Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Celne oko sierżant Dudzik (zdjęcia)


Szczycieńska policjantka st. sierż. Katarzyna Dudzik wygrała V Ogólnopolską Ligę Strzelecką Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów RP. Pani Katarzyna w szczycieńskiej komendzie pracuje od kilku miesięcy, ale policjantką jest znacznie dłużej.Policjantka na co dzień pracuje w szczycieńskim ruchu drogowym. St. sierż. Katarzyna Dudzik, nie dość, że „wystrzelała” 1. miejsce wśród kobiet w etapie listopadowym zawodów, to zajęła 1. miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet podsumowującej całą tegoroczną ligę. Tym samym poprawiła swój ubiegłoroczny wynik, kiedy zajęła drugie miejsce w klasyfikacji rocznej.

 

Pomysłodawcą i jednocześnie kierownikiem ligi jest Andrzej „Pułkownik” Kuczyński z Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Dzięki niemu już od 5 lat mundurowi wszystkich formacji rywalizują o tytuł najlepszego strzelca zawodów. Rozgrywki składały się z trzech tur, każda z nich nadzorowana była przez inną instytucję.

 

Liga 2018

 

W tym roku pierwsze zawody odbyły się w czerwcu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym (10 strzałów w 2 minuty do tarczy TS-4 tzw. „olimpijskiej” oddalonej o 25 metrów) i strzelaniu szybkim (12 strzałów w 20 sekund ze zmianą magazynka do tarczy sylwetkowej tzw. „francuza” – TS-10, także z odległości 25 metrów). O miejscu decydowała suma zdobytych punktów.

 

Kolejny turniej został rozegrany we wrześniu 2018 roku. Tym razem uczestnicy strzelali do tarczy TS-10/4 („francuz” z dwoma środkami tarczy do strzelań dokładnych) ustawionej w odległości 25 metrów i musieli – zgodnie z regulaminem – oddać po 5 strzałów do każdego z okręgów i 10 do sylwetki.


 

Trzeci etap odbył się 29 listopada 2018 roku. Wtedy zawodnicy walczyli o Puchar Komendanta Głównego Policji. Pierwsze zadanie polegało na oddaniu 10 strzałów - po 5 do dwóch tarcz TS-2 (tzw. „jajko”). W trakcie drugiego zawodnicy oddali po 10 strzałów do tarczy TS-23. Obie konkurencje rozegrano z odległości 25 metrów. Punktacje przyznano w kategorii zespołowej i indywidualnej.

 

 

Po zsumowaniu punktów z trzech etapów najlepsza okazała się drużyna Komendy Stołecznej Policji, która odebrała puchar za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskiej Lidze Strzeleckiej Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów. Reprezentacja Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w składzie: podinsp. Arkadiusz Tomaszek, nadkom. Grzegorz Tomczak, kom. Dariusz Wacławski po zaciętej rywalizacji wywalczyła drugie miejsce. Podczas zawodów podsumowano V Ogólnopolską Ligę Strzelecką Funkcjonariuszy, Żołnierzy i Weteranów RP. W tej klasyfikacji drużyna WSPol zajęła trzecie miejsce, plasując się za policjantami z KSP oraz Szkoły Policji w Katowicach.

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46