Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czołówka w Występie, kierowca: - Piwo musiało mnie zmulić


W Występie vw t4 zderzył się czołowo z mazdą. 46-letni kierowca volkswagena najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. W trakcie kontroli okazało się, że był pijany. Ale to niejedyne „cuda” wczorajszego dnia na drogach powiatu.



Wczorajszy dzień okazał się niezwykle pracujący dla policjantów ruchu drogowego szczycieńskiej jednostki Policji. W trakcie obsługi zdarzenia drogowego w miejscowości Występ zauważyli motorowerzystę, który swoją jazdą wzbudził w funkcjonariuszach zainteresowanie. Okazało się, że 18-latek poruszał się motorowerem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wszelkiej kategorii. W trosce o syna na miejsce interwencji rowerem przyjechał ojciec. Niestety, ale nietrzeźwy.

 

Wczoraj około godziny 18:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie DK-53 w okolicach miejscowości Występ. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustali, że 46-letni kierowca VW T-4 najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. VW na prostym odcinku drogi zjechało na przeciwny pas i zderzyło się czoło z jadącą z naprzeciwka mazdą.

 

W trakcie kontroli okazało się, że 46-latek wsiadł za „kierownicę” po spożyciu alkoholu i jak sam stwierdził cyt. „piwo musiało mnie zmulić”. Kierowca przewoził w pojeździe trzech pasażerów. Żaden z uczestników kolizji nie doznał obrażeń. Policjanci „drogówki” zatrzymali 46-letniemu mieszkańcowi Myszyńca prawo jazdy.


 

W trakcie obsługi zdarzenia drogowego w miejscowości Występ na patrol ruchu drogowego „najechał” młody motorowerzysta. Zachowanie 18-latka wzbudziło podejrzenie w funkcjonariuszach, dlatego postanowili zatrzymać go do kontroli. Okazało się, że 18-letni mieszkaniec gminy, Rozogi posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wszelkiego rodzaju. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację do Sądu Rejonowego w Szczytnie w związku z niestosowaniem się przez 18-latka do wyroku sądowego.

 

Po niespełna 10 minutach od podjęcia kontroli drogowej wobec 18-latka na miejsce interwencji rowerem przyjechał jego ojciec. Troskliwy tata jednak był nietrzeźwy. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym jednak ten odmówił jego przyjęcia twierdząc, że „przyjechałem rowerem, nie przepraszam przejęzyczyłem się ja rower ten prowadziłem”. Z uwagi na to, iż nietrzeźwy rowerzysta odmówił przyjęcia mandatu karnego funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19