Sobota, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Czerwonokrzyska Gwiazdka

NAPISALI DO NAS: Grudzień w Polskim Czerwonym Krzyżu upływa pod znakiem "Czerwonokrzyskiej gwiazdki" - ogólnopolskiej akcji pomocy świątecznej. W Szczytnie również wzorem z lat ubiegłych zorganizowano taką akcję.W dniach 1-2 oraz 8-9 grudnia w marketach Carrefour i Intermarche przeprowadzona została świąteczna zbiórka żywności, którą zorganizował Oddział Rejonowy PCK w Szczytnie wraz ze szczycieńskim Klubem Honorowych Dawców Krwi oraz wolontariuszami ze szkół. 23 wolontariuszy przez te cztery dni robiło wszystko co w ich mocy, aby jak najwięcej zebrać żywności i wypełnić kosze po same brzegi, co oczywiście udało się osiągnąć. Jak twierdzi Sławomir Staszak, współorganizator zbiórki, mieszkańcy powiatu szczycieńskiego nie są obojętni na potrzeby innych ludzi i z ochotą dzielą się w tym szczególnym okresie.

Ale pomoc materialna to nie jedyny wymiar "Czerwonokrzyskiej Gwiazdki". Równie ważna jest towarzysząca jej rodzinna, ciepła atmosfera i radość dzielenia się z innymi w tych niepowtarzalnych dniach. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym Polski Czerwony Krzyż może każdego roku podarować potrzebującym radosne Święta Bożego Narodzenia.

Łącznie zebraliśmy prawie tonę produktów żywnościowych, głównie: cukier, mąka, ryż makaron, olej, konserwy i słodycze, z których przygotowaliśmy 140 paczek świątecznych o łącznej wartości ok. 7 000 złotych – dodaje Staszak.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze