Piątek, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Chcą odbudować zabytkowy rynek

Władze Pasymia próbują odbudować zabytkowy rynek. Być może znaleźli ciekawy sposób, aby rzeczywiście tego dokonać.


Bardzo upraszczając wygląda to tak, jakby burmistrz Pasymia chciał, aby rynek został odbudowany „cudzymi rękami”. Co ciekawe, samorząd ma jeszcze na tym zarobić. Jak? - W piątek, 5 maja pierwszą pierwszą wieloletnią umowę na dzierżawę działki położonej przy ulicy Rynek w Pasymiu – wyjaśnia Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Zgodnie z zapisami tej umowy dzierżawcy zobowiązują się do tego, że w ciągu trzech kolejnych lat pobudują w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy, który swoim wyglądem będzie przypominał ten, który pamiętają najstarsi mieszkańcy naszej gminy. Koncepcja obiektu będzie musiała zostać oczywiście uzgodniona z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Jeżeli dzierżawca dotrzyma terminu, to będzie mógł na preferencyjnych warunkach wykupić działkę. Jeśli nie - działka wróci do gminy. - Nie chcemy kolejnych Rudzisk Pasymskich, gdzie sprzedaliśmy piękne tereny i dziś każdy widzi, jak to wygląda, czy sytuacji ze słynną już wieżą ciśnień w Szczytnie – mówi Łachmański. - Pierwsza dzierżawa dotyczy terenu pomiędzy Bankiem Spółdzielczym, a kioskiem. Mówię pierwsza, bo już przymierzamy się do innych terenów i obiektów w Pasymiu. Zainteresowanie jest.

Dzierżawiona działka ma powierzchnię około 250 metrów kwadratowych. Cena za metr dzierżawy to 1,2 zł. Na razie burmistrz nie chce zdradzać, kto wydzierżawi działkę i wybuduję kamienicę.



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-05-24 12:46:05

Strażacy chcą uczyć mieszkańców

  • Czwartek, 2016-05-19 11:04:59

Radni chcą pomóc nartom wodnym

  • Poniedziałek, 2016-03-21 10:15:21

Chcą zlikwidować straże?



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Mogą w nim wziąć udział również mieszkańcy powiatu.
    Autor: Redakcja
    2017-05-26 13:52:01
  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Szkolenie tylko dla mieszkańców Szczytna??? Czy mieszkańcy powiatu mogą wziąć w nim udział?
    Autor: Iza
    2017-05-26 13:47:52
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Ok, masz racje, ale co 2 letni chłopczyk robił SAM nad stawem.
    Autor: taki sobie ja
    2017-05-26 12:32:37
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Przez p... staw biedne dziecko nie zyje. Gmina niech zamek wstawi do bramki lub zakopie caly staw po co ten plac w takim miejscu.
    Autor: Mieszkanka jedwabno
    2017-05-26 08:09:35
  • Rondo oznacza utrudnienia w Rozogach