Niedziela, 28 Kwiecień
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa -

Daleka podróż po zwycięstwo. Czarna seria pasymian przerwana

Czarna seria pasymian przerwana. Pomimo problemów kadrowych podopieczni trenera Radosława Rogowskiego zwyciężyli w wyjazdowym spotkaniu w Olecku. W przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej piłkarze pokonali Czarnych Olecko 3:2. Na listę strzelców wpisali się Oleg Kulyk, Dawid Mikulak oraz Jakub Kulesik, który zdobył bramkę w ostatnich minutach gry.

W kadrze na mecz zabrakło kontuzjowanych: Pawła Brzozowskiego, Grzegorza Stańczaka, Pawła Plonkowskiego i Dawida Maćkowiaka oraz Wiktora Żebrowskiego i Arka Żukowskiego. Dobre wymiany pomiędzy zawodnikami, składne akcje obu drużyn i sporo fauli, których konsekwencją były aż dwie bramki z rzutów karnych. To duży skrót zwycięstwa pasymian, którzy zacięcie walczyli do ostatniej minuty spotkania.

W pierwszej odsłonie gry szczęścia w zdobyciu gola szukali: Olek Dobrzyński, Dawid Mikulak, Kacper Król. Podobnie jak gospodarze, którzy obijali poprzeczkę Pasymia. Tak zagorzałe akcje musiały skończyć się bramką. Pierwsza piłka w siatce Olecka wpadła w 30 minucie. Pewnym strzałem z „jedenastki” bramkarza Czarnych pokonał Oleg Kulyk, który punktował na 0:1. Wiatr w żaglach Błękitnych nie słabł. 9 minut później po akcji z kontry Bartek Nosowicz podał do niepilnowanego Dawida Mikulaka, który podcinką przelobował bramkarza przeciwników na 0:2.

Inicjatywę w drugiej połowie po części przejęli Czarni Olecko. Pierwszą bramkę zdobyli w 52. po rzucie karnym. 5 minut później po dośrodkowaniu i strzale z bliskiej odległości było już 2:2. To jednak nie zniechęciło pasymian do walki. Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry Pasym wyszedł na prowadzenie. Jakub Kulesik uderzył z dystansu, a skierowana przez niego piłka minęła kilku zawodników i wpadła tuż przy słupku na 3:2. Więcej celnych strzałów już nie było. Na szczególną uwagę zasługuje Jakub Polański. Bramkarz Błękitnych w wielu sytuacjach ratował swoją drużynę przed stratą cennych punktów. Szczególnie pod koniec spotkania, kiedy ekipa z Olecka próbowała doprowadzić do remisu.

Błękitni Pasym: Aleksander Dobrzyński (C), Kamil Kępka (71' Brzeziński), Kacper Król, Jakub Kulesik, Oleksandr Kulyk (88' Tumanowicz), Tomasz Makuszek (39' Konopka), Dawid Mikulak, Piotr Młotkowski, Bartosz Nosowicz, Jakub Polański (B), Kamil Świercz (90' Rybacki).

MLKS CZARNI OLECKO 2:3 LKS BŁĘKITNI PASYM

0:1 - 30' Oleksandr Kulyk

0:2 - 39' Dawid Mikulak

1:2 - 52' Jakub Kozłowski

2:2 - 57' Grzegorz Karaś

2:3 - 86' Jakub Kulesik