Piątek, 28 Lipiec, Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Chcą odbudować zabytkowy rynek

Władze Pasymia próbują odbudować zabytkowy rynek. Być może znaleźli ciekawy sposób, aby rzeczywiście tego dokonać.


Bardzo upraszczając wygląda to tak, jakby burmistrz Pasymia chciał, aby rynek został odbudowany „cudzymi rękami”. Co ciekawe, samorząd ma jeszcze na tym zarobić. Jak? - W piątek, 5 maja pierwszą pierwszą wieloletnią umowę na dzierżawę działki położonej przy ulicy Rynek w Pasymiu – wyjaśnia Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Zgodnie z zapisami tej umowy dzierżawcy zobowiązują się do tego, że w ciągu trzech kolejnych lat pobudują w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy, który swoim wyglądem będzie przypominał ten, który pamiętają najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Koncepcja obiektu będzie musiała zostać oczywiście uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Jeżeli dzierżawca dotrzyma terminu, to będzie mógł na preferencyjnych warunkach wykupić działkę. Jeśli nie - działka wróci do gminy. - Nie chcemy kolejnych Rudzisk Pasymskich, gdzie sprzedaliśmy piękne tereny i dziś każdy widzi, jak to wygląda, czy sytuacji ze słynną już wieżą ciśnień w Szczytnie – mówi Łachmański. - Pierwsza dzierżawa dotyczy terenu pomiędzy Bankiem Spółdzielczym, a kioskiem. Mówię pierwsza, bo już przymierzamy się do innych terenów i obiektów w Pasymiu. Zainteresowanie jest.

Dzierżawiona działka ma powierzchnię około 250 metrów kwadratowych. Cena za metr dzierżawy to 1,2 zł. Na razie burmistrz nie chce zdradzać, kto wydzierżawi działkę i wybuduję kamienicę.



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-05-24 12:46:05

Strażacy chcą uczyć mieszkańców

  • Czwartek, 2016-05-19 11:04:59

Radni chcą pomóc nartom wodnym

  • Poniedziałek, 2016-03-21 10:15:21

Chcą zlikwidować straże?



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Witam świadków tego zdarzenia. Jeśli można to proszę o skontaktowanie się ze mną przez moja niemiecka stronę internetowa. Podaje link: https://ufo-analysen.jimdo.com/kontakt/ Bywam latem w okolicy Olsztyna/Szczytna i przyjechał bym na miejsce zdarzenia ale niestety tym razem nie ma mnie tam. Myślę ze jest warte zebrać jak najwięcej szczegółów by udokumentować te obserwacje. Proszę dalej zwracać uwagę na niebo ponieważ obiekty mogą w okolicy przeprowadzać jakieś akcje i powrócą może jeszcze raz. W ubiegłym roku pojawiły się obiekty które były widziane na przestrzeni 120 km także w Szczytnie. W miejscowości Wieczfnia Kościelna 05.04.2016 sfilmowano jeden z obiektów. To była ewidentnie zaawansowana technologia której ludzie nie poosiada. Zbieram wypowiedzi świadków dla dokumentacji zdarzeń w tym rejonie. Dziękuje!
    Autor: Waldek - ufo-analysen.com
    2017-07-22 17:08:26
  • Damski bokser już w celi
    Brawo! Takiemu bezgatunkowemu czemuś tylko łapy i jaja obciąć! !
    Autor: Nieznajoma
    2017-07-21 14:43:13
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    W Pasymiu również widzieliśmy niezidentyfikowany obiekt latający o tej porze, patrząc się w stronę Jedwabna. Zjawisku temu towarzyszyły dziwne, pomarańczowe wybuchy na horyzoncie, blisko przez 2 godziny, dokładnie pod miejscem 'tego czegoś' na niebie. Pomimo dalekiej odległości, było widać unoszące się kłęby dymu nad tajemniczymi wybuchami. Media milczą, a my nie wiemy co to było.
    Autor: whitewalker
    2017-07-21 09:29:51
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Też to widziałem ze szczytna ale 15 minut później i zdecydowanie bardziej w kierunku zachodnim. Dwa razy pojawiły się te światła na niebie przesuwając w stronę... powiedzmy Olsztyna.
    Autor: hajrad
    2017-07-21 09:13:39
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Ja też często widuje to na niebie ! Z tym , że te światełka dziwnie się poruszają i oddalają od siebie :O
    Autor: hejyou
    2017-07-21 07:50:22
  • Szczycieński orlik w telewizji, to jednak nie promocja
    Mój znajomy musiał skończyć uczelnię wojskową, żeby zostać oficerem a ta pani taka zdolna. Żenada!
    Autor: max
    2017-07-20 10:03:25
  • Wiemy kto zagra podczas Dni i Nocy Szczytna
    A co macie do Huntera czy Oberschlesien. Gdzie tu chała? Nie każdemu musi się podobać, nikt nie musi przychodzić.
    Autor: Lena
    2017-07-19 22:14:28
  • Czy zniknie bruk z miejskich ulic?
    Kostki nie ma co żałować. Niepokoi mnie zwężenie jezdni. Będzie tak wąska jak na ul. Odrodzenia i pewnie zrobią ze dwie wysepki a wtedy korek będzie od ronda do...ronda (tego nowego).
    Autor: Chmyz
    2017-07-19 14:17:18
  • Radny boi się zamachu terrorystycznego
    co ty radny p... tu ciapakow nie ma nie maja wstepu
    Autor: asfasfasfas
    2017-07-19 11:10:30
  • Czy zniknie bruk z miejskich ulic?
    Jestem za odnowieniem istniejacej kostki…nie decydujcie sami.Niech ludzie sie wypowiedza…w ratuszu sobie wylejcie asfalt
    Autor: Gosia
    2017-07-18 17:08:44