Wtorek, 19 Marca
Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -

Choroszewski trzeci, Płetwal - dwunasty

W Elblągu odbyła się XII Wiosna Pływacka z okazji 100 lat Niepodległości Polski (rocznik 2004 i młodsi). Wśród pływaków na listach startowych było 8 zawodników z Płetwala Szczytno.

Do rywalizacji przystąpiło 554 uczestników z 27 klubów (w tym 39 z Rosji). Wśród pływaków na listach startowych było 8 zawodników z Płetwala Szczytno. Płetwal w klasyfikacji drużynowej zajął 12 miejsce (suma punktów wielobojowych za starty indywidualne).

W wyścigu australijskim (8 najlepszych zawodników spośród wszystkich startujących z największą ilością punktów wielobojowych za 2 najlepsze starty) CHOROSZEWSKI Iwo zajął 3 miejsce.

W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika: LIS Magdalena (12 lat) zajęła 1 miejsce, CHOROSZEWSKI Ignacy (10 lat) zajął 2 miejsce, CHOROSZEWSKI Iwo (14 lat) zajął 6 miejsce, WICIAK Radosław (14 lat) zajął 8 miejsce, DYMERSKA Weronika (14 lat) zajęła 10 miejsce, CZERNIAWSKI Tobiasz (13 lat) zajął 21 miejsce, DYMERSKA Magdalena(11 lat) zajęła 30 miejsce i CHMIELIŃSKI Michał (10 lat) zajął 48 miejsce. Medale zdobyli: LIS Magdalena (3 złote), CHOROSZEWSKI Ignacy (2 złote, 1 srebrny), CZERNIAWSKI Tobiasz (1 srebrny), CHOROSZEWSKI Iwo (2 brązowe) i DYMERSKA Weronika (2 brązowe).