Sobota, 24 Luty, Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czy to koniec budżetu obywatelskiego? Rozpoczęło się liczenie głosów

Zakończyło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Z wstępnych informacji wynika, że na cztery projekty zagłosowało około 3 tys. osób.O poparcie mieszkańców Szczytna w tym roku rywalizowały cztery projekty: dwa boiska sportowe przy szkołach podstawowych, plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych oraz korty tenisowe.

- Z naszych wstępnych wyliczeń wynika, że wpłynęło 2,5 tys. kart do głosowania i odnotowaliśmy około 500 głosów oddanych systemem elektronicznym – mówi Justyna Mahler-Piątkowska.

Wciąż nie wiadomo jednak, który ze zgłoszonych projektów wygrał. W trakcie spotkania Komisji Oceny Projektów wylosowano dwóch przedstawicieli spośród nielicznego grona tych, którzy złożyli projekty. Wezmą oni udział w otwarciu urny i liczeniu kart. Wyniki głosowania zostaną oficjalnie ogłoszone 10 sierpnia.

Jeśli potwierdzą się wstępne oceny odnośnie do liczby uczestników głosowania, będziemy mieli do czynienia w tym roku nie tylko z najmniejszą liczbą zgłoszonych projektów, ale głosujących też. Zdumiewa niewielka liczba osób, które skorzystały z „dobrodziejstwa” internetu. Trudno ocenić czy zainteresowanie ze strony mieszkańców było naprawdę tak małe, czy też może informacje o zgłoszonych projektach, zaprezentowane na stronie do głosowania – nie były zachęcające. Nie było np. graficznej prezentacji, poza „niewypałem” z podobno kontrolnie wstawionymi hipopotamami i sarenkami.

 

Z uzyskanych przez nas wyjaśnień wynikało, że operator obsługujący stronę z projektami wrzucił te fotki, by sprawdzić, czy w ogóle można to zrobić i zapomniał usunąć. Ok, każdy może mieć chwilowe zaćmienie. Ale skoro już okazało się, że fotografie strona akceptuje, to czemu nie zostały wstawione takie, które faktycznie ilustrowałyby projekty? Jednozdaniowe charakterystyki też niewiele ujawniały.

 

Jednym słowem, nie popisali się mieszkańcy Szczytna aktywnością, ale też i organizatorzy, czytaj: miejscy urzędnicy odpowiedzialni za tę „działkę”, nie wykazali zaangażowania ponad niezbędne minimum, powszechnie nazywane metodą „na odwal”. Wydawać by się mogło, że jak ktoś coś organizuje, to mu zależy na tym, by „impreza” była jak najlepsza. Tegoroczny przebieg budżetu obywatelskiego sprawia wrażenie, jakby strona urzędowa realizowałaby go pod hasłem:

„Macie szansę wydać 200 tysięcy, ale najlepiej, jakbyście nie chcieli tego robić”. Szkoda, bo fajna idea faktycznie może zejść ze szczycieńskiego świata śmiercią nie do końca naturalną. A czy to będzie mord z premedytacji czy z niedbalstwa – to już w zasadzie wszystko jedno.

Fot. miastoszczytno.pl

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Przy ulicy Burskiego powstanie plac zabaw
  Szkoda, ze na Łomżyńskiej w Szczytnie nikt nie chce postawić placu zabaw dla dzieci :( Stoi jedna zjeżdżalnia i jedna huśtawka, na ktore strach dziecko wsadzić ...
  Autor: Natalia Zapaśnik
  2018-02-22 12:06:30
 • Narkotyki schował w lodówce, bo… lubił je mieć
  Oby takich akcji było więcej. Jedna akcja oczywiście tylko dla pokazu, że Policja działa. Jeszcze to tylko jakiś młodziak, z mało ilością tego dziadostwa. Pięknie by się stało jak by się wzięli za tych grubszych dilerów tzw. Baronów narkotykowych. Oczywiście Policja ma w tym interes. Policja jest umoczona w tym po uszy. Tak samo jak w czasach "witaj w krainie co wszystko ginie“. Gdzie interes pomiędzy złodziejem, a policjantem kwitł. Kwitnie nadal...
  Autor: Krystyna
  2018-02-22 11:22:40
 • Anioły Sportu rozdane (zdjęcia)
  Sorry , ale to żenada. A tym bardziej ten klub biegacza, Jurand. Są chciwi na kasę. Oni już wiedzą o co chodzi, niech będą świadomi ,że inni też wiedzą.
  Autor: Piotr
  2018-02-21 14:49:12
 • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
  Artykuł stronniczy.
  Autor: Beata N.
  2018-02-20 11:54:06
 • Nie żyje Karol Wojciechowski
  [`]
  Autor: Jola
  2018-02-20 09:09:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
  Autor: czujny
  2018-02-20 08:50:47
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
  Autor: toTYLKOja
  2018-02-19 01:23:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
  Autor: Magnatron
  2018-02-17 20:44:43
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
  Autor: Piotr
  2018-02-16 19:27:54
 • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
  ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
  Autor: jacek
  2018-02-15 10:40:59