Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Cejmer: Wierzę w Pasym!


Maria Cejmer to pierwszy zastępca burmistrza Pasymia w historii miasta. Ma zająć się działką inwestycyjna i promocyjną. Ma ku temu olbrzymie doświadczenie. - Zdobywałam je głównie w koncernach skandynawskich, które zajmowały się budownictwem, inwestycjami w zasadzie na całym świecie – mówi nowa zastępczyni b...Maria Cejmer to pierwszy zastępca burmistrza Pasymia w historii miasta. Ma zająć się działką inwestycyjna i promocyjną. Ma ku temu olbrzymie doświadczenie. - Zdobywałam je głównie w koncernach skandynawskich, które zajmowały się budownictwem, inwestycjami w zasadzie na całym świecie – mówi nowa zastępczyni burmistrza. - Byłam między innymi członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym spółki córki w Polsce.

 

Ważna analiza

Maria Cejmer współpracowała też z innymi wielkimi korporacjami. Prowadziła potężne inwestycje, jak budowa hoteli, centrów sportowych, galerii handlowych, czy nawet stadionów piłkarskich. Założyła też własną firmę. - Myślę, że to doświadczenie w kontaktach z dużymi, międzynarodowymi inwestorami pomoże mi w prowadzeniu rozmów zachęcających do inwestowania w Pasymiu – mówi. - Znam tę branżę z drugiej, strony więc powinno być mi łatwiej. Ale takie rzeczy trzeba rozpocząć od solidnej analizy miasta i gminy Pasym. Zarówno pod względem terenów pod inwestycję, ale także zasobów ludzkich.


 

Prywatnie szczęśliwa babcia

Maria Cejmer urodziła się w Pasymiu. Tu skończyła szkołę podstawową. Do szkoły średniej dojeżdżała do Olsztyna. Potem studia, praca i rozłąka z miastem rodzinnym. - Ale w kampanii moje losy splotły się z panem Cezarym Łachmańskim i gdy zaproponował mi pracę na rzecz Pasymia nie mogłam odmówić. W Pasymiu mieszka wciąż mój brat. Na miejscowym cmentarzu spoczywają rodzice.

Prywatnie pani Maria ma męża, córkę, która doktoryzuje się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i 9-miesięczną wnuczkę Różę Marię, która jest oczkiem w jej głowie. - Lubię też dobrą książkę, muzykę, kocham psy. Mam dwa myśliwskie.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2018-11-02 09:39:02

„Sobiech” kocha zwierzęta ze schroniska

 • Czwartek, 2017-06-01 10:08:20

Jakie prawo chroni zwierzęta?

 • Środa, 2015-11-18 13:32:56

Pomogli zwierzętom

 • Piątek, 2015-04-10 10:06:15

Zwierzęta spłonęły żywcem

 • Piątek, 2015-03-06 10:06:43

Nauczą, jak ratować zwierzęta


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19