Niedziela, 18 Marzec, Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czy Szczytno skorzysta z programu Senior+ 2018 roku?


Ruszył program Senior+. Nowe miejsca dla osób starszych powstaną w gminach: Świętajno, Ełk, Ostróda, Lubawa, Rybno i Działdowo. Wsparcie w ramach rządowego programu Senior Plus otrzymały również gminy: Lidzbark, Biskupiec, Górowo Iławeckie, Olsztyn i Bartoszyce, które prowadzą Dzienne Domy Senior Plus. W naszym województwie jest ich już osiem.Dzięki dofinansowaniu w regionie realizowanych będzie aż 14 projektów - powstanie 120 nowych miejsc dla seniorów, a 272 już istniejące będą mogły nadal funkcjonować. Na ten cel Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w 2017 roku przeznaczyło kwotę blisko 1,5 miliona złotych.
https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/seniorzy/art,9502,ruszyl-senior-2018.html

Klub Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego 23 listopada 2017 roku złożył wniosek do Pani Burmistrz o przystąpienie 2018 roku do projektu Senior+.

- Jestem rozczarowany odpowiedzią, którą otrzymaliśmy - mówi Rafał Kiersikowski, miejski radny. - W odpowiedzi na wniosek czytamy: "obecnie jest prowadzona analiza przez samorząd wspólnie z MOPSem co do konieczności stworzenia Dziennego Domu bądź Klubu Seniora Plus w Szczytnie".

- Według mnie analiza jest prosta, seniorzy w Szczytnie zasługują na godne warunki dla swojej aktywności - mówi Sławomir Staszak, miejski radny.

Wnioskodawcy zapewniają, że zrobią wszystko żeby miasto Szczytno skorzystało z programu Senior+.Komentarze do artykułu

Karol

PSL skupił się na seniorach, bo chcą ich głosów. Jest to polityka "cwana", ponieważ będzie przybywać emerytów,a ubywać w okolicy miejsc pracy. Kto utrzyma te wszystkie inwestycje, które są kosztem,a nie dochodem dla miasta i okolicy. No ta bene, wielka Łódź ,ma problemy jako miasto, ponieważ jest więcej do utrzymania, niż jest wpływów. Co będzie za 10,20 lat w miasteczku liczące 20 tyś osób, z którego 10% to ludzie na utrzymaniu budżetu. Stawiany jest następny market w tym mieście, 4 biedr.. . Zamykają się małe sklepy w mieście i co? I nic , władza się wyżywi. Jednak co wymagać, jeśli miastem rządzą ludzie co nie wiedzą, jak prowadzić firmę,a już nie mówić jak zarządzać miastem. Aby do emerytury do citać .

Napisz


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56