Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czekoladowa fabryka powstanie w Piwnicach Wielkich


Najprawdopodobniej wiosną tego roku ruszy budowa „fabryki czekolady” w Piwnicach Wielkich. To kolejna firma, która zainwestuje w gminie Wielbark. - Fabryka czekolady przebiła się medialnie – śmieje się burmistrz Grzegorz Zapadka. - Ale tak naprawdę to jest zdecydowanie szersze przedsięwzięcie, a ta w cudzysłowie fabryka czekolady to jedynie niewielki fragment działalności i trafniej określa to produkcja pamiątek z czekolady.



Inwestycja solidnie przyśpieszyła. - Z tego co wiem, to brakuje już tylko pozwolenia na budowę – mówi burmistrz Zapadka. - Inwestor przed laty nabył grunt, jeszcze od Agencji Nieruchomości Rolnych, na obrzeżach gminy. To kilka hektarów, które znajdują się za miejscowością Piwnice, przy drodze krajowej wiodącej do stolicy. Pierwsze rozmowy z inwestorem toczyły się jakieś 7-8 lat temu.


 

W Piwnicach Wielkich na działce o powierzchni około 4 hektarów mają powstać: dwie hale produkcyjne, w których będą produkowane tzw. pamiątki czekoladowe. Ale oprócz tego będzie też stacja paliw, restauracja z miejscami hotelowymi, mała architektura.

mar



Komentarze do artykułu

Mirek

Życzyłbym bym wszystkim osobom, aby zbijali bąki tak jak Pan Zapadka...

Kamień

Z tego co wiem żaden inwestor sam nie przyszedł a to co burmistrz a wcześniej jeszcze jako wójt musiał zadziałać o to by wybrali. Wielbark tylko on wie. O ikee staralo się 27 gmin wiec sama nie przyszła do wielbarka

Dobre

Drogi Dr, Inwestor sam przyszedł. Zapadka go nie zapraszał. Z Ikea było to samo. Zapadka zbija tylko Bąki. Zapadka robi wszystko na odwal.. tanim kosztem. Pozdrawiam

dr

Gratulacje dla burmistrza Wielbarka. Panie Mańkowski, Panie Starosto tam trzeba jechać po nauki , jak gospodarzyć. Nasze zasra..... ne prze kawki miasteczko chyba nigdy nie doczeka gospodarza na miarę Pana Zapadki, czy Pana Wojciechowskiego. Szkoda ludzi i miasta, ale cotam powiemy że jest fajnie radni zagłosują na tak i do następnejkadencji dotrwamy.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-01-28 09:26:51

W Szczytnie powstanie szkoła sportowa

  • Środa, 2018-09-05 14:22:03

Powstanie karczma nad Kalwą

  • Piątek, 2018-05-11 09:40:48

W Szczytnie powstanie nowe centrum handlowe


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56