Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czuć wybory, komitety wyborcze już działają


Pierwsze rejestracje komitetów wyborczych miały miejsce już w piątek, 17 sierpnia. Wtedy na stronach PKW zanotowano cztery zgłoszone. W środę, 22 sierpnia, o godzinie. 14.30 było ich już sporo więcej.Przedstawiamy ich wykaz wraz z nazwiskami pełnomocników wyborczych. Najczęściej są nimi przyszli kandydaci na wójtów czy burmistrzów, ale nie zawsze. Na przykład komitet, którego pełnomocnikiem w Rozogach jest Zbigniew Nowak będzie wystawiał do wyborów na wójta Zbigniewa Kudrzyckiego.

 

- Komitet wyborczy nie może wystawiać tylko wójta, ale musi zarejestrować także listy kandydatów na radnych – mówi ten ostatni. - W przypadku Rozóg, mój komitet ma już tych kandydatów w każdym okręgu. Praktycznie możemy zarejestrować ich listę.

 

Z KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Rozogi o mandaty radnych będą się ubiegać: Marek Nowotka, Maria Zdunek, Sławomir Zyśk, Urszula Malon, Jerzy Bruderek, Marek Stolarczyk, Krzysztof Trzciński, Beata Kubeł, Maciej Sypiański, Dorota Kulas, Leszek Samsel, Izabela Derecka, Mariusz Drężek, Krzysztof Bałdyga, Kamila Darmofał.

 

Zapewne i pozostałe komitety, zarówno te, które są już zarejestrowane oficjalnie, jak i te, które dopiero się do rejestracji przymierzają, mają listy kandydatów pozamykane. Póki co jednak, wg stanu na środę 22 sierpnia, formalnie rzecz biorąc, w nadchodzących wyborach samorządowych uczestniczyć będą niżej wymienione komitety, reprezentowane przez wskazanych pełnomocników.

 


 

Szczytno:

KW Aktywne Szczytno – Aneta Lenard (pełnomocnik wyb)

KW Stowarzyszenie Razem dla Mieszkańców – Krzysztof Mańkowski

KW Wszystko dla Szczytna – Rafał Wilczek

KWW Porozumienie Szczycieńskie – Marcin Nowociński

 

Wielbark

KWW Aktywni Gminy Wielbark – Ula Olender

 

Świętajno

KWW Gmina Świętajno – Nasz Wspólny Dom – Michał Kołakowski

KWW Nasza Gmina – Nasz Dom – Jolanta Pabich

 

Rozogi

KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Rozogi – Zbigniew Nowak

KWW Zgodna Gmina Rozogi – Seweryn Drężek

 

Gm. Szczytno

KWW Zawsze Niezależni – Wanda TrzcińskaKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02