Środa, 26 Wrzesień, Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Dlaczego giną na drogach młodzi ludzie?


18-latek odebrał prawo jazdy, kilka godzin później ginie w wypadku, co nie działa w systemie szkolenia kierowców?

 

 

Przede wszystkim jest za mało godzin jazdy praktycznej. W t...



18-latek odebrał prawo jazdy, kilka godzin później ginie w wypadku, co nie działa w systemie szkolenia kierowców?

 

 

Przede wszystkim jest za mało godzin jazdy praktycznej. W tej chwili młody kierowca ma na kursie do przejechania 30 godzin. Nie ma co ukrywać, że przez te 30 godzin nie zdobędzie doświadczenia, a pozna jedynie podstawy prowadzenia pojazdu. Większość lekcji prowadzona jest na terenie zabudowanym, młody kierowca nie ma szansy zobaczyć, jak samochód zachowuje się przy wyższych prędkościach i w różnych warunkach atmosferycznych. Ilość godzin praktycznych powinna być zwiększona.

 

To tylko kwestia ilości godzin?

 

Nie. Dzisiejsi 18-latkowie to wciąż dzieci. Mimo że według prawa są już dorosłymi. Brakuje im wyobraźni i odpowiedzialności. I tu apel do rodziców tych dorosłych młodych ludzi. Obserwujcie młodych kierowców, zwracajcie uwagę jak jeżdżą, nie pozwólcie im jeździć samodzielnie. Młody kierowca, młodzi pasażerowie to też nie wpływa na bezpieczeństwo. Wzajemne podpuszczanie, szpan, brawura...


 

Młodość równa się brawura?

 

Dokładnie tak, ale do zmiany jest dużo innych rzeczy. Najważniejsza jest zmiana myślenia, mentalności i młodych kierowców, i ich opiekunów, rodziców. Samochód, prędkość, to nie jest zabawa. Może skończyć się dramatem. I jak widać kończy się. Młodym ludziom brakuje też szacunku do nauczycieli, w naszym przypadku instruktorów. „Zawsze” wiedzą wszystko lepiej. Zero pokory. Bywa, że bagatelizują uwagi, porady. W rzeczywistości wiedzy im brakuje i ten brak bywa tragiczny w skutkach.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Konwencja PiS - pokazali kandydatów na burmistrza i wójtów (zdjęcia)
    Lila Róż czerwona myśl z Alei Róż
    Autor:
    2018-09-26 12:44:08
  • Miasto, gmina i Kreolia łączą siły, by aktywizować seniorów
    Jak do tej pory program fundacji Kreolia w nikłym stopniu uwzględniał seniorów. W Szczytnie a także Pasymiu ,Dźwierzutach, Wielbarku są organizacje emeryckie. Wydaje mi się, że właśnie one powinny uczestniczyc w realizacji programu dla seniorów. A fe Pani Burmistrz znowu działania w interesie niewiadomo kogo. Wpisuje się to w pewną prawidłowość. Organizowanie świetlicy dla ok. 20 seniorów w lokalu po filii biblioteki, brak remontu budynku przy ul. Puławskiego z którego korzystają emeryci, inwalidzi, niewidomi, diabetycy, w sumie rzesza osób. Nie wiem kto to planuje- ale to planowanie jest beznadziejne. Pani Burmistrz, czarno widzę Pani szanse na ponowny wybór, głosy "dziadków" ma Pani już z głowy.
    Autor: dr
    2018-09-26 12:15:29
  • Dlaczego zginął aspirant Nowak? Śledczy coraz bliżej prawdy
    Zginął bo zapieprzal proste
    Autor: Fabian
    2018-09-26 07:44:37
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Ja tam zawsze uważam, że póki samemu nie znajdzie się danej sytuacji - to nie będę kusić się na ocenę. Nie wiem, jak można byłoby się zachować pojedynczemu człowiekowi wobec kilku "nawalonych". Czy samemu byłbym tak odważny, by odebrać kluczyki - i komu? To zawsze jest problem - własne bezpieczeństwo, czy bezpieczeństwo chociażby tych "nawalonych". Oczywiście można dzwonić na numery alarmowe, i to rzeczywiście w takich sytuacjach polecam.
    Autor: Waga
    2018-09-25 21:22:45
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Panie Onn, jest :)
    Autor: Kaja
    2018-09-25 15:04:00
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Nie każdy miał by odwagę jechać za bandą pijanych ludzi Chłopak sam udzielił pomocy wszyscy stali patrzyli Brawo !
    Autor: Kierowca
    2018-09-24 18:37:57
  • Gospoda stanie przy Mickiewicza?
    No dla mnie nic w tym złego, że taka gospoda powstanie w Szczytnie przy kościele, czy szkole. Zwłaszcza przy kościele - będą mieli ruch: stypy, śluby, wesela oraz matury. Natomiast widzę tu szybki ruch w związku z inwestycją Gminy Wiejskiej Szczytno w okolicach Jeziora Domowego Dużego. Ot co! Jak oni nam pałą to my im maczugą. Śmiechu warte. Wszystko jest uzależnione od tego, kto obejmie władzę, więc te zamiary, które objawił miejscowy inwestor, mogą spełznąć na niczym. No to sobie zażartuję z okazji jesieni: są wykopki. Każdy ziemniak usiłuje się utrzymać różnymi sposobami w swoim gruncie. Bo wyrastają przy nim potomkowie typu Wilczek, Gontarzewski. Reszta to są poukrywane pod różnymi szyldami stowarzyszeń i komitetów osoby, które jakby się wstydzą tego, co do tej pory robiły. Czyli źle robiły (pracowały)? Inną kategorią jest zadłużona pani Lenard, która pokazała w swoich wypowiedziach, jak mało zna to miasto. Niech pilnuje przedszkola. Bo miasto nim nie jest.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-24 18:06:25
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Ta Kobieta to wstyd, matka dwójki dzieci i po imprezach jeździ pijana. Porażka . Jej mąż powinien taką babę pogonić . Dobrze że nikogo nie zabiła. Bo takich ludzi się nie żałuje ( zamiast w domu to się szlaja )
    Autor: Agata
    2018-09-24 16:40:34
  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    Pani Kaju, tak na marginesie nie ma takiego czegoś jak usiłowanie jazdy pod wpływem alkoholu, a dla Pana Michała wielkie brawa!
    Autor: Onn
    2018-09-24 16:26:12
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ciekawe, kto ma nie najciekawsze zdanie nt. p.Wilczka, bo uważam całkiem co innego, jest osobą, która wprowadziła Purdę w 21 wiek, jest zaangażowany w sprawy gminne, pozyskuje dla nas pieniądze, wdrożył szereg ciekawych inicjatyw, Urząd wygląda jak urząd, a nie jak kiedyś jak jakiś barak, obsługa mieszkańców na wysokim poziomie, współpracuje z każdym sołtysem i radnym, jest osobą lubianą aczkolwiek wymagającą, szczerze to wolałbym żeby przegrał, bo szkoda żeby odchodził od nas :( a ten Pan Adamowicz, co sieje negatywną propagandę jest u nas znany jako oszołom i ma wyrok za pobicie, a uważa się za redaktora co walczy z wójtem
    Autor: Purdziak