Wtorek, 16 Styczeń, Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Droga, chodniki, ścieżki do budowy

W piątek upłynął termin składania ofert w przetargu na budowę III etapu Zespołu Rekreacyjno-Sportowego w Wielbarku. Termin realizacji to czerwiec przyszłego roku.



Teren Zespołu Rekreacyjno-Sportowego to imponujący już nadrzeczny obszar, pełen miejsc, które zadowolą miłośników różnych form czynnego wypoczynku. Przy tworzeniu niektórych elementów Zespołu partycypowały wiodące firmy i przedsiębiorstwa z terenu gminy, co tylko potwierdza dobrą współpracę na osi biznes – samorząd.

- Trzeci etap to budowa drogi, parkingu, chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej – mówi wójt Grzegorz Zapadka. - Plus odrobina elektryki w postaci oświetlenia ulicznego i garść, a właściwie garstka działań związanych z zagospodarowaniem terenu.

Odległy czas realizacji, bo aż połowa przyszłego roku, według oczekiwań wójta, powinien skłonić firmy do udziału w przetargu, który zresztą nie jest ostatni, jeśli chodzi o to przedsięwzięcie. - Czeka nas jeszcze etap czwarty, czyli utworzenie parku edukacyjnego – wyjaśnia Zapadka. - Co będzie ten park zawierał i jak wyglądał? Sam jeszcze nie wiem. Obecnie pracują nad tym architekci krajobrazu z Fundacji Wielkich Jezior Mazurskich. Projekt tego parku powinien być gotowy na początku przyszłego roku. Będziemy chcieli pozyskać dofinansowanie na jego realizację, a czasu jest dużo, bo ten czwarty, ostatni etap budowy Zespołu planujemy dopiero w 2019 roku.



Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-11-03 11:54:28

Nie ma chętnych do budowy drogi

  • Środa, 2017-05-24 14:41:06

GPS-em wytyczają ścieżki



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki
    2018-01-10 07:09:49
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
    Autor: Krzysztof Chodkowski
    2018-01-07 20:08:04
  • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
    Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
    Autor: Obserwator