Poniedziałek, 22 Październik, Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Dług gminy kontra diety sołtysów


Artur Święcicki, sołtys Olszewek chce podwyżki diet sołtysów o 300 zł. Przewodniczący rady gminy Arkadiusz Nosek twierdzi, że gmina nie ma na to pieniędzy, bo ma 7 milionów długu. - To po co robicie ten dług? – ripostuje sołtys.



Artur Święcicki, sołtys Olszewek chce, aby sołtysi z gminy Dźwierzuty otrzymali wyższe diety. Wyższe o 300 zł. Podczas ostatniej sesji złożył nawet pisemny wniosek w tej sprawie. Pod petycją podpisali się niemal wszyscy sołtysi.

- Sołtysowanie to spore wydatki, dojazdy, telefony, my naprawdę dokładamy do tej funkcji ze swoich pieniędzy – mówił na sesji. - A skąd mamy na to brać?

Do dyskusji włączył się przewodniczący rady Arkadiusz Nosek. - Przykre to, ale my też dokładamy z własnych pieniędzy do naszych funkcji – odpowiedział sołtysowi sugerując, aby zamknąć temat.

W sprawie zabrała też głos Agata Urbańska, skarbnik gminy, która tłumaczyła, że diety sołtysów rosną, bo są uzależnione od najniższej krajowej, a ta w ostatnich latach systematycznie rośnie. - No tak, czyli diety zwiększa się o jakieś 20 zł – mówił nieprzekonany sołtys Święcicki. - To ja się pytam dlaczego w innych miejscowościach w Polsce sołtysi mają diety na poziomie 300, 400, 700, a nawet 1000 zł?


Na to pytanie szybko odpowiedział sołtysowi przewodniczący Nosek: - Bo mamy 7 milionów długu.

Święcicki nie dawał jednak za wygraną: - To po co robicie ten dług? – zapytał, czym rozbawił uczestników sesji. - Jakoś nigdy nie słyszałem, aby gdzieś zabrakło pieniędzy na wypłaty dla urzędników, czy radnych, a dla tych, którzy są najniżej i wykonują najcięższą pracę zawsze brakuje pieniędzy. Myślę, że jeśli radni gminni będą nam chcieli podnieść diety, to podniosą, że znajdą sposób. Naprawdę trzeba to zrobić, bo w innym przypadku będziecie mieli problem z sołtysami.

Wnioskiem sołtysa radni zajmą się na najbliższych komisjach.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13