Niedziela, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Drzewa niszczą pomniki na cmentarzu


W ocenie Małgorzaty Chojeckiej ze Szczytna, niektóre z drzew rosnących na cmentarzu nie tylko stwarzają zagrożenie, ale już wyrządzają szkody. - Niektóre są suche. Ostatnio, przy tych wichurach i ulewach ułamał się duży konar i zniszczył kilka pomników – informuje.

 



Co do stanu zdrowotności cmentarnych drzew inne zdanie ma wiceburmistrz Krzysztof Kaczmarczyk.

 

- Roślinność jest na bieżąco monitorowana, a uschłe czy nadwerężone drzewa i konary są usuwane – zapewnia, ale przyznaje jednocześnie, że szkody powstają, bo solidne wichury łamią i zdrowe drzewa.

 

Zgodnie z prawem za szkody, w jakikolwiek sposób wyrządzone przez mienie, za które odpowiedzialny jest samorząd, tenże samorząd odpowiada.

 

- Praktycznie wszystko jest ubezpieczone, czy to drogi, czy cmentarz – wyjaśnia wiceburmistrz. - I odszkodowania wypłaca ubezpieczyciel, do którego odsyłamy poszkodowanych. Wystarczy się zgłosić do Urzędu Miejskiego, a my udzielimy wszelkich niezbędnych informacji odnośnie do kontaktu z firmami ubezpieczeniowymi, z którymi miasto czy też podległe nam jednostki mają zawarte umowy. Ubezpieczyciele każde takie zgłoszenie analizują indywidualnie, ale my już w to nie ingerujemy. Jest to jedyna możliwa droga odzyskania przynajmniej części kosztów i pokrycia szkód. Jako samorząd nie możemy sami ani tych szkód wyceniać, ani wypłacać odszkodowań – instruuje wiceburmistrz Kaczmarczyk.




Komentarze do artykułu

anna

mogę tylko pogratulować Panu wiceburmistrzowi wspaniałego samopoczucia!. jest ubezpieczenie i wszystko gra. Otóż nie Panie Krzysztofie. za chwilę firma ubezpieczeniowa z uwagi na dużą szkodowość podniesie składki, ale czym tu się przejmować przecież te środki są publiczne! Gdyby tak samemu przyszło by Panu zapłacić to podejście pewno byloby inne. O aspekcie strat moralnych tych ludzi już szkoda pisać. Jako samorząd macie natomiast obowiązek tak działać aby do konieczności wypłaty odszkodowania nie dochodziło a opisywana sytuacja powtarza się ostatnio coraz częściej.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-12-20 15:11:08

Spychowskie drzewa otulone poezją

  • Poniedziałek, 2017-11-27 19:36:02

Zajmą się pomnikiem 40-lecia PRL

  • Środa, 2017-05-10 12:52:39

Sadzili drzewa i sprzątali

  • Poniedziałek, 2017-05-01 16:47:38

Proboszcz zatrzymał 57-latka niszczącego groby


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13