Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Decydująca końcówka spotkania Wałpuszy. Stomil Olsztyn - pogromca eliminacji WPP

Spotkania rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski, którego głównym sponsorem jest Bank Spółdzielczy w Szczytnie za nami. Piłkarze „zero-siódemki” zagrali przeciwko Warmii Olsztyn, przegrywając 2:3. W meczach Błękitni Pasym i GKS Szczytno spotkali się z drużynami Stomilu Olsztyn. Oba starcia zakończyły się przegranymi drużyn z naszego powiatu.

Pierwszego gola dla Wałpuszy w 20 minucie zdobył Daniel Gleba. W 63 punktował Mateusz Borowski, który kilka minut wcześniej, nie wykorzystał rzutu karnego. Solidnie przepracowane spotkanie zaprzepaściły ostatnie minuty pucharowego starcia. Decydującą bramkę Wałpusza straciła w 93 minucie meczu, przegrywając pucharowe spotkanie 2:3.

– Rozegraliśmy spotkanie z klubem grającym na co dzień tylko jeden poziom rozgrywkowy wyżej, więc chcieliśmy to spotkanie wygrać, czy to w dogrywce, czy też po rzutach karnych – przyznaje trener Cezary Kuciński. – Dwukrotnie odrabialiśmy jednobramkową stratę i dwukrotnie doprowadziliśmy do remisu, lecz po bramce straconej w końcówce zabrakło już czasu.

Reaktywowana drużyna Stomilu II Olsztyn w swoim pierwszym oficjalnym meczu wygrała z Błękitnymi Pasym 3:0. Zespół złożony głównie z wyróżniających się zawodników grup młodzieżowych Stomilu Olsztyn rywalizował będzie na boiskach forBET IV ligi. Stomil III Olsztyn, oparty na zawodnikach kategorii A1 / B1, rozgrywał mecz przeciwko GKS Szczytno z klasy A. Dobry test przed ligowymi rozgrywkami GKS-u zakończył się ich przegraną 3:1.