Czwartek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czy i jaką dietę otrzyma radny Robert Siudak?

Rezygnacja z pracy w Komisji Rewizyjnej może nieco skomplikować sytuację ekonomiczną radnego Roberta Siudaka.



O składzie osobowym komisji decyduje cała Rada Miejska w drodze uchwały. Złożone w grudniu rezygnacje z udziału w pracach komisji rewizyjnej (radni Siudak, Malec i Gregorczyk) nie mają jeszcze mocy prawnej, bo i rezygnację też rada musi zatwierdzić, co nastąpi zapewne dopiero na lutowej sesji.

Problem może mieć jednak radny Robert Siudak, który był (i formalnie nadal jest) członkiem tylko jednej komisji. Rezygnacja może spowodować, że nie wypełni on wymagań stawianych radnym. Zgodnie z regulaminem każdy członek rady miejskiej musi bowiem być członkiem co najmniej jednej komisji.

- A jeśli nie będzie żadnej to co? Co wtedy z dietą? Będzie mu się należała cała czy tylko na przykład połowa? - spytał nas zainteresowany sprawą czytelnik.

Sekretarz miasta Lucjan Wołos wyjaśnia, że formalnie, przynajmniej do najbliższej sesji, radnemu Siudakowi sankcje ekonomiczne nie grożą. Czy dotkną go później, będzie zależeć od woli radnych. Siudak złożył bowiem wniosek o przyjęcie go do innej komisji, komunalnej (nota bene najliczniejszej w Radzie Miejskiej), ale nie da się przewidzieć, czy rada się do tego wniosku przychyli. A przecież wszystko zdarzyć się może.

- Trudno mi powiedzieć, jakie w takim przypadku będą czy powinny być decyzje – mówi Wołos. - Przypuszczam, że byłaby to kuriozalna sytuacja, być może jedyna w kraju.



Powiązane wydarzenia



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki
    2018-01-10 07:09:49
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
    Autor: Krzysztof Chodkowski
    2018-01-07 20:08:04
  • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
    Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
    Autor: Obserwator