Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Droga Rozogi – Dąbrowy już w rękach wykonawcy


Ostrołęcka OSTRADA zaprojektuje, a następnie przebuduje drogę od Rozóg do Dąbrów. Odnowienie nieco ponad 6 kilometrów krajówki będzie kosztować 26,8 mln zł. Ma być gotowa za 15 miesięcy. Szefostwo olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisało już umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą.Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie dokumentacji na podstawie projektu wykonawczego przebudowy DK nr 53 opracowanego już w 2008 roku. W ramach budowy wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni drogi, dostosowana do obciążenia 115kN/oś. Jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 8 m w Rozogach, na pozostałym odcinku do 7 m. Przewidziana jest korekta łuków poziomych i pionowych.

 

Przebudowane zostaną skrzyżowania, chodniki, zjazdy i odwodnienie drogi. Powstaną zatoki autobusowe. Wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Zostanie wybudowany również kanał technologiczny. Jeśli wykonawca nie napotka na żadne trudności „papierkowe” może ruszy z budową nawet zimą, jeśli aura pozwoli.

 

Przebudowa drogi krajowej nr 53 na odcinku Rozogi - Dąbrowy to zadanie realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Na lata 2016-23 (z perspektywą do 2025) na terenie Warmii i Mazur zatwierdzone do realizacji są 53 zadania o łącznej wartości 822 mln zł. Dotychczas wykonanych zostało 13 (wartości 24,1 mln zł), w tym rondo w Rozogach. Droga Rozogi – Dąbrowy zaliczona została już do inwestycji trwających (tych jest 9).


 

Na różnych etapach fazy przygotowawczej jest w tej chwili 29 zadań o łącznej wartości 693 mln zł. W tym gronie znajduje się też inny odcinek krajówki nr 53 – między Szczytnem a Olszynami, o którym pisaliśmy w poprzednim numerze.

 

- Rzeczywiście ten odcinek drogi, według wstępnych wyliczeń, ma kosztować 28 milionów złotych – mówi Karol Głąbocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie. - Będzie również realizowany systemem „zaprojektuj i zbuduj”. Przetarg na to zadanie ma być ogłoszony jeszcze w tym roku, więc fizycznego rozpoczęcia prac nie należy się raczej spodziewać wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku albo i później.


 

 

 

 


 Komentarze do artykułu

Kroll Василина

Popatrzcie tyle lat nasz region miał posłów z PSL np. Krzyśkowa, tylu działaczy w PSL - wiecznym koalicjantem wszystkich partyjnych konfiguracji. A drogi ze szczytna do Olsztyna jak nie było tak nie ma. Co oni robili ci ludzie PSL tyle lat w koalicji z PO??? Ja na PSL nie zagłosuję. Bo jedyne co pamiętam i co z nimi się kojarzy to próba zasmrodzenia naszego pięknego regionu biogazowniami.

Dąbrowianka

.......droga od Rozóg do Dąbrów ciekawi mnie czy droga w dąbrowach też zalicza się do tej przebudowy. No chyba że zostaną te koleiny których nigdzie więcej takich nie widziałam

A gdzie jest Wojt gminy Rozogi? Pewnie pisze skarga na Rząd! !!

Mieszkaniec Szczytna

A kiedy zostanie przebudowana droga ze Szczytna w stronę Olsztyna??? szczególnie odcinek Jęcznik-Pasym??? kiedy zostanie przebudowany odcinek z przejazdem kolejowym w Pasymiu i obejście Tylkowa??? To są miejsca niebezpieczne, tam należy kierować uwagę i pieniądze. To w tamtym kierunku mieszkańcy Szczytna udają się do szkół, pracy czy lekarza. Kiedy w końcu droga Szczytno-Olsztyn będzie przebudowana do przedstawionych powyżej parametrów.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Kolejna partia nierobow.
  Autor: Stefan
  2018-10-19 17:42:47
 • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
  Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2018-10-19 14:14:37
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
  Autor: Waga
  2018-10-19 12:18:57
 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Przestaną brzdąkać w końcu.
  Autor: fircyk
  2018-10-19 10:53:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
  Autor: złoto
  2018-10-19 09:08:23
 • Szach, mat, pat w Rozogach
  Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
  Autor: aleia
  2018-10-18 22:41:39
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
  Autor: Do Wagi
  2018-10-18 15:59:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
  Autor: Wykształcony.
  2018-10-18 14:58:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
  Autor: Waga
  2018-10-18 13:58:57
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-18 00:59:13