Niedziela, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czy tylko kobiety będą walczyły o stołek wójta w Dźwierzutach?


Co najmniej troje kandydatów będzie walczyło o fotel wójta w gminie Dźwierzuty. Z naszych informacji wynika, że będą to obecna wójt Marianna Szydlik, Jolanta Łomiak i na pewno ktoś z PSL, mówi się o Sylwii Jaskulskiej. Na razie jednak żadna z potencjalnych kandydatek tego oficjalnie nie potwierdza.



W gminie Dźwierzuty czuć przedwyborcze napięcie. Kłopot mają tam lokalne struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego. Z ugrupowania odeszła Jolanta Łomiak, która była w zarządzie gminnym PSL. Odejście swojej klubowej koleżanki potwierdza prezes PSL w gminie Dźwierzuty Sylwia Jaskulska.

 

PSL przechodzi do PiS?


Z naszych informacji wynika, że Jolanta Łomiak przymierza się do walki o fotel wójta gminy Dźwierzuty z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

- Na razie za wcześnie o tym wszystkim pisać – mówi pani Jolanta. - Ale owszem, złożyłam rezygnację i wystąpiłam z PSL.


Ludowcy mogą też stracić innego sympatyka - gminnego radnego Krzysztofa Sawickiego, który również przymierza się do startu w nadchodzących wyborach z PiS.

- Takich decyzji nie podejmuje się pochopnie, ale coś na rzeczy jest – mówi tajemniczo pan Krzysztof. - Zdecydowanie jest jeszcze za wcześnie, aby o tym publicznie informować. Przyjdzie na to czas.


 

Będą wyborcze emocje


Był wójt gminy Czesław Wierzuk, członek PSL, te dwie ideowe „zdrady” komentuje tak.

- Oficjalnie żadne deklaracje jeszcze nie padły, ale owszem, słyszymy o tych ruchach – przyznaje. - Są takie czasy, że każdy może zmienić zdanie i pójść swoją drogą. Nie ma w tym nic dziwnego. My, jako PSL, robimy swoje, działamy, kompletujemy listy i będziemy mieli naprawdę bardzo mocną ekipę. Wybory pokażą, jak ocenią to wszystko wyborcy.


Czesław Wierzuk raczej nie będzie kandydował w tych wyborach na wójta. Raczej, bo w polityce nie ma nic pewnego. W odniesieniu do kandydatury z PSL najczęściej w gminie pada nazwisko Sylwii Jaskulskiej, obecnej wicemarszałek województwa. Ale i ona oficjalnie tego nie potwierdza.

 



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13