Niedziela, 18 Marzec, Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

„Dachowanie” na Piknik Służb Mundurowych

W sobotę podczas obchodów Dni i Nocy Szczytna, formacje mundurowe z powiatu szczycieńskiego zorganizowały Piknik Rodzinny - Służb Mundurowych. Atrakcji nie brakowało, jedną z nich był symulator dachowania...Policjanci, żołnierze, strażacy oraz strzelcy zaprezentowali mieszkańcom miasta i przybyłym gościom, wiele atrakcji związanych z ich pracą. Oglądanie sprzętu policyjnego, strażackiego i wojskowego, konkursy wiedzy o bezpieczeństwie a także pokaz ratownictwa medycznego to propozycje, z których dzieci i dorośli skorzystali podczas spotkania.

 

Niebywałe atrakcje w postaci pojazdu symulatora dachowania z WORD w Olsztynie, pokaz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców przy użyciu ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS wykonany przez policjantów a także wycinanie osoby zakleszczonej w pojeździe co zademonstrowali strażacy, przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników spotkania.

 

Organizatorami imprezy byli Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Szczytnie, Jednostka Wojskowa w Lipowcu oraz Związek Strzelecki Strzelec. Uczestników imprezy przywitał Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podinsp. Tomasz Bzymek, zachęcając całe rodziny do korzystania z atrakcji przygotowanych przez formacje mundurowe a także do udziału w konkursach z nagrodami. W tym roku, do obchodów Pikniku włączył się WORD w Olsztynie i zaprezentowany został pojazd symulator dachowania.

 

Każdy z organizatorów imprezy przygotował stoisko promujące swoją pracę oraz sprzęt i pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie. Dzieci chętnie brały udział w konkursach. Ci najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, przejechać po torze rowerowym oraz wykonać prace plastyczne nt. „Chcę być bezpieczny”. Dla zwycięzców w tych konkurencjach przygotowane były bardzo atrakcyjne nagrody w postaci gier planszowych, kubków promocyjnych oraz kamizelek odblaskowych.

 

Dużym zainteresowaniem przybyłych gości cieszyły się pojazdy policyjne służące do przewożenia osób zatrzymanych, motocykle oraz pokazy ratownictwa medycznego. Dzieci, młodzież a także dorośli podchodzili do stoiska daktyloskopijnego, gdzie mogli wykonać odciski swoich linii papilarnych.

 

Również wojskowy przyrząd cyklop do wirtualnego oddawania strzałów miał wielu zwolenników. Młodzi ludzie chcieli z bliska przyjrzeć się karabinom oraz sprzętowi jaki żołnierze zabierają ze sobą na poligon podczas działań.

Szczycieńscy strażacy zaprezentowali wozy, którymi wyjeżdżają na wezwania, a także wyposażenie, które jest niezbędne jest przy ratowaniu ludzi z pożaru lub podczas działań w wodzie. To nie wszystko, strażacy wykonali pokaz wycinania osoby zakleszczonej w pojeździe. Realizacja tego działania była jak zbliżona do rzeczywistej, ponieważ był wrak samochodu i mężczyzna w pojeździe.

 

Niebywałymi atrakcjami, które przyciągnęły bardzo dużą ilość uczestników były pokazy przygotowane przez policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Prezentacja różnych technik obezwładniania osób wykorzystywanych przez policjantów w trakcie interwencji oraz pokaz współdziałania grupy policjantów przy zatrzymaniu dwóch niebezpiecznych przestępców, z wykorzystaniem ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS a także zestawy siatkowego SZO, to pokazu, których nie ogląda się na co dzień.

W trakcie spotkania swoim muzycznym występem artystycznym umilała nam czas Agnieszka Mirkowicz. Młoda wokalistka ze Szczytna grając na pianinie elektrycznym wykonała kilkanaście utworów we własnej aranżacji.

Podczas imprezy nie zapomniano o strawie dla ciała. Dla smakoszy kuchni polowej przygotowana i rozdawana przez żołnierzy była grochówka wojskowa.

 

Wszystkich tych, którzy z zadowoleniem wspominają sobotni Piknik Rodzinny – Piknik Służb Mundurowych zapraszamy za rok o tej samej porze. Zabierzcie ze sobą bliskich.

KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56