Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Cztery medale ratowników

Cztery medale przywieźli z Grand Prix w Żyrardowie ratownicy wodni SRW4K Szczytno. W zawodach, które odbyły się 16 marca krążki dla szczycieńskiej ekipy wywalczyli: Kornelia Wilga – złoty i srebrny, Emil Bartnowski – srebrny oraz Aleksandra Jasianek – brąz.

Piątka na Żyrardów

16 marca na pływalni Aqua w Żyrardowie odbyły się pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Polski 2013 w ratownictwie wodnym. SRW4K Szczytno podczas tej imprezy zaprezentowała się w składzie: Kornelia Wilga, Aleksandra Jasianek, Dominika Tokarska, Emil Bartnowski i Jakub Badysiak.

Złoto-srebrna Kornelia

Najwięcej powodów do zadowolenia spośród zawodników szczycieńskiej drużyny miała zdobywczyni dwóch medali Kornelia Wilga. Występująca w kategorii młodzik zawodniczka wywalczyła złoto na 25 m w holowaniu manekina oraz srebro na 50 m w ratowaniu manekina w płetwach. Ponadto Kornelia zdobyła także statuetkę dla najlepszej młodziczki zawodów. Srebrem w konkurencji 50 m ratownik pochwalić się mógł Emil Bartnowski (kat. junior młodszy). Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei startująca w kategorii junior młodszy 50 m holowanie manekina Aleksandra Jasianek.