Sobota, 24 Luty, Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Duchowni poparli mieszkańców, ulica Buczka stanie się Wspólną

Radni jednogłośnie zadecydowali o tym, że ulica Mariana Buczka zmieni nazwę na Wspólną. Chcieli tego sami mieszkańcy. Ich wniosek poparli szczycieńscy duchowni.Do rady miejskiej wpłynęły też dwa inne wnioski, w których na patrona ulicy proponowano księdza Roberta Dziewiatowskiego. Takie propozycje złożyli Klub Gazety Polskiej oraz Zbigniew Gontarzewski. Nie były one jednak głosowane, bo jako pierwszy przegłosowano wniosek mieszkańców ulicy Buczka, który zakładał przemianowanie ich ulicy na Wspólna, i uzyskał on jednogłośne poparcie – 18 obecnych na sali radnych.

 

 

Mieszkańcy, jeszcze ulicy Buczka, mieli ogromne wsparcie ze strony środowiska duchownych, którzy przesłali do radnych specjalne oświadczenie.

- Dla mnie osobiście ksiądz Robert to bardzo ważna postać, trudno spotkać człowieka, który jest tak ludzki, a jednocześnie tak boski – mówi ksiądz Andrzej Preuss, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie. - Bez wątpienia to był wyjątkowy człowiek. Przyjaciel ludzi. I jeśli kiedyś ksiądz Robert stanie się patronem ulicy, skrzyżowania, czy ronda w naszym mieście to super. Podpiszę się pod tym, i czuję, że zrobi tak samo każdy ksiądz.

 

Mimo takiej opinii księża naszego dekanatu poparli mieszkańców ulicy Buczka, a nie wnioski Zbigniewa Gontarzewskiego czy Klubu Gazety Polskiej. - Z mojej wiedzy wynika, że mieszkańcy tej ulicy sami ją budowali, sami remontowali i teraz sami wybrali nazwę – mówi ksiądz Andrzej. - Dla mnie i księży z naszego dekanatu to jest priorytet. Nie widzę tu żadnej ujmy dla księdza Roberta. Takie jest stanowisko wszystkich księży naszego dekanatu.

Księża odnieśli się też do wniosków Zbigniewa Gontarzewskiego i Klubu Gazety Polskiej. - Jeśli ci ludzie twierdzą, że są za mieszkańcami i ich reprezentują, to powinni zaakceptować wolę ludzi, którzy mieszkają przy ul. Buczka – mówi ksiądz Andrzej Preuss. - Z tą opinią trzeba się liczyć. Jeśli wnioskodawcy rzeczywiście robią to dla ludzi, to brakuje w ich działaniu konsekwencji i logiki, jeśli nie skonsultowali swoich propozycji z mieszkańcami. Ale jeśli robią to z pobudek politycznych to powinni uderzyć się w pierś, bo marnie jest z nimi.

 

Zmiany nazwy ulicy Buczka domagał się wojewoda. Zdaniem IPN Buczek to komunistyczny działacz. Władze miasta nazwy nie próbowały wcześniej zmieniać, bo nie chcieli tego sami mieszkańcy ulicy. Teraz wyjścia już nie mają, bo albo zmienią nazwę ulicy uchwałą sami, albo z urzędu dokona tego wojewoda.

 

 

 Galeria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Przy ulicy Burskiego powstanie plac zabaw
  Szkoda, ze na Łomżyńskiej w Szczytnie nikt nie chce postawić placu zabaw dla dzieci :( Stoi jedna zjeżdżalnia i jedna huśtawka, na ktore strach dziecko wsadzić ...
  Autor: Natalia Zapaśnik
  2018-02-22 12:06:30
 • Narkotyki schował w lodówce, bo… lubił je mieć
  Oby takich akcji było więcej. Jedna akcja oczywiście tylko dla pokazu, że Policja działa. Jeszcze to tylko jakiś młodziak, z mało ilością tego dziadostwa. Pięknie by się stało jak by się wzięli za tych grubszych dilerów tzw. Baronów narkotykowych. Oczywiście Policja ma w tym interes. Policja jest umoczona w tym po uszy. Tak samo jak w czasach "witaj w krainie co wszystko ginie“. Gdzie interes pomiędzy złodziejem, a policjantem kwitł. Kwitnie nadal...
  Autor: Krystyna
  2018-02-22 11:22:40
 • Anioły Sportu rozdane (zdjęcia)
  Sorry , ale to żenada. A tym bardziej ten klub biegacza, Jurand. Są chciwi na kasę. Oni już wiedzą o co chodzi, niech będą świadomi ,że inni też wiedzą.
  Autor: Piotr
  2018-02-21 14:49:12
 • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
  Artykuł stronniczy.
  Autor: Beata N.
  2018-02-20 11:54:06
 • Nie żyje Karol Wojciechowski
  [`]
  Autor: Jola
  2018-02-20 09:09:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
  Autor: czujny
  2018-02-20 08:50:47
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
  Autor: toTYLKOja
  2018-02-19 01:23:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
  Autor: Magnatron
  2018-02-17 20:44:43
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
  Autor: Piotr
  2018-02-16 19:27:54
 • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
  ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
  Autor: jacek
  2018-02-15 10:40:59