Sobota, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

„Cześć, jestem Tola” - podsumowali projekt „wędrującej książki”

NAPISALI DO NAS: W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Szczytnie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Wędrująca książka”.Projekt realizowany był w latach 2017-2018. Celem projektu było popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, twórczości i fantazji dziecięcych oraz nawiązanie współpracy między placówkami.

 

„Cześć, jestem Tola. Mam 9 lat. Chodzę do klasy trzeciej. Jestem dziewczynką średniego wzrostu. Mam długie, czarne włosy, które lubię wiązać w dwa kucyki. Uwielbiam chodzić w białej bawełnianej koszulce z kotkiem i krótkich spodenkach. Na nogi zakładam najwygodniejsze na świecie trampki. Lubię grać w piłkę i wspinać się na drzewa.(…)”

 

Tak zaczyna się książka, którą napisali uczniowie klas I-III. Zatytułowali ją „Tola w bajkowym świecie”. To uczniowie zdecydowali ile lat będzie miała główna bohaterka, wymyślili jej wygląd oraz miejsce akcji. Wykonali również piękne ilustracje. Dzięki pomysłowości oraz wyobraźni młodych autorów, Tola przeżyła wiele niesamowitych przygód oraz poznała nowych przyjaciół, którzy obdarzeni zostali przez nich magicznymi umiejętnościami.

Bardzo dziękuję uczniom klas I-III, wychowawcom oraz Szkole Podstawowej Nr 6 za udział w projekcie „ Wędrująca książka”.

 

Barbara Łada, nauczycielka

S P z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-05-12 09:35:50

Studenci podsumowali Jurandalia 2017

  • Poniedziałek, 2016-02-22 12:07:27

Projektują mapę zagrożeń


Komentarze