Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Reklama


Reklama

Czy to koniec budżetu obywatelskiego? Rozpoczęło się liczenie głosów


Zakończyło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Z wstępnych informacji wynika, że na cztery projekty zagłosowało około 3 tys. osób.


  • Data:

O poparcie mieszkańców Szczytna w tym roku rywalizowały cztery projekty: dwa boiska sportowe przy szkołach podstawowych, plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych oraz korty tenisowe.

- Z naszych wstępnych wyliczeń wynika, że wpłynęło 2,5 tys. kart do głosowania i odnotowaliśmy około 500 głosów oddanych systemem elektronicznym – mówi Justyna Mahler-Piątkowska.

Wciąż nie wiadomo jednak, który ze zgłoszonych projektów wygrał. W trakcie spotkania Komisji Oceny Projektów wylosowano dwóch przedstawicieli spośród nielicznego grona tych, którzy złożyli projekty. Wezmą oni udział w otwarciu urny i liczeniu kart. Wyniki głosowania zostaną oficjalnie ogłoszone 10 sierpnia.

Jeśli potwierdzą się wstępne oceny odnośnie do liczby uczestników głosowania, będziemy mieli do czynienia w tym roku nie tylko z najmniejszą liczbą zgłoszonych projektów, ale głosujących też. Zdumiewa niewielka liczba osób, które skorzystały z „dobrodziejstwa” internetu. Trudno ocenić czy zainteresowanie ze strony mieszkańców było naprawdę tak małe, czy też może informacje o zgłoszonych projektach, zaprezentowane na stronie do głosowania – nie były zachęcające. Nie było np. graficznej prezentacji, poza „niewypałem” z podobno kontrolnie wstawionymi hipopotamami i sarenkami.


Reklama

 

Z uzyskanych przez nas wyjaśnień wynikało, że operator obsługujący stronę z projektami wrzucił te fotki, by sprawdzić, czy w ogóle można to zrobić i zapomniał usunąć. Ok, każdy może mieć chwilowe zaćmienie. Ale skoro już okazało się, że fotografie strona akceptuje, to czemu nie zostały wstawione takie, które faktycznie ilustrowałyby projekty? Jednozdaniowe charakterystyki też niewiele ujawniały.

 

Jednym słowem, nie popisali się mieszkańcy Szczytna aktywnością, ale też i organizatorzy, czytaj: miejscy urzędnicy odpowiedzialni za tę „działkę”, nie wykazali zaangażowania ponad niezbędne minimum, powszechnie nazywane metodą „na odwal”. Wydawać by się mogło, że jak ktoś coś organizuje, to mu zależy na tym, by „impreza” była jak najlepsza. Tegoroczny przebieg budżetu obywatelskiego sprawia wrażenie, jakby strona urzędowa realizowałaby go pod hasłem:

Reklama

„Macie szansę wydać 200 tysięcy, ale najlepiej, jakbyście nie chcieli tego robić”. Szkoda, bo fajna idea faktycznie może zejść ze szczycieńskiego świata śmiercią nie do końca naturalną. A czy to będzie mord z premedytacji czy z niedbalstwa – to już w zasadzie wszystko jedno.

Fot. miastoszczytno.pl



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama