Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czy wyłowione ciało z Kalwy to zaginiony student Wyższej Szkoły Policji?

Wciąż nie wiadomo czyje ciało znaleziono w jeziorze Kalwa w środę w okolicach Rudzisk Pasymskich. Było ono w takim rozkładzie, że trudno nawet stwierdzić, czy to kobieta, czy mężczyzna. Być może jest to student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zaginiony w 2012 roku.



Ruszyła paleta czynności prokuratorskich i policyjnych, aby ustalić kim jest wyłowiony topielec.

- W piątek ma odbyć się sekcja zwłok, pobrane zostaną do padań płyny ustrojowe, tkanki porównawcze do analiz DNA – mówi Artur Bekulard zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie.

 

Sekcja ma dać też odpowiedź na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną śmierci. Śledczy nie wykluczają bowiem na razie żadnego możliwego scenariusza. Pod uwagę brane jest też zabójstwo.

- Na tym etapie śledztwa jest zbyt wiele niewiadomych, aby przyjąć cokolwiek za pewnik – mówi prokurator Bekulard. - Najważniejsze jest teraz aby ustalić kim jest wyłowiona z jeziora osoba. W piątek będzie sekcja, ale już prowadzone są czynności operacyjne w tej sprawie.

 

Wiele poszlak wskazuje, że odnalezione ciało to zaginiony w 2012 roku student Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zniknął on w nocy z 15 na 16 września w okolicach Siedlisk. To zaledwie kilka kilometrów od miejsca, w którym znaleziono w środę zwłoki. Śledczy na razie nie chcą wypowiadać się w tym temacie.

Przypomnijmy. Na ciało w jeziorze Kalwa natknął się w środę około godz. 21 przypadkowy przechodzień. Unosiło się ono na wodzie około 10 metrów od brzegu.

 



Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-01-18 22:06:00

Odprawa roczna w Wyższej Szkole Policji

  • Czwartek, 2017-10-19 11:18:29

Dzieci bały się jechać do szkoły



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
    Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
    Autor: Kierowca
    2018-01-19 12:24:56
  • Radni rżną własną gminę?
    A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
    Autor: Izabala
    2018-01-18 16:57:17
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki