Wtorek, 23 Kwiecień, Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czy krowom dzieje się krzywda?


Na to pytanie odpowiedzieć mają służby weterynaryjne w najbliższym czasie. To efekt zawiadomienia gminnych urzędników o tym, że w Jurgach stadko bydła nie ma właściwej opieki. Krowy stoją w śniegu, na mrozie. - Widzę je codziennie jadąc do pracy i aż się serce kraje – mówi inny mieszkaniec Jurg, który na dowód dostarczył też redakcji fotografie marznących bydlątek.- Do Urzędu Miejskiego w Pasymiu zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło w grudniu, tuż przed świętami – mówi Izabela Wojtecka z UM Pasym. - Zgodnie z procedurami zgłosiliśmy tę sprawę do właściwych służb weterynaryjnych. Z tego co wiem trwają kontrole. Być może jeszcze w tym tygodniu będziemy znali ich efekty. Jeśli faktycznie tym zwierzętom dzieje się krzywda, wówczas na pewno podejmiemy dalsze działania, na jakie pozwala nam prawo.

 

Wątpliwości co do jakości sprawowania pieczy nad stadem bydła przez rolnika z Jurg pojawiały się już wcześniej. Jak wyjaśnia Izabela Wojtecka niemal takie same postępowanie toczyło się w odniesieniu do tego samego gospodarstwa w 2016/17 roku. - Wówczas inspekcja weterynaryjna też przeprowadziła kontrolę. Otrzymaliśmy wyjaśnienia, z których wynikało, że jest to szczególna rasa bydła, m.in. odporna na warunki atmosferyczne i niską temperaturę.
Komentarze do artykułu

Rolnik z Mazur

Ciekawe czy osoba która przesłała te zgłoszenie miała wogole pojęcie co to za krowy i czym się charaktetuzuje ta rasa. Są to krowy które są tak przystosowane do zimna i śniegu że cała zimę mogły by stać na zewnątrz i nic im by nie było. Ciekawe co ta piękna Polska wymyśli dalej. Była ptasia grypa. Miliony hodowców drobiu splajtowło i poszło na dno. Dobry rok dla zbiorów- nie było rynku zbytu dla naszych producentów jabłek i innych plonów, bo na słupach ceny były tak małe że nie opłacało się ich zbierać i sprzedawać. Tak samo miliony rolników poszło na dno. ASF- czemu ? Bo w chlweie znaleźli jedna muche i wybili cała stado świń bez badań stwierdzając że są one chore. Nie ważne było czy tak naprawdę były chore czy nie. Miliony gospodarzy popłyneło razem z długami. Teraz afera z krowami. Leżące krowy do unijni, choroba wscieklych krów. A TVN i inne nie polskie stacje telewizyjne robią z tego wielki szum. Za moment tysiące gospodarstw pójdą na dno tak jak te wcześniejsze. I co dalej ? Choroby w krowim mleku. Śmiertelny wirus w zborzach i innych plonach. Za kilka lat będę opowiadała swoim wnukom że byłam w Polsce rolnikiem A on zapyta się mnie \'kim babciu\'. I kto do tego doprowadzi ? Właśnie takie osoby jak ta która wysłała te zdjęcie do lokalnej gazety. Dla niej wielkie BRAWO. Jak tak dalej będzie w Polsce rolnictwo upadnie, będziemy wszystko sprowadzać z za granicy. A czy warto ? Skoro mamy w Polsce wszystko a tego nie widzimy. Spokojnie sami że swoich upraw i chodowli mogli byśmy wykarmic wszystkich Polaków A z nadwyżki korzystać eksportując ją. Szkoda słów... Nie pozdrawiam. Aneta

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  Jakim prawem niektórzy włodarze w naszym powiecie, notabene z wykształcenia nauczyciele, wspominają o pomocy finansowej dla strajkujących? Kto dał im przyzwolenie na szafowanie samorządowymi pieniędzmi? Przepisy prawa stwierdzają jednoznacznie, iż za czas strajku nie należy się wynagrodzenie a wypłacanie z miejskiej kasy pieniędzy dla niepracujących nauczycieli jest co najmniej niemoralne i bardzo krzywdzące w stosunku do pozostałych mieszkańców.
  Autor: jaga
  2019-04-22 19:49:16
 • Egzaminy mimo strajku
  No i tak to jest. Żadnej konsekwencji w działaniu. Nawet wspólne cele nie są w stanie zjednoczyć jednego środowiska. A urzędnicy na pasku tej, czy innej partii będą robić, co należy, aby im z głowy włos nie spadł. Ale to też świadomość rodziców - czy chcą, by ich dzieci chodziły do dobrej szkoły z dobrymi nauczycielami, czy do byle jakiej szkoły - i tym samym nauczycielom płacić za korepetycje po szkole. A więc - jak kto woli!
  Autor: Śmieszek
  2019-04-21 19:15:47
 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27