Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czuć wybory, komitety wyborcze już działają


Pierwsze rejestracje komitetów wyborczych miały miejsce już w piątek, 17 sierpnia. Wtedy na stronach PKW zanotowano cztery zgłoszone. W środę, 22 sierpnia, o godzinie. 14.30 było ich już sporo więcej.Przedstawiamy ich wykaz wraz z nazwiskami pełnomocników wyborczych. Najczęściej są nimi przyszli kandydaci na wójtów czy burmistrzów, ale nie zawsze. Na przykład komitet, którego pełnomocnikiem w Rozogach jest Zbigniew Nowak będzie wystawiał do wyborów na wójta Zbigniewa Kudrzyckiego.

 

- Komitet wyborczy nie może wystawiać tylko wójta, ale musi zarejestrować także listy kandydatów na radnych – mówi ten ostatni. - W przypadku Rozóg, mój komitet ma już tych kandydatów w każdym okręgu. Praktycznie możemy zarejestrować ich listę.

 

Z KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Rozogi o mandaty radnych będą się ubiegać: Marek Nowotka, Maria Zdunek, Sławomir Zyśk, Urszula Malon, Jerzy Bruderek, Marek Stolarczyk, Krzysztof Trzciński, Beata Kubeł, Maciej Sypiański, Dorota Kulas, Leszek Samsel, Izabela Derecka, Mariusz Drężek, Krzysztof Bałdyga, Kamila Darmofał.

 

Zapewne i pozostałe komitety, zarówno te, które są już zarejestrowane oficjalnie, jak i te, które dopiero się do rejestracji przymierzają, mają listy kandydatów pozamykane. Póki co jednak, wg stanu na środę 22 sierpnia, formalnie rzecz biorąc, w nadchodzących wyborach samorządowych uczestniczyć będą niżej wymienione komitety, reprezentowane przez wskazanych pełnomocników.

 


 

Szczytno:

KW Aktywne Szczytno – Aneta Lenard (pełnomocnik wyb)

KW Stowarzyszenie Razem dla Mieszkańców – Krzysztof Mańkowski

KW Wszystko dla Szczytna – Rafał Wilczek

KWW Porozumienie Szczycieńskie – Marcin Nowociński

 

Wielbark

KWW Aktywni Gminy Wielbark – Ula Olender

 

Świętajno

KWW Gmina Świętajno – Nasz Wspólny Dom – Michał Kołakowski

KWW Nasza Gmina – Nasz Dom – Jolanta Pabich

 

Rozogi

KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Rozogi – Zbigniew Nowak

KWW Zgodna Gmina Rozogi – Seweryn Drężek

 

Gm. Szczytno

KWW Zawsze Niezależni – Wanda TrzcińskaKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
  Autor: rex
  2018-09-20 09:43:38
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
  Autor: Tomasz
  2018-09-20 09:36:08
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
  Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
  2018-09-20 09:10:43
 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
  Autor: Kara
  2018-09-19 22:17:16
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Po prostu kino by sie przydalo.
  Autor: J
  2018-09-19 21:02:01
 • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
  Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
  Autor: Hjob
  2018-09-19 20:08:57
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
  Autor: Marek
  2018-09-19 17:53:26
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:07:25
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:03:48
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
  Autor: Marek
  2018-09-18 21:12:25