Niedziela, 20 Sierpień, Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Dachowanie” na Piknik Służb Mundurowych

W sobotę podczas obchodów Dni i Nocy Szczytna, formacje mundurowe z powiatu szczycieńskiego zorganizowały Piknik Rodzinny - Służb Mundurowych. Atrakcji nie brakowało, jedną z nich był symulator dachowania...


Policjanci, żołnierze, strażacy oraz strzelcy zaprezentowali mieszkańcom miasta i przybyłym gościom, wiele atrakcji związanych z ich pracą. Oglądanie sprzętu policyjnego, strażackiego i wojskowego, konkursy wiedzy o bezpieczeństwie a także pokaz ratownictwa medycznego to propozycje, z których dzieci i dorośli skorzystali podczas spotkania.

 

Niebywałe atrakcje w postaci pojazdu symulatora dachowania z WORD w Olsztynie, pokaz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców przy użyciu ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS wykonany przez policjantów a także wycinanie osoby zakleszczonej w pojeździe co zademonstrowali strażacy, przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników spotkania.

 

Organizatorami imprezy byli Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Szczytnie, Jednostka Wojskowa w Lipowcu oraz Związek Strzelecki Strzelec. Uczestników imprezy przywitał Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podinsp. Tomasz Bzymek, zachęcając całe rodziny do korzystania z atrakcji przygotowanych przez formacje mundurowe a także do udziału w konkursach z nagrodami. W tym roku, do obchodów Pikniku włączył się WORD w Olsztynie i zaprezentowany został pojazd symulator dachowania.

 

Każdy z organizatorów imprezy przygotował stoisko promujące swoją pracę oraz sprzęt i pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie. Dzieci chętnie brały udział w konkursach. Ci najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, przejechać po torze rowerowym oraz wykonać prace plastyczne nt. „Chcę być bezpieczny”. Dla zwycięzców w tych konkurencjach przygotowane były bardzo atrakcyjne nagrody w postaci gier planszowych, kubków promocyjnych oraz kamizelek odblaskowych.

 

Dużym zainteresowaniem przybyłych gości cieszyły się pojazdy policyjne służące do przewożenia osób zatrzymanych, motocykle oraz pokazy ratownictwa medycznego. Dzieci, młodzież a także dorośli podchodzili do stoiska daktyloskopijnego, gdzie mogli wykonać odciski swoich linii papilarnych.

 

Również wojskowy przyrząd cyklop do wirtualnego oddawania strzałów miał wielu zwolenników. Młodzi ludzie chcieli z bliska przyjrzeć się karabinom oraz sprzętowi jaki żołnierze zabierają ze sobą na poligon podczas działań.

Szczycieńscy strażacy zaprezentowali wozy, którymi wyjeżdżają na wezwania, a także wyposażenie, które jest niezbędne jest przy ratowaniu ludzi z pożaru lub podczas działań w wodzie. To nie wszystko, strażacy wykonali pokaz wycinania osoby zakleszczonej w pojeździe. Realizacja tego działania była jak zbliżona do rzeczywistej, ponieważ był wrak samochodu i mężczyzna w pojeździe.

 

Niebywałymi atrakcjami, które przyciągnęły bardzo dużą ilość uczestników były pokazy przygotowane przez policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Prezentacja różnych technik obezwładniania osób wykorzystywanych przez policjantów w trakcie interwencji oraz pokaz współdziałania grupy policjantów przy zatrzymaniu dwóch niebezpiecznych przestępców, z wykorzystaniem ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS a także zestawy siatkowego SZO, to pokazu, których nie ogląda się na co dzień.

W trakcie spotkania swoim muzycznym występem artystycznym umilała nam czas Agnieszka Mirkowicz. Młoda wokalistka ze Szczytna grając na pianinie elektrycznym wykonała kilkanaście utworów we własnej aranżacji.

Podczas imprezy nie zapomniano o strawie dla ciała. Dla smakoszy kuchni polowej przygotowana i rozdawana przez żołnierzy była grochówka wojskowa.

 

Wszystkich tych, którzy z zadowoleniem wspominają sobotni Piknik Rodzinny – Piknik Służb Mundurowych zapraszamy za rok o tej samej porze. Zabierzcie ze sobą bliskich.

KPP SzczytnoGaleria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2017-07-19 16:21:00

Piknik sołecki w Narajtach (zdjęcia)

 • Piątek, 2017-07-14 10:01:48

Piknik Strażacki „Z druhem bezpiecznie”

 • Piątek, 2017-06-30 09:05:52

Rodzinny piknik w DębolandiiKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Rusza rowerowa dokumentacja
  Fajny pomysł
  Autor: Gabi
  2017-08-16 12:28:43
 • Ruszył remont poważne utrudniania na Lanca
  Panowie i Panie dziennikarze przyjedzcie i zobaczcie co sie dzieje na lanca przy Leyka, zostaje zlikwidowanych kilkanascie miejsc parkingowych dla mieszkanców na rzecz trawnika!!! Dzis w czasach gdy w kazdym domu jest samochód likwiduje sie miejsca parkingower!!!! To tyylko w Szczytnie jest mozliwym
  Autor: ieszkaniec
  2017-08-11 09:13:18
 • Szczytno na marginesie polskich miast?
  Brawo Pani G i radni aktualni i poprzednich kadencji!!! Więcej kwiatków i muzyki i jeszcze więcej utrącania inicjatyw które mogłyby miastu pomóc zarówno w wyjsciu z marazmu jak i w promocji sama wytwórnia "pał" czyt. WSPOL to trochę za mało. Szczytno miastem turystycznym - turysci przyjezdzaja tu tylko do Biedronki, Lidla , Kauflanda bo to są największe atrakcje miasta Szczytna
  Autor: macx
  2017-08-11 08:49:12
 • Budżet obywatelski trafi do „Trójki”
  wszystko jasne , tylko czz aby tak do konca obywatelski ten projekt?!
  Autor: macx
  2017-08-11 08:43:20
 • Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte
  to nic że dziecku potrzebny moze być lek po północy.......ma się opłacać !! co to q..a za radni !!
  Autor: wojtek
  2017-08-10 14:20:55
 • Biurowiec - Roman Żokowski
  No niestety budynek popada w ruinę przez właścicieli bo żądają za tą ruinę potężnych pieniędzy. Wiem ponieważ był inwestor który chciał to zaadaptować niestety ktoś to kiedyś kupił za grosze i koniecznie chce zbić na tym fortunę. Proszę sobie sprawdzić kto jest właścicielem budynku i wtedy artykuł będzie ciekawszy.
  Autor: mieszkaniec Szczytna
  2017-08-10 08:14:08
 • Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte
  No pewnie, że się nie opłacają. 90% ludzi przychodzi po bzdury, bez których można się obejść do rana. Leki potrzebne na cito stanowią ułamek procenta. Niektóre buce jeszcze potrafią żądać rabatów - ode mnie zawsze dostawali podwyżki. Nawet nie ma co wspominać o burakach turystach, to najgorszy sort! Żargonowo mówimy: pojemnik na mocz, kosmetyk i test ciążowy - oto zestaw dyżurowy! Dyżury powinny być finansowane z NFZ, tak jak reszta tzw. "służby zdrowia".
  Autor: Bartolini
  2017-08-09 22:09:29
 • Biurowiec - Roman Żokowski
  Jaki jest cel tego artykułu? ponarzekać dla samego narzekania? "czemu miasto nic z tym nie zrobi?" "czemu ktoś inny się tym nie zajmie?", "ludzie są źli" "ludzie są niedobrzy". Do tej pory inwestowałem w Szczytnie. Kupowałem rudery, remontowałem, wynajmowałem, niestety zaprzestaje działalności i przenosić się będę do innego miasta. Powodów jest kilka, raz że coraz ciężej znaleźć lokale w dobrej cenie (ja kupuję za poniżej 1tyś za metr), dwa od przyszłego roku wchodzi nowy układ w WSPolu, będzie o 150 studentów mniej, a to oznacza że na rynek w ciągu najbliższych 3 lat wysypie się 40 mieszkań. Trzy brak realnego wsparcia miasta dla inwestorów. Kocham moje miasto, ale pomieszkam tutaj na stare lata. Teraz pora się przenieść, jak tysiące innych osób.
  Autor: Grzegorz
  2017-08-09 14:50:23
 • Hardwoman – sierżant Agata Mendelewska
  Brawo.
  Autor: Opecjusz
  2017-08-08 15:11:41
 • Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte
  Emerytów też się nie opłaci utrzymywać. Proponuję po wysłaniu na emeryturę likwidację
  Autor: emeryt
  2017-08-08 09:23:31