Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czy tylko kobiety będą walczyły o stołek wójta w Dźwierzutach?

Co najmniej troje kandydatów będzie walczyło o fotel wójta w gminie Dźwierzuty. Z naszych informacji wynika, że będą to obecna wójt Marianna Szydlik, Jolanta Łomiak i na pewno ktoś z PSL, mówi się o Sylwii Jaskulskiej. Na razie jednak żadna z potencjalnych kandydatek tego oficjalnie nie potwierdza.



W gminie Dźwierzuty czuć przedwyborcze napięcie. Kłopot mają tam lokalne struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z ugrupowania odeszła Jolanta Łomiak, która była w zarządzie gminnym PSL. Odejście swojej klubowej koleżanki potwierdza prezes PSL w gminie Dźwierzuty Sylwia Jaskulska.

 

PSL przechodzi do PiS?


Z naszych informacji wynika, że Jolanta Łomiak przymierza się do walki o fotel wójta gminy Dźwierzuty z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

- Na razie za wcześnie o tym wszystkim pisać – mówi pani Jolanta. - Ale owszem, złożyłam rezygnację i wystąpiłam z PSL.


Ludowcy mogą też stracić innego sympatyka - gminnego radnego Krzysztofa Sawickiego, który również przymierza się do startu w nadchodzących wyborach z PiS.

- Takich decyzji nie podejmuje się pochopnie, ale coś na rzeczy jest – mówi tajemniczo pan Krzysztof. - Zdecydowanie jest jeszcze za wcześnie, aby o tym publicznie informować. Przyjdzie na to czas.

 

Będą wyborcze emocje


Był wójt gminy Czesław Wierzuk, członek PSL, te dwie ideowe „zdrady” komentuje tak.

- Oficjalnie żadne deklaracje jeszcze nie padły, ale owszem, słyszymy o tych ruchach – przyznaje. - Są takie czasy, że każdy może zmienić zdanie i pójść swoją drogą. Nie ma w tym nic dziwnego. My, jako PSL, robimy swoje, działamy, kompletujemy listy i będziemy mieli naprawdę bardzo mocną ekipę. Wybory pokażą, jak ocenią to wszystko wyborcy.


Czesław Wierzuk raczej nie będzie kandydował w tych wyborach na wójta. Raczej, bo w polityce nie ma nic pewnego. W odniesieniu do kandydatury z PSL najczęściej w gminie pada nazwisko Sylwii Jaskulskiej, obecnej wicemarszałek województwa. Ale i ona oficjalnie tego nie potwierdza.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-05-07 22:49:31

Olszewki we władzy kobiety

  • Czwartek, 2018-04-05 11:03:33

Kobiety na straży… Wielbarka

  • Poniedziałek, 2018-03-26 15:23:14

Wójt Szydlik walczy o tytuł „Wójta Roku 2017”

  • Środa, 2018-03-21 13:19:49

Kobiety Gwardii Szczytno w Grudziądzu


Komentarze

  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Mam jedno konkretne pytanie odnośnie tego wypadku: JAKIEJ MARKI i MODEL był radiowóz którym Ci policjanci RD mieli wypadek ??? Ze zdjęć i nagrań w mediach nie idzie tego ustalić. Proszę o konkretną odpowiedz. Pozdrawiam
    Autor: Fafik
    2018-05-27 13:48:07
  • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
    Jedno wiem, że nikt z mojej rodziny i sąsiadów nie zagłosuje na poprzedniego wójta. Pan Pabich powinien raczej poszukać nowego sposobu na życie, bo w lokalnej polityce już był i dostał czerwoną kartkę od wyborców.
    Autor: Marta P.
    2018-05-27 13:30:40
  • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
    Jak można pomóc skoro nawet nie wiadomo jak wygląda? Czy aż tak ciężko policji wpaść na pomysł aby udostępnić zdjęcie zaginionego?
    Autor: Szerlok
    2018-05-27 12:23:52
  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Jesteś " Wielki' Twoje poczynania są na skraju bezpieczeństwa. Działania Twojej grupy są wspaniałe. Podziwiam Was.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:58:58
  • Ślązak z urodzenia – Mazur z serca (zdjęcia)
    Maciek jesteś Wielki . Twoje zasługi dla Nas dla Ciebie są wielkie.Jesteś super specjalistą. Wiem o Twoich poszukiwaniach ludzi utopionych w dziwnych okolicznościach. Szacunek dla specjalisty i znajomego z Pasymia. Podziwiamy i pozdrawiamy.
    Autor: Bozena
    2018-05-27 01:51:42
  • Zaginął słuchacz kursu podstawowego, policja prosi o pomoc
    Armagiedin rudkiwski
    Autor: Walaus
    2018-05-26 21:11:19
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Odszedł wspaniały kolega i policjant. Byłeś zawsze uśmiechnięty, pomocny i bardzo koleżeński - takiego zapamiętam Cię na zawsze. Szczere wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Tego jak bardzo mi przykro nie jestem wstanie opisać słowami...
    Autor:
    2018-05-26 18:44:43
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Tragedia.Mlody człowiek. Spoczywaj w spokoju.Moje kondolencje dla rodziny.
    Autor: Krzysztof - emeryt
    2018-05-26 14:45:00
  • Nie żyje policjant, radiowóz dachował (zdjęcia)
    Jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej! Jak można przeczytać, że odszedł mąż i ojciec dwójki dzieci, a później pisać, że bardzo się z tego cieszy! Wszystkie radiowozy to gruchoty mówiąc prostym językiem, aby wszystkie barany które obrażają Pana Piotra oraz jego rodzinę zrozumieli, że to nie jest kwestia szybkiej prędkości, niezapiętych pasów bądź trzeźwości. Mogę nawet ręczyć, że Pan Piotr zawsze zapinał pasy i jeździł przepisowo. Zastanówcie się teraz gdybyście mieli tak jak oni zmianę nocną czy dalej byłoby tak łatwo wam wszystko robić. Zmęczenie niestety zwycięża nad człowiekiem. Uważam, że wszyscy tu komentujący źle i niestosowne beszczeszczą jego osobę. To że nie lubicie policjantów bo są tacy i nie tacy to nie wkładajcie wszystkich w całą gromadę. Pana Piotra znałam osobiście i krzyczę to teraz wszystkim to był wspaniały człowiek. Służył dobrą ręką dla wszystkich. Kochający mąż i tatuś, który miał całe życie przed sobą. To jest bardzo wielka tragedia która wylewa łzy z oczu wszystkich którzy go znali. Zamiast pisać tu głupoty to pomódlcie się za Jego duszę. Spoczywaj w pokoju!
    Autor: Przyjaciółka
    2018-05-26 10:50:00
  • Czy gmina dopłaciła do głosowania w plebiscycie Wójt Roku?
    Ciekawa jestem czy Malik sprawdzał służbowe bilingi jak brał udział w konkursie na najlepszego sołtysa w powiecie.Zajmował wysokie pozycje chociaż wybitnym sołtysem nie był.
    Autor: Ala
    2018-05-26 06:29:54