Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Droga Rozogi – Dąbrowy już w rękach wykonawcy


Ostrołęcka OSTRADA zaprojektuje, a następnie przebuduje drogę od Rozóg do Dąbrów. Odnowienie nieco ponad 6 kilometrów krajówki będzie kosztować 26,8 mln zł. Ma być gotowa za 15 miesięcy. Szefostwo olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisało już umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą.Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie dokumentacji na podstawie projektu wykonawczego przebudowy DK nr 53 opracowanego już w 2008 roku. W ramach budowy wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni drogi, dostosowana do obciążenia 115kN/oś. Jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 8 m w Rozogach, na pozostałym odcinku do 7 m. Przewidziana jest korekta łuków poziomych i pionowych.

 

Przebudowane zostaną skrzyżowania, chodniki, zjazdy i odwodnienie drogi. Powstaną zatoki autobusowe. Wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Zostanie wybudowany również kanał technologiczny. Jeśli wykonawca nie napotka na żadne trudności „papierkowe” może ruszy z budową nawet zimą, jeśli aura pozwoli.

 

Przebudowa drogi krajowej nr 53 na odcinku Rozogi - Dąbrowy to zadanie realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Na lata 2016-23 (z perspektywą do 2025) na terenie Warmii i Mazur zatwierdzone do realizacji są 53 zadania o łącznej wartości 822 mln zł. Dotychczas wykonanych zostało 13 (wartości 24,1 mln zł), w tym rondo w Rozogach. Droga Rozogi – Dąbrowy zaliczona została już do inwestycji trwających (tych jest 9).


 

Na różnych etapach fazy przygotowawczej jest w tej chwili 29 zadań o łącznej wartości 693 mln zł. W tym gronie znajduje się też inny odcinek krajówki nr 53 – między Szczytnem a Olszynami, o którym pisaliśmy w poprzednim numerze.

 

- Rzeczywiście ten odcinek drogi, według wstępnych wyliczeń, ma kosztować 28 milionów złotych – mówi Karol Głąbocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie. - Będzie również realizowany systemem „zaprojektuj i zbuduj”. Przetarg na to zadanie ma być ogłoszony jeszcze w tym roku, więc fizycznego rozpoczęcia prac nie należy się raczej spodziewać wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku albo i później.


 

 

 

 


 Komentarze do artykułu

Kroll Василина

Popatrzcie tyle lat nasz region miał posłów z PSL np. Krzyśkowa, tylu działaczy w PSL - wiecznym koalicjantem wszystkich partyjnych konfiguracji. A drogi ze szczytna do Olsztyna jak nie było tak nie ma. Co oni robili ci ludzie PSL tyle lat w koalicji z PO??? Ja na PSL nie zagłosuję. Bo jedyne co pamiętam i co z nimi się kojarzy to próba zasmrodzenia naszego pięknego regionu biogazowniami.

Dąbrowianka

.......droga od Rozóg do Dąbrów ciekawi mnie czy droga w dąbrowach też zalicza się do tej przebudowy. No chyba że zostaną te koleiny których nigdzie więcej takich nie widziałam

A gdzie jest Wojt gminy Rozogi? Pewnie pisze skarga na Rząd! !!

Mieszkaniec Szczytna

A kiedy zostanie przebudowana droga ze Szczytna w stronę Olsztyna??? szczególnie odcinek Jęcznik-Pasym??? kiedy zostanie przebudowany odcinek z przejazdem kolejowym w Pasymiu i obejście Tylkowa??? To są miejsca niebezpieczne, tam należy kierować uwagę i pieniądze. To w tamtym kierunku mieszkańcy Szczytna udają się do szkół, pracy czy lekarza. Kiedy w końcu droga Szczytno-Olsztyn będzie przebudowana do przedstawionych powyżej parametrów.

Napisz


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01