Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Deptuła przewodniczącym w Świętajnie, to nowi radni


Arkadiusz Deptuła został nowym przewodniczącym Rady Gminy Świętajno. W tajnym głosowaniu jego kandydaturę poparło 13 radnych. Głosowało 14 radnych. Jeden głos był nieważny. Wiceprzewodniczącym został Andrzej Bruździak. Otrzymał 9 głosów.



Pierwsza sesja Rady Gminy w Świętajnie była pełna nowości. Sesja była nagrywana, a radni głosowali za pośrednictwem elektronicznych pilotów. Niestety, nowy system sprawiał radnym sporo kłopotów i sesja była początkowo dość często i systematycznie przerywana. Nowa rada gminy Świętajno jest jedną z „najświeższych” rad, bo ze starego składu zostało zaledwie dwóch radnych – Sławomir Grzegorczyk i Andrzej Bełcikowski.

 

Ten ostatni, jako radny senior, otworzył obrady. Jednym z pierwszy punktów programu było wybranie przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego rady. Arkadiusz Deptuła był jedynym zgłoszonym kandydatem na stanowisko przewodniczącego. Zaproponował go radny Roman Jonta. W tajnym głosowaniu poparło go 13 radnych.

 

Nowy przewodniczący to zaledwie 31-latek. Zawodowo związany jest z lotniskową strażą pożarną w Szymanach. Jest też, od 10 lat, naczelnikiem OSP Świętajno. Ma żonę i 3-letnią córkę. W samorządzie znalazł się po raz pierwszy. - Nie podobała mi się praca poprzedniej rady, kłótnie, nieporozumienia, niesnaski i dlatego zdecydowałem się kandydować, aby mieć realny wpływ na zmiany – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Przy okazji dziękuję za zaufanie, którym mnie radni obdarzyli. Bardzo zależy mi na tym, aby obrady sesji przebiegały sprawnie i aby nie było w naszej radzie kopania dołków pod kimkolwiek.


 

W poprzedniej kadencji rady przewodniczącym Rady Gminy Świętajno był Sławomir Grzegorczyk, który w nowej kadencji jest szeregowym radnym.

Na pierwszej sesji wybrano też wiceprzewodniczącego. O to stanowisko rywalizowali Ksymena Klusek oraz Andrzej Bruździak. Ten „pojedynek” wygrał pan Andrzej, który uzyskał 9 głosów.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-03-20 14:21:30

Radni sypnęli groszem uczniom

  • Czwartek, 2019-02-28 12:40:03

Kyokushin Power Day Hrynowieckiego (zdjęcia)

  • Czwartek, 2019-02-14 12:28:12

Radni ulżyli handlującym w Szczytnie

  • Środa, 2019-01-30 14:55:25

Radni dostali nowoczesne tablety


Komentarze

  • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
    Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
    Autor: Mazur
    2019-03-20 10:38:23
  • Łachmański rozstał się z Trusewicz
    Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
    Autor: Łukasz Z Tylkowa
    2019-03-19 21:08:43
  • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
    A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
    Autor: Obserwator
    2019-03-19 17:49:11
  • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
    A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
    Autor: Bąbelek
    2019-03-19 17:20:54
  • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
    Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
    Autor: Lucjan
    2019-03-18 23:30:11
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
    Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
    2019-03-18 23:13:04
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Przepraszam, że tak późno ale dopiero dziś miałem trochę czasu aby zajrzeć do komentarzy. Nie wiem gdzie znalazł Pan jakiekolwiek uwagi pod adresem rządu. Jeszcze raz przeczytałem i nie widzę więc sorki ale nie mogłem opluć. Większość tekstu dotyczy Wiosny oraz spraw lokalnych. Z sympatią wypowiadam się także pod adresem tutejszego lidera rządzącej partii. Przepraszam ale nie każda gazeta to prorządowy biuletyn typu TVP. Natomiast nie ukrywam, iż z tym rządem nie jest mi po drodze i robię to z otwartą przyłbicą pod własnym nazwiskiem. Co do żółci, to pomimo słusznego już wieku ze zdrowiem u mnie ok, czego i Panu życzę.
    Autor: wiesław madrzejowski
    2019-03-18 17:20:25
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A czy przypadkiem w Radzie Gminy nie zasiada 3 strażaków i oni nie widzą co się dzieje , my ich wybraliśmy żeby nas reprezentowali i również dbali o nasze bezpieczeństwo
    Autor: Mariusz
    2019-03-18 15:03:21
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Widziałam dziwne światła nad lasem 11.03.2019 ok.godz.20 40. na Warmii z okna swojego domu. Najpierw rząd świateł ok.6 pojawił się nad lasem potem nagle światła zniknęły i po chwili pokazały się kawałek dalej w moją prawą stronę i zniknęły. Następnie po mojej prawej stronie pojawiła się \"gwiazda\" mieniąca się na pomarańczowo po czym od tej gwiazdy znowu pojawił się rząd świateł tym razem wpadających w kolor pomarańczowy od mojej prawej do lewej strony i chwilę po tym zniknęły łącznie z tą gwiazdą. To było bardzo ekscytujące i wiem ,że z sąsiedniej wioski też było to widziane przez innych ludzi.
    Autor: Wiola
    2019-03-18 14:42:01
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A Ja chciałbym podziękować Panu Redaktorowi że zajął się tą sprawą . Być może że dzięki artykułowi i nagłośnieniu w prasie może w końcu będzie jakaś zmiana i poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców . Przyznam jednak rację Mieszkance że Pan Komendant Gminny i Pan Prezes Osp Rozogi będą siebie i jednostkę przedstawiać w jak najlepszym świetle. Żeby rzetelnie przedstawić jak rzeczywiście wygląda sytuacja trzeba zapytać Strażaków !
    Autor: Sławek
    2019-03-18 09:59:45