Czwartek, 21 Czerwiec, Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czy to koniec budżetu obywatelskiego? Rozpoczęło się liczenie głosów

Zakończyło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Z wstępnych informacji wynika, że na cztery projekty zagłosowało około 3 tys. osób.O poparcie mieszkańców Szczytna w tym roku rywalizowały cztery projekty: dwa boiska sportowe przy szkołach podstawowych, plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych oraz korty tenisowe.

- Z naszych wstępnych wyliczeń wynika, że wpłynęło 2,5 tys. kart do głosowania i odnotowaliśmy około 500 głosów oddanych systemem elektronicznym – mówi Justyna Mahler-Piątkowska.

Wciąż nie wiadomo jednak, który ze zgłoszonych projektów wygrał. W trakcie spotkania Komisji Oceny Projektów wylosowano dwóch przedstawicieli spośród nielicznego grona tych, którzy złożyli projekty. Wezmą oni udział w otwarciu urny i liczeniu kart. Wyniki głosowania zostaną oficjalnie ogłoszone 10 sierpnia.

Jeśli potwierdzą się wstępne oceny odnośnie do liczby uczestników głosowania, będziemy mieli do czynienia w tym roku nie tylko z najmniejszą liczbą zgłoszonych projektów, ale głosujących też. Zdumiewa niewielka liczba osób, które skorzystały z „dobrodziejstwa” internetu. Trudno ocenić czy zainteresowanie ze strony mieszkańców było naprawdę tak małe, czy też może informacje o zgłoszonych projektach, zaprezentowane na stronie do głosowania – nie były zachęcające. Nie było np. graficznej prezentacji, poza „niewypałem” z podobno kontrolnie wstawionymi hipopotamami i sarenkami.

 

Z uzyskanych przez nas wyjaśnień wynikało, że operator obsługujący stronę z projektami wrzucił te fotki, by sprawdzić, czy w ogóle można to zrobić i zapomniał usunąć. Ok, każdy może mieć chwilowe zaćmienie. Ale skoro już okazało się, że fotografie strona akceptuje, to czemu nie zostały wstawione takie, które faktycznie ilustrowałyby projekty? Jednozdaniowe charakterystyki też niewiele ujawniały.

 

Jednym słowem, nie popisali się mieszkańcy Szczytna aktywnością, ale też i organizatorzy, czytaj: miejscy urzędnicy odpowiedzialni za tę „działkę”, nie wykazali zaangażowania ponad niezbędne minimum, powszechnie nazywane metodą „na odwal”. Wydawać by się mogło, że jak ktoś coś organizuje, to mu zależy na tym, by „impreza” była jak najlepsza. Tegoroczny przebieg budżetu obywatelskiego sprawia wrażenie, jakby strona urzędowa realizowałaby go pod hasłem:

„Macie szansę wydać 200 tysięcy, ale najlepiej, jakbyście nie chcieli tego robić”. Szkoda, bo fajna idea faktycznie może zejść ze szczycieńskiego świata śmiercią nie do końca naturalną. A czy to będzie mord z premedytacji czy z niedbalstwa – to już w zasadzie wszystko jedno.

Fot. miastoszczytno.plKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Narodziny rolniczej tradycji
  Zdjęcie z moim traktorem
  Autor: Ryszard
  2018-06-21 10:29:01
 • Narodziny rolniczej tradycji
  Szkoda że nie wstawione zdjęcie z wlasnym traktorem..
  Autor: Bogdan
  2018-06-21 10:27:07
 • „Wrzosy” na festiwalu z ojcem Rydzykiem
  A po co szukać ciągle sponsorów i opisywać konflikty.Sprzedawać bilety na swoje występy i będzie kasa.
  Autor: Ala
  2018-06-21 06:03:05
 • Gdy bliski nie chce już żyć... możemy temu zapobiec (rozmowa "Tygodnika")
  Dlaczego nie napiszecie że Szczecińska policja nie udzieliła pomocy po tym jak syn zadzwonił na 112 przestańcie kłamać jesteście zwykłym brukowcem
  Autor: Krzysztof
  2018-06-20 22:20:52
 • Ścieżka rowerowa Szczytno – Biskupiec odjeżdża w czasie
  Z tego co mi wiadomo PLK ma odbudować tą linie Szczytno - Biskupiec Reszelski http://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/pociagiem-przez-serce-mazur-86438.html
  Autor: Adam
  2018-06-20 19:12:09
 • Gdy bliski nie chce już żyć... możemy temu zapobiec (rozmowa "Tygodnika")
  i tak przyjezdza karetka i nasi super ratownicy medyczni zostawiają taką osobę w domu bo według nich nie ma wymaga ona hospitalizacji( przy zbieraniu wywiadu dają wiarę choremu a nie rodzinie). powodzenia
  Autor: anonim
  2018-06-20 16:58:36
 • Wiemy kto zagra podczas Dni i Nocy Szczytno 2018
  Rok 2002-Ich Troje, Łzy, Myslovitz Rok 2003-Rynkowski,Rodowicz, Budka Suflera Rok 2018-nieznany muzyk z Pasymia, zespoły które od dawna odcinają kupony i nic nowego nie nagrywają i Red Lips które ma 1 piosenkę którą potrafi trzy razy na jednym koncercie zagrać.
  Autor: Szczytniak
  2018-06-20 15:15:23
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Myślałam w swojej naiwności, że przyszły burmistrz powinien mieć program sprzyjający rozwojowi miasta i poprawie życia mieszkańców a tu pan Mańkowski i jego poplecznicy za najistotniejsze uważają "dokopanie" PiS. Nasuwa się tu powiedzenie Alberta Einsteina, iż dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.
  Autor: lara
  2018-06-19 15:17:54
 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  Tak podbija że leci miesiąc za miesiącem i podbić nie może.Pic i rozgłos przedwyborczy
  Autor: Kania
  2018-06-18 18:14:01
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Herr Hans, przed tęczową albo po czerwonej zapomniał Pan wpisać "polską" - to by bardziej do Pana pasowało. W komuszych czasach dyrektorami zakładów nie zostawali rebelianci, a dzisiejszy największy lokalny aktywista Pisowski takim dyrektorem był. Ciekawe, za jakie zasługi dla tzw. komuny? I ciekawe czemu PISowski kandydat na burmistrza tak krótko pracował w Policji. Podobno trochę śmierdziało, jak odchodził...
  Autor: massakra
  2018-06-18 13:19:01