Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Człowieka z psem przyjaźń na wieki


Ten czas, poprzedzony corocznymi wakacjami, jakie zawsze spędzał w Kolonii, wpłynął na to, że tu odnalazł własną ,,Ziemię Obiecaną” ...Ten czas, poprzedzony corocznymi wakacjami, jakie zawsze spędzał w Kolonii, wpłynął na to, że tu odnalazł własną ,,Ziemię Obiecaną” i poświęcił się pasji życia.

Sebastiaan Rooth przekonuje, że pies jest czymś więcej niż tylko psem. To najwierniejszy przyjaciel człowieka, kompan do życia, nieoceniony pomocnik i uroczy partner zabaw. Pan Sebastiaan postanowił nie czekać na przypadek i wsparty pomocą rodziców, założył w Kolonii hotelik i przedszkole dla psów. Fakt ten wzbudził wiele emocji. Nie wszyscy byli sobie w stanie wyobrazić, co właściwie Sebastiaan będzie robił? Dopiero pierwsi klienci hoteliku i przedszkola uchylili rąbka tajemnicy. Na przylegających do hoteliku torze przeszkód i torze zręcznościowym dla psów wszyscy zobaczyli jak pan Sebastiaan uczy młode psy posłuszeństwa, zwinności i zachowania zacieśniającego relacje psa jego właścicielem. Nikt tu wcześniej nie widział, jak można wyćwiczyć pożądane zachowania i reakcje na wydawane komendy, tak samo, jak nowością było pozostawianie pod opieką psów, które w ciepłym pomieszczeniu spędzają noce. Są karmione, wypuszczane na wybiegi i z którymi, zgodnie z życzeniem właściciela, oprócz szkolenia przeprowadza się zabawy i dostarcza psom radości. A wszystko w całkiem rozsądnych cenach.


Dziś, po półtorarocznym istnieniu, hotelik i przedszkole dla psów nie tylko nikogo nie dziwią, a mieszkańcy naszego regionu zaczynają coraz szerzej korzystać z rad i pomocy pana Sebastiaana. Wraz z jego pomysłem na życie przyszły atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu z psami. Narodził się nowy, nieznany tu wcześniej sport. Biegi z psami, na czas, na orientacje, rodzinne czy indywidualnie, sprawiły, że do Kolonii zaczęli przyjeżdżać sympatycy tej dyscypliny z całej Polski. Bardzo popularne w Holandii zjawisko weszło na trwałe dla naszego życia. Pierwszy dogtrekking w Koloni zgromadził 9 osób z psami. Malownicze trasy leśnymi ścieżkami, oprócz potężnej dawki świeżego leśnego powietrza, dostarczyły wielu niespodzianek. Każdy uczestnik otrzymał mapkę z zaznaczonymi punktami i opisem czynności do wykonania. Nadało to biegowi blask przygody, a zadowolenie uczestników stało się nieocenioną reklamą, Kolejna edycja biegów z psami zgromadziła aż 45, a w trzeciej wzięło udział 30 osób.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58