Wtorek, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Drzewa niszczą pomniki na cmentarzu


W ocenie Małgorzaty Chojeckiej ze Szczytna, niektóre z drzew rosnących na cmentarzu nie tylko stwarzają zagrożenie, ale już wyrządzają szkody. - Niektóre są suche. Ostatnio, przy tych wichurach i ulewach ułamał się duży konar i zniszczył kilka pomników – informuje.

 



Co do stanu zdrowotności cmentarnych drzew inne zdanie ma wiceburmistrz Krzysztof Kaczmarczyk.

 

- Roślinność jest na bieżąco monitorowana, a uschłe czy nadwerężone drzewa i konary są usuwane – zapewnia, ale przyznaje jednocześnie, że szkody powstają, bo solidne wichury łamią i zdrowe drzewa.

 

Zgodnie z prawem za szkody, w jakikolwiek sposób wyrządzone przez mienie, za które odpowiedzialny jest samorząd, tenże samorząd odpowiada.

 

- Praktycznie wszystko jest ubezpieczone, czy to drogi, czy cmentarz – wyjaśnia wiceburmistrz. - I odszkodowania wypłaca ubezpieczyciel, do którego odsyłamy poszkodowanych. Wystarczy się zgłosić do Urzędu Miejskiego, a my udzielimy wszelkich niezbędnych informacji odnośnie do kontaktu z firmami ubezpieczeniowymi, z którymi miasto czy też podległe nam jednostki mają zawarte umowy. Ubezpieczyciele każde takie zgłoszenie analizują indywidualnie, ale my już w to nie ingerujemy. Jest to jedyna możliwa droga odzyskania przynajmniej części kosztów i pokrycia szkód. Jako samorząd nie możemy sami ani tych szkód wyceniać, ani wypłacać odszkodowań – instruuje wiceburmistrz Kaczmarczyk.




Komentarze do artykułu

anna

mogę tylko pogratulować Panu wiceburmistrzowi wspaniałego samopoczucia!. jest ubezpieczenie i wszystko gra. Otóż nie Panie Krzysztofie. za chwilę firma ubezpieczeniowa z uwagi na dużą szkodowość podniesie składki, ale czym tu się przejmować przecież te środki są publiczne! Gdyby tak samemu przyszło by Panu zapłacić to podejście pewno byloby inne. O aspekcie strat moralnych tych ludzi już szkoda pisać. Jako samorząd macie natomiast obowiązek tak działać aby do konieczności wypłaty odszkodowania nie dochodziło a opisywana sytuacja powtarza się ostatnio coraz częściej.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-12-20 15:11:08

Spychowskie drzewa otulone poezją

  • Poniedziałek, 2017-11-27 19:36:02

Zajmą się pomnikiem 40-lecia PRL

  • Środa, 2017-05-10 12:52:39

Sadzili drzewa i sprzątali

  • Poniedziałek, 2017-05-01 16:47:38

Proboszcz zatrzymał 57-latka niszczącego groby


Komentarze

  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Robicie sobie jaja z tych co już pracują i studia robili za własne pieniądze!
    Autor: Aspirant
    2019-02-19 15:44:45
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To kpina z policjantów którzy już pracują! Wstyd! Macie swoich których nie umiecie docenić, zadbajcie najpierw o to co macie!
    Autor: Aspirant
    2019-02-19 15:39:50
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Największy kretynizm jaki można było wymyślić. W Policji jeszcze męczą się absolwenci z poprzedniego systemu. Tacy oficerowie to cios, który dobije to co właśnie dogorywa pod nazwą Policja.
    Autor: Zek
    2019-02-19 14:55:20
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Myślę, że tym tylko pozbęda się reszty policjantów. Osobiście z wieloletnim stażem w tej instytucji nie pozwolił bym sobie na to aby jakiś mlokos bez praktycznego pojęcia wydawał mi polecenia.
    Autor: Remik
    2019-02-19 14:52:32
  • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
    Idea jest super, tylko po co od razu asfaltować lasy i pola....
    Autor: TZ
    2019-02-19 11:35:14
  • Urząd odarł radnych z tajemnicy
    Wielce wykształcony Panie Krajanie, co Ty z bzdury wypisujesz, wynika z Twojego wpisu że masz wielkie problemy odróżnić osoby prywatne od osób publicznych! Jeszcze raz zaznaczam iż radni w urzędzie są osobami publicznymi, tylko trzeba to zrozumieć. Jak widać, dla ludzi związanych z PiS-m jest to za trudne do zrozumienia!!! Do radnych, Zorro ma rację, nic na siłę, jak nie umiecie być osobami publicznymi, zrezygnować.
    Autor: szczytnianin
    2019-02-18 21:28:02
  • Na Balu Sympatyków Sportu rozdadzą Anioły Sportu
    Panie Burmistrzu- do roboty, anie tylko konsumować owoce zwycięstwa. Jak na razie efekty zerowe- jedynie korytko dla wspierających w wyborach. Czekamy na konkrety.
    Autor: dr
    2019-02-18 17:41:38
  • Urząd odarł radnych z tajemnicy
    Do Szczytnianina: to niech ci twoje dzieci otwierają listy adresowane do ciebie imiennie! Jak rodzina to rodzina - ten sam adres, a nawet nazwisko. Wtedy może dowiedzą się jakie jest twoje zadłużenie, albo że coś nabroiłeś, albo pokłóciłeś się z daleką rodziną o spadek. Fajnie by ci było, a zonie również? Są rzeczy, których się nie robi, ale urząd jaki jest - każdy widzi. Wszystko wykształcone na WSP
    Autor: Krajan
    2019-02-18 17:09:13
  • Hrybek zastąpi Bańkowską
    To jest sprytny chwyt: ludzie jednej pani od drugiej mogą nie odróżnić - jak to bywa z bliźniakami - dwujajowymi.
    Autor: Śmieszek
    2019-02-18 13:22:54
  • Parafialny konflikt tematem gminnej sesji
    Bzdura bzdura wyssana z palca chodzę co Niedziela do kościoła i nigdy nie słyszałam żeby Proboszcz coś mówił o tej sprawie . Ciekawe czy ta Sołtys przeprosi naszego Proboszcza publiczne ,bo nie słusznie został oskarżony ????
    Autor: Mieszkanka
    2019-02-16 20:40:59