Piątek, 22 Luty, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ceny śmieci ostro w górę


To już pewne od tego roku wzrosną ceny za wywóz śmieci. Olsztyński ZGOK drastycznie, bo aż o 40 procent, podniósł ceny za odbiór odpadów. Odbije się to na każdym mieszkańcu naszego powiatu. Dla przykładu w Pasymiu ceny wzrosną z 10 do niemal 16 zł za osobę (odpady segregowane) i z 20 do aż około 32 zł za osobę za niesegregowane.



Przepychanki o cenę śmieci w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie trwały do 31 grudnia. Dopiero w sylwestra udziałowcy zgodzili się na 40-procentową podwyżkę.

 

- A to bez wątpienia odbije się na kieszeniach naszych mieszkańców – mówi wprost Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Ta podwyżka cen śmieci to nic innego, jak ratowanie spółki ZGOK. Przykre jest to, że wszyscy mieszkańcy muszą się na to składać.


 

Podwyżka to efekt drastycznego wzrostu ceny za odbiór odpadów na tak zwanej bramie. Wzrosła ona z 300 zł netto do 418 zł za tonę. Mieszkańcy Pasymia tę podwyżkę odczują dość wyraźnie, bo ceny wzrosną z 10 zł do około 16 za osobę z śmieci segregowane i z 20 do 32 zł za osobę za śmieci niesegregowane.

Nowe stawki muszą przyjąć jeszcze miejscy radni, ale to raczej formalność.



Komentarze do artykułu

EKO-LOG

Po co ten rejwach. Segregujmy odpady i WSZYSTKO. Cena 418 zł za tonę jest ceną ODPADÓW NIEPOSEGREGOWANYCH! Cena posegregowanych (za vice wójt gminy Szczytno to 1 zł /tonę słownie: JEDEN złotych za TONĘ). Reszta jest ... MILCZENIEM.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie
    A czemu mojego komentarza nie ma
    Autor: dzezka
    2019-02-21 16:13:55
  • Zwyciężyć własne życie
    Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
    Autor: Regina Roslaniec
    2019-02-21 12:36:01
  • Zwyciężyć własne życie
    Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
    Autor: MSO
    2019-02-21 12:17:21
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
    Autor: Adam
    2019-02-21 12:14:14
  • Zwyciężyć własne życie
    Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
    Autor: Super
    2019-02-21 11:51:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
    Autor: Wiesio
    2019-02-21 11:50:50
  • Zwyciężyć własne życie
    No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
    Autor: szczery
    2019-02-21 10:51:53
  • Zwyciężyć własne życie
    Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
    Autor: Kobieta
    2019-02-21 09:07:07
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
    Autor: bizon