzej Preuss. - Z tą opinią trzeba się liczyć. Jeśli wnioskodawcy rzeczywiście robią to dla ludzi, to brakuje w ich działaniu konsekwencji i logiki, jeśli nie skonsultowali swoich propozycji z mieszkańcami. Ale jeśli robią to z pobudek politycznych to powinni uderzyć się w pierś, bo marnie jest z nimi.

 

Zmiany nazwy ulicy Buczka domagał się wojewoda. Zdaniem IPN Buczek to komunistyczny działacz. Władze miasta nazwy nie próbowały wcześniej zmieniać, bo nie chcieli tego sami mieszkańcy ulicy. Teraz wyjścia już nie mają, bo albo zmienią nazwę ulicy uchwałą sami, albo z urzędu dokona tego wojewoda.

 

 

 Galeria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
  Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
  Autor: mieszkaniec
  2017-12-18 11:33:17
 • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
  Nie ładnie Elmed nie ładnie...
  Autor: Borys
  2017-12-16 12:44:23
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
  Autor: Aleksandra Orzoł
  2017-12-15 22:17:15
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
  Autor: Kasia
  2017-12-15 22:16:00
 • Znikająca zatoka autobusowa
  Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
  Autor: Rafał
  2017-12-15 15:27:18
 • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
  Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
  Autor: ga
  2017-12-14 15:07:59
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
  Autor: Hrynial
  2017-12-14 13:16:03
 • Policjanci polują na pieszych
  W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
  Autor: kama
  2017-12-14 09:44:19
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
  Autor: Rolniczka
  2017-12-13 23:10:24
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Co za dno
  Autor: Wiesław paleta
  2017-12-13 21:12:05