Sobota, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Dachowanie” na Piknik Służb Mundurowych

W sobotę podczas obchodów Dni i Nocy Szczytna, formacje mundurowe z powiatu szczycieńskiego zorganizowały Piknik Rodzinny - Służb Mundurowych. Atrakcji nie brakowało, jedną z nich był symulator dachowania...


Policjanci, żołnierze, strażacy oraz strzelcy zaprezentowali mieszkańcom miasta i przybyłym gościom, wiele atrakcji związanych z ich pracą. Oglądanie sprzętu policyjnego, strażackiego i wojskowego, konkursy wiedzy o bezpieczeństwie a także pokaz ratownictwa medycznego to propozycje, z których dzieci i dorośli skorzystali podczas spotkania.

 

Niebywałe atrakcje w postaci pojazdu symulatora dachowania z WORD w Olsztynie, pokaz zatrzymywania niebezpiecznych przestępców przy użyciu ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS wykonany przez policjantów a także wycinanie osoby zakleszczonej w pojeździe co zademonstrowali strażacy, przyciągnęły uwagę wszystkich uczestników spotkania.

 

Organizatorami imprezy byli Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Szczytnie, Jednostka Wojskowa w Lipowcu oraz Związek Strzelecki Strzelec. Uczestników imprezy przywitał Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podinsp. Tomasz Bzymek, zachęcając całe rodziny do korzystania z atrakcji przygotowanych przez formacje mundurowe a także do udziału w konkursach z nagrodami. W tym roku, do obchodów Pikniku włączył się WORD w Olsztynie i zaprezentowany został pojazd symulator dachowania.

 

Każdy z organizatorów imprezy przygotował stoisko promujące swoją pracę oraz sprzęt i pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie. Dzieci chętnie brały udział w konkursach. Ci najmłodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, przejechać po torze rowerowym oraz wykonać prace plastyczne nt. „Chcę być bezpieczny”. Dla zwycięzców w tych konkurencjach przygotowane były bardzo atrakcyjne nagrody w postaci gier planszowych, kubków promocyjnych oraz kamizelek odblaskowych.

 

Dużym zainteresowaniem przybyłych gości cieszyły się pojazdy policyjne służące do przewożenia osób zatrzymanych, motocykle oraz pokazy ratownictwa medycznego. Dzieci, młodzież a także dorośli podchodzili do stoiska daktyloskopijnego, gdzie mogli wykonać odciski swoich linii papilarnych.

 

Również wojskowy przyrząd cyklop do wirtualnego oddawania strzałów miał wielu zwolenników. Młodzi ludzie chcieli z bliska przyjrzeć się karabinom oraz sprzętowi jaki żołnierze zabierają ze sobą na poligon podczas działań.

Szczycieńscy strażacy zaprezentowali wozy, którymi wyjeżdżają na wezwania, a także wyposażenie, które jest niezbędne jest przy ratowaniu ludzi z pożaru lub podczas działań w wodzie. To nie wszystko, strażacy wykonali pokaz wycinania osoby zakleszczonej w pojeździe. Realizacja tego działania była jak zbliżona do rzeczywistej, ponieważ był wrak samochodu i mężczyzna w pojeździe.

 

Niebywałymi atrakcjami, które przyciągnęły bardzo dużą ilość uczestników były pokazy przygotowane przez policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Prezentacja różnych technik obezwładniania osób wykorzystywanych przez policjantów w trakcie interwencji oraz pokaz współdziałania grupy policjantów przy zatrzymaniu dwóch niebezpiecznych przestępców, z wykorzystaniem ślepej amunicji wystrzelonej z karabinka AKMS a także zestawy siatkowego SZO, to pokazu, których nie ogląda się na co dzień.

W trakcie spotkania swoim muzycznym występem artystycznym umilała nam czas Agnieszka Mirkowicz. Młoda wokalistka ze Szczytna grając na pianinie elektrycznym wykonała kilkanaście utworów we własnej aranżacji.

Podczas imprezy nie zapomniano o strawie dla ciała. Dla smakoszy kuchni polowej przygotowana i rozdawana przez żołnierzy była grochówka wojskowa.

 

Wszystkich tych, którzy z zadowoleniem wspominają sobotni Piknik Rodzinny – Piknik Służb Mundurowych zapraszamy za rok o tej samej porze. Zabierzcie ze sobą bliskich.

KPP SzczytnoGaleria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze