Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Chrzest wodny zielonoświątkowy

W niedzielne przedpołudnie w Kościele Zielonoświątkowym miało miejsce niecodzienne wydarzenie – odbył się chrzest wodny wiernych Zboru „Betel”.



Szczycieński zbór jest niewielki, bo liczy zaledwie 40 członków, dlatego też niedzielna uroczystość była wyjątkowa, bo do chrztu przystąpiły aż trzy osoby.

– W naszym Kościele nie ma jakichś sztywnych zasad, według których jest ustalony wiek przyjmującego chrzest wodny – mówi pastor Sławomir Majewski. - Ale członkiem zboru zostaje dopiero po jego przyjęciu i wtedy można w pełni uczestniczyć np. w głosowaniach wewnątrz zboru.

Chrztu w Kościele Zielonoświątkowym udziela się wyłącznie osobom, które doświadczyły tzw. nowonarodzenia i osobiście wyznały swą wiarę w Jezusa Chrystusa (tzw. „chrzest w wieku świadomym”). Chrzest praktykuje się przez całkowite zanurzenie w wodzie. Przed zanurzeniem pastor wypowiada formułę: „Na podstawie twojego wyznania wiary i pragnienia chrztu, chrzczę ciebie w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”.

Niedzielnego chrztu wodnego w szczycieńskim Zborze „Betel” dokonano w specjalnie przygotowanym do tego basenie, ale jak twierdzi pastor Majewski, obrzędu można dokonywać również naturalnych zbiornikach.



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2016-05-19 11:04:59

Radni chcą pomóc nartom wodnym



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
    Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
    Autor: mieszkaniec
    2017-12-18 11:33:17
  • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
    Nie ładnie Elmed nie ładnie...
    Autor: Borys
    2017-12-16 12:44:23
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
    Autor: Aleksandra Orzoł
    2017-12-15 22:17:15
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
    Autor: Kasia
    2017-12-15 22:16:00
  • Znikająca zatoka autobusowa
    Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
    Autor: Rafał
    2017-12-15 15:27:18
  • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
    Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
    Autor: ga
    2017-12-14 15:07:59
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
    Autor: Hrynial
    2017-12-14 13:16:03
  • Policjanci polują na pieszych
    W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
    Autor: kama
    2017-12-14 09:44:19
  • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
    Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
    Autor: Rolniczka
    2017-12-13 23:10:24
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Co za dno
    Autor: Wiesław paleta