Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

„Dachowanie” na Piknik Służb Mundurowych

W sobotę podczas obchodów Dni i Nocy Szczytna, formacje mundurowe z powiatu szczycieńskiego zorganizowały Piknik Rodzinny - Służb Mundurowych. Atrakcji nie brakowało, jedną z nich był symulator dachowania...Policjanci, żołnierze, strażacy oraz strzelcy zaprezentowali mieszkańcom miasta i przybyłym gościom, wiele atrakcji związanych z ich pracą. Oglądanie sprzętu policyjnego, strażackiego i wojskowego, konkursy wiedzy o bezpieczeństwie a także pokaz ratownictwa medycznego to propozycje, z których dzieci i dorośli skorzystali podczas spotkania.

 

Niebywałe atrakcje w postaci pojazdu symulatora dachowania z WORD w Olsztynie, pokaz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców przy użyciu ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS wykonany przez policjantów a także wycinanie osoby zakleszczonej w pojeździe co zademonstrowali strażacy, przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników spotkania.

 

Organizatorami imprezy byli Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Szczytnie, Jednostka Wojskowa w Lipowcu oraz Związek Strzelecki Strzelec. Uczestników imprezy przywitał Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podinsp. Tomasz Bzymek, zachęcając całe rodziny do korzystania z atrakcji przygotowanych przez formacje mundurowe a także do udziału w konkursach z nagrodami. W tym roku, do obchodów Pikniku włączył się WORD w Olsztynie i zaprezentowany został pojazd symulator dachowania.

 

Każdy z organizatorów imprezy przygotował stoisko promujące swoją pracę oraz sprzęt i pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie. Dzieci chętnie brały udział w konkursach. Ci najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, przejechać po torze rowerowym oraz wykonać prace plastyczne nt. „Chcę być bezpieczny”. Dla zwycięzców w tych konkurencjach przygotowane były bardzo atrakcyjne nagrody w postaci gier planszowych, kubków promocyjnych oraz kamizelek odblaskowych.

 

Dużym zainteresowaniem przybyłych gości cieszyły się pojazdy policyjne służące do przewożenia osób zatrzymanych, motocykle oraz pokazy ratownictwa medycznego. Dzieci, młodzież a także dorośli podchodzili do stoiska daktyloskopijnego, gdzie mogli wykonać odciski swoich linii papilarnych.

 

Również wojskowy przyrząd cyklop do wirtualnego oddawania strzałów miał wielu zwolenników. Młodzi ludzie chcieli z bliska przyjrzeć się karabinom oraz sprzętowi jaki żołnierze zabierają ze sobą na poligon podczas działań.

Szczycieńscy strażacy zaprezentowali wozy, którymi wyjeżdżają na wezwania, a także wyposażenie, które jest niezbędne jest przy ratowaniu ludzi z pożaru lub podczas działań w wodzie. To nie wszystko, strażacy wykonali pokaz wycinania osoby zakleszczonej w pojeździe. Realizacja tego działania była jak zbliżona do rzeczywistej, ponieważ był wrak samochodu i mężczyzna w pojeździe.

 

Niebywałymi atrakcjami, które przyciągnęły bardzo dużą ilość uczestników były pokazy przygotowane przez policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Prezentacja różnych technik obezwładniania osób wykorzystywanych przez policjantów w trakcie interwencji oraz pokaz współdziałania grupy policjantów przy zatrzymaniu dwóch niebezpiecznych przestępców, z wykorzystaniem ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS a także zestawy siatkowego SZO, to pokazu, których nie ogląda się na co dzień.

W trakcie spotkania swoim muzycznym występem artystycznym umilała nam czas Agnieszka Mirkowicz. Młoda wokalistka ze Szczytna grając na pianinie elektrycznym wykonała kilkanaście utworów we własnej aranżacji.

Podczas imprezy nie zapomniano o strawie dla ciała. Dla smakoszy kuchni polowej przygotowana i rozdawana przez żołnierzy była grochówka wojskowa.

 

Wszystkich tych, którzy z zadowoleniem wspominają sobotni Piknik Rodzinny – Piknik Służb Mundurowych zapraszamy za rok o tej samej porze. Zabierzcie ze sobą bliskich.

KPP SzczytnoGaleria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49