Sobota, 24 Czerwiec, Imieniny: Albina, Wandy, Zenona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Chcą odbudować zabytkowy rynek

Władze Pasymia próbują odbudować zabytkowy rynek. Być może znaleźli ciekawy sposób, aby rzeczywiście tego dokonać.


Bardzo upraszczając wygląda to tak, jakby burmistrz Pasymia chciał, aby rynek został odbudowany „cudzymi rękami”. Co ciekawe, samorząd ma jeszcze na tym zarobić. Jak? - W piątek, 5 maja pierwszą pierwszą wieloletnią umowę na dzierżawę działki położonej przy ulicy Rynek w Pasymiu – wyjaśnia Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Zgodnie z zapisami tej umowy dzierżawcy zobowiązują się do tego, że w ciągu trzech kolejnych lat pobudują w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy, który swoim wyglądem będzie przypominał ten, który pamiętają najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Koncepcja obiektu będzie musiała zostać oczywiście uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Jeżeli dzierżawca dotrzyma terminu, to będzie mógł na preferencyjnych warunkach wykupić działkę. Jeśli nie - działka wróci do gminy. - Nie chcemy kolejnych Rudzisk Pasymskich, gdzie sprzedaliśmy piękne tereny i dziś każdy widzi, jak to wygląda, czy sytuacji ze słynną już wieżą ciśnień w Szczytnie – mówi Łachmański. - Pierwsza dzierżawa dotyczy terenu pomiędzy Bankiem Spółdzielczym, a kioskiem. Mówię pierwsza, bo już przymierzamy się do innych terenów i obiektów w Pasymiu. Zainteresowanie jest.

Dzierżawiona działka ma powierzchnię około 250 metrów kwadratowych. Cena za metr dzierżawy to 1,2 zł. Na razie burmistrz nie chce zdradzać, kto wydzierżawi działkę i wybuduję kamienicę.



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-05-24 12:46:05

Strażacy chcą uczyć mieszkańców

  • Czwartek, 2016-05-19 11:04:59

Radni chcą pomóc nartom wodnym

  • Poniedziałek, 2016-03-21 10:15:21

Chcą zlikwidować straże?



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Mistrzowskie zdjęcia pana Mirosława
    Piekne zdjecie.Pokazuje ile tak naprawde czlowiekowi do szczescia potrzeba…materialne rzeczy maja wartosc ulotna..Gratulacje dla Pana Miroslawa Olzackiego
    Autor: Gosia Janowski
    2017-06-23 00:51:23
  • Idzie na wielki konflikt...
    ZROBIC LEPIEJ FAJNE BOISKA DLA DZIECI PRZY PODSTAWOWKACH A NIE CIAGLE TE ULICE !!!!!! CO ZA PTOBLEM SAME BETONY I BRAMKI DO PILKI W NOGE A RACZEJ KAWAŁ ŁYSYCH STALOWYCH RUREK !!! KPINA BURMISTRZ, WSTYD!
    Autor: TheMil
    2017-06-21 23:29:43
  • Obywatelska mizeria budżetowa
    Basen porządny by się przydał
    Autor: Mado
    2017-06-21 10:38:28
  • Wypadek na Wielbarskiej w Szczytnie
    Znowu bmw...
    Autor: AntyBMW
    2017-06-20 10:05:23
  • Motocyklista stracił stopę w wypadku
    https://i1.jbzdy.pl/contents/2017/06/aae7da9a3da99ecaca9e14675281bc4b.jpg
    Autor: Arek
    2017-06-18 18:56:32
  • Starosta godny naśladowania
    Obecnie to jest porażka ,każdej władzy na szczeblu Państwowym.Przyznają sobie nagrody jako władza władzy. Może na to się nabrać człowiek, co mało wie o marketingu i PR. Wyróznienie ,daje się przegranym.
    Autor: Piotr
    2017-06-18 16:50:59
  • Mazurskie gadanie - Tak dalej być nie może!
    Wyjeżdżają nasi do Olsztyna, to znaczy na zachód. ;-)
    Autor: Szkodnik z PSL-u
    2017-06-18 16:12:42
  • Mazurskie gadanie - Tak dalej być nie może!
    W Szczytnie powinno sie wybudowac nowoczesny szpital.Mieszkam za granica.Ostatnio bylam w malym miasteczku gdzie pobudowano szpital...miasteczko odzylo,mnostwo miejsc prac...
    Autor: Anna Kowalska
    2017-06-16 13:40:44
  • Orlik przy Lanca ograniczony
    Ograniczeni to wydają się być radni którzy to przyklepali!Kompromis to by było do 21 bo cisza nocna zaczyna się od 22!Boisko zajęły kluby od poniedziałku do piątku non stop.Postronni ludzie nie mają kiedy pograć bo gra KLUB MA TRENING!Ludzie to jest boisko przy szkole,jak dzieci maja W-F na tym obiekcie to też zabronicie?Place zabaw koło bloków pozamykać przecież są blisko hałas jest POZAMYKAĆ wszystko cisza ma być i koniec!A dlaczego boisko do koszykówki jest również zamykane o 20 wraz z orlikiem?Przecież znajduje się 50 metrów od bloku jak nie dalej!
    Autor: Jan Kowalski
    2017-06-16 13:24:19
  • Mazurskie gadanie - Tak dalej być nie może!
    Ma Pan rację. Młodzi wyjeżdżają na studia i już nie wracają. Ja jestem tą osobą co większość. Po nauce już nie wróciłam a minęło 13 lat . Nie mniej ciągle marzę i o wierze i chce tu wrócić. To moje miasto. Tęsknię za nim za rodzina którą tu została. Nie mniej jednak brak pracy i jakichkolwiek perspektyw na utrzymanie swojego biznesu mój powrot do Szczytna oddała. Wiele lat już się zastanawiam co jest nie tak że to miasto wymiera. Nie ma nic co przyciągnie młodych. Knajpa jedna dwie na krzyż. Imprezy plenerowe znikome a nasze DiNS to już całkiem podupada . Wystarczy podpatrzec co inne władze robia dla swoich miast. Jest tyle świetnych pomysłów wystarczy tylko odpowiednia reklama , pomoc w realizacj
    Autor: Była mieszkanka
    2017-06-16 11:04:23