Sobota, 20 Styczeń, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Chcą odbudować zabytkowy rynek

Władze Pasymia próbują odbudować zabytkowy rynek. Być może znaleźli ciekawy sposób, aby rzeczywiście tego dokonać.



Bardzo upraszczając wygląda to tak, jakby burmistrz Pasymia chciał, aby rynek został odbudowany „cudzymi rękami”. Co ciekawe, samorząd ma jeszcze na tym zarobić. Jak? - W piątek, 5 maja pierwszą pierwszą wieloletnią umowę na dzierżawę działki położonej przy ulicy Rynek w Pasymiu – wyjaśnia Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Zgodnie z zapisami tej umowy dzierżawcy zobowiązują się do tego, że w ciągu trzech kolejnych lat pobudują w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy, który swoim wyglądem będzie przypominał ten, który pamiętają najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Koncepcja obiektu będzie musiała zostać oczywiście uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Jeżeli dzierżawca dotrzyma terminu, to będzie mógł na preferencyjnych warunkach wykupić działkę. Jeśli nie - działka wróci do gminy. - Nie chcemy kolejnych Rudzisk Pasymskich, gdzie sprzedaliśmy piękne tereny i dziś każdy widzi, jak to wygląda, czy sytuacji ze słynną już wieżą ciśnień w Szczytnie – mówi Łachmański. - Pierwsza dzierżawa dotyczy terenu pomiędzy Bankiem Spółdzielczym, a kioskiem. Mówię pierwsza, bo już przymierzamy się do innych terenów i obiektów w Pasymiu. Zainteresowanie jest.

Dzierżawiona działka ma powierzchnię około 250 metrów kwadratowych. Cena za metr dzierżawy to 1,2 zł. Na razie burmistrz nie chce zdradzać, kto wydzierżawi działkę i wybuduję kamienicę.



Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-12-28 14:02:19

Chcą emerytury bez podatku

  • Piątek, 2017-11-10 14:04:36

Radni nie chcą bubla przy „trójce”



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
    Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
    Autor: Kierowca
    2018-01-19 12:24:56
  • Radni rżną własną gminę?
    A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
    Autor: Izabala
    2018-01-18 16:57:17
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki