Niedziela, 18 Marzec, Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Dożynkowa wycieczka sołectwa (zdjęcia)

Imprezy dożynkowe w gminach i powiecie już dawno za nami. Jednak pozytywne następstwa dopełniły się kilka dni wstecz, bo 9-osobowa grupa mieszkańców Orzyn z sołtysem Wiesławem Domalewskim ostatni weekend września spędziła w Zakopanem.Jaki to miało związek z dożynkami? Otóż w trakcie tegorocznego święta plonów w Dźwierzutach po raz pierwszy zorganizowano konkurs na Supersołectwo 2017. Reguła rywalizacji była prosta: zwycięzcą miała zostać miejscowość, która sumarycznie uzyskała najwyższe lokaty w poszczególnych konkursach dożynkowych. Jak się okazało, dzięki zajęciu I-go miejsca w rywalizacji sportowej oraz II-go miejsca za stoisko, laur zwycięstwa przypadł właśnie Orzynom. Fundatorem nagrody – pobytu u podnóża Tatr był Bartosz Gołębiowski, który otwiera Ośrodek Targowski Dwór z salą bankietową i noclegami w Targowie k. Dźwierzut.

 

Korzystając z pogody niemalże od razu, po symbolicznym wręcz odpoczynku (po 11-godzinnej podróży) i śniadaniu, uczestnicy wyjazdu ruszyli w góry. Niby po sezonie, a jednak przy największej atrakcji Tatr, czyli kolejce linowej na Kasprowy Wierch, niemały tłum. Dla czterech osób oczekiwanie w kolejce było stratą czasu. I pomimo, że w najwyższych partiach już leży śnieg, ruszyły one pieszo najkrótszym, ale i zarazem najtrudniejszym szlakiem. Pozostali, po niemalże 3 godzinach oczekiwania, wjechali na górę. Zastał tu ich śnieg, ziąb i przede wszystkim – przepiękny, malowniczy pejzaż. Później zjazd, powrót do centrum i niespodzianka: fundator pobytu zorganizował również góralską obiadokolację w restauracji. Była kwaśnica, placek po zbójnicku, przygrywała góralska kapela.

 

Następny dzień równie pogodny, a więc znów na szlak. Obowiązkowa wizyta pod skoczniami narciarskimi, dalej Droga pod Reglami i wędrówka Doliną Strążyską do Siklawicy, wodospadu pod Giewontem. Po powrocie do Zakopanego krótki odpoczynek i wjazd na Gubałówkę. Tu znów chwila na sycenie wzroku panoramą Tatr.

 

Niedziela okazała się najbardziej słonecznym dniem. Jeszcze spacer Krupówkami, zakup pamiątek, sera. Grupa ze smutkiem opuszcza przytulne lokum, bo czas wracać. Wczesnym popołudniem wyjazd autobusem, a tu niestety – oczywiście korek na „Zakopiance”. Na Mazury wszyscy wrócili pełni wrażeń i emocji, trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i dumni z wytrwania na szlakach. No i z pamiątkami w torbach oraz dziesiątkami zdjęć, które będą przypominać niesamowitą, wspólną wyprawę.

 

Wiesław DomalewskiKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56