Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Droga Rozogi – Dąbrowy już w rękach wykonawcy


Ostrołęcka OSTRADA zaprojektuje, a następnie przebuduje drogę od Rozóg do Dąbrów. Odnowienie nieco ponad 6 kilometrów krajówki będzie kosztować 26,8 mln zł. Ma być gotowa za 15 miesięcy. Szefostwo olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisało już umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą.Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie dokumentacji na podstawie projektu wykonawczego przebudowy DK nr 53 opracowanego już w 2008 roku. W ramach budowy wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni drogi, dostosowana do obciążenia 115kN/oś. Jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 8 m w Rozogach, na pozostałym odcinku do 7 m. Przewidziana jest korekta łuków poziomych i pionowych.

 

Przebudowane zostaną skrzyżowania, chodniki, zjazdy i odwodnienie drogi. Powstaną zatoki autobusowe. Wykonane będzie oznakowanie poziome i pionowe. Zostanie wybudowany również kanał technologiczny. Jeśli wykonawca nie napotka na żadne trudności „papierkowe” może ruszy z budową nawet zimą, jeśli aura pozwoli.

 

Przebudowa drogi krajowej nr 53 na odcinku Rozogi - Dąbrowy to zadanie realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Na lata 2016-23 (z perspektywą do 2025) na terenie Warmii i Mazur zatwierdzone do realizacji są 53 zadania o łącznej wartości 822 mln zł. Dotychczas wykonanych zostało 13 (wartości 24,1 mln zł), w tym rondo w Rozogach. Droga Rozogi – Dąbrowy zaliczona została już do inwestycji trwających (tych jest 9).


 

Na różnych etapach fazy przygotowawczej jest w tej chwili 29 zadań o łącznej wartości 693 mln zł. W tym gronie znajduje się też inny odcinek krajówki nr 53 – między Szczytnem a Olszynami, o którym pisaliśmy w poprzednim numerze.

 

- Rzeczywiście ten odcinek drogi, według wstępnych wyliczeń, ma kosztować 28 milionów złotych – mówi Karol Głąbocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie. - Będzie również realizowany systemem „zaprojektuj i zbuduj”. Przetarg na to zadanie ma być ogłoszony jeszcze w tym roku, więc fizycznego rozpoczęcia prac nie należy się raczej spodziewać wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku albo i później.


 

 

 

 


 Komentarze do artykułu

Kroll Василина

Popatrzcie tyle lat nasz region miał posłów z PSL np. Krzyśkowa, tylu działaczy w PSL - wiecznym koalicjantem wszystkich partyjnych konfiguracji. A drogi ze szczytna do Olsztyna jak nie było tak nie ma. Co oni robili ci ludzie PSL tyle lat w koalicji z PO??? Ja na PSL nie zagłosuję. Bo jedyne co pamiętam i co z nimi się kojarzy to próba zasmrodzenia naszego pięknego regionu biogazowniami.

Dąbrowianka

.......droga od Rozóg do Dąbrów ciekawi mnie czy droga w dąbrowach też zalicza się do tej przebudowy. No chyba że zostaną te koleiny których nigdzie więcej takich nie widziałam

A gdzie jest Wojt gminy Rozogi? Pewnie pisze skarga na Rząd! !!

Mieszkaniec Szczytna

A kiedy zostanie przebudowana droga ze Szczytna w stronę Olsztyna??? szczególnie odcinek Jęcznik-Pasym??? kiedy zostanie przebudowany odcinek z przejazdem kolejowym w Pasymiu i obejście Tylkowa??? To są miejsca niebezpieczne, tam należy kierować uwagę i pieniądze. To w tamtym kierunku mieszkańcy Szczytna udają się do szkół, pracy czy lekarza. Kiedy w końcu droga Szczytno-Olsztyn będzie przebudowana do przedstawionych powyżej parametrów.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
  Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
  Autor: Teresa TTT
  2018-12-12 10:17:29
 • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
  Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
  Autor: Aga
  2018-12-12 07:13:28
 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:15:09
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:09:42
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
  Autor: Ela
  2018-12-10 10:12:34
 • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
  Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
  Autor: miejscowy
  2018-12-10 08:49:44
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
  Autor: Ccc
  2018-12-09 23:32:57
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-08 23:33:23