Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

CZAR już czaruje


Można by rzec, że dzieciaki są uszczęśliwione, a to najlepszy dowód na to, że szczytnianie, głosując w ubiegłym roku na Centrum Zabaw i Aktywnej Rekreacji dokonali słusznego wyboru.

 

Już za kilka dni, bo 1 czerwca, nowy obiekt będz...Można by rzec, że dzieciaki są uszczęśliwione, a to najlepszy dowód na to, że szczytnianie, głosując w ubiegłym roku na Centrum Zabaw i Aktywnej Rekreacji dokonali słusznego wyboru.

 

Już za kilka dni, bo 1 czerwca, nowy obiekt będzie zapewne pękał w szwach, zaplanowano bowiem jego uroczyste otwarcie. A że to i Dzień Dziecka, więc nasze maluchy będą miały swoje święto zwielokrotnione najróżniejszymi atrakcjami. Być może impreza wpłynie także na to, że w tegorocznym głosowaniu, na kolejną inwestycję realizowaną w ramach budżetu obywatelskiego, udział mieszkańców będzie jeszcze większy. Przypomnijmy też, że autorem zwycięskiego projektu w ubiegłym roku był Paweł Krassowski

Osoby z pomysłami mają już niewiele czasu, zaledwie kilka dni na złożenie swoich projektów. A – jak dotąd (środa, 27 maja) nie wpłynął żaden. - Zainteresowanie było bardzo duże, wiele telefonów, pytań – komentuje Justyna Mahler z Urzędu Miejskiego. - Wiem, że cztery projekty są właściwie gotowe, więc zapewne zostaną złożone.


Wszystkie niemal gotowe projekty dotyczą miejsc czynnej rekreacji: placów zabaw i powtórzonego ubiegłorocznego pomysłu budowy miejskich kortów tenisowych. Grupa inicjatywnej młodzieży chciałaby wybudować w Szczytnie tor motokrosowy.

 

 

Fot. Paweł KrassowskiKomentarze do artykułu

Paweł Karczewski

Pozdrawiam radnego

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2018-11-15 12:34:03

Mistrz Polski - Maciej Mielczarczyk

 • Poniedziałek, 2018-10-29 10:20:53

Świetlica w Korpelach już w budowie

 • Niedziela, 2018-10-21 21:13:41

Lokale wyborcze już zamknięte (zdjęcia)

 • Środa, 2018-10-17 15:55:18

Świetlica wiejska już otwarta (zdjęcia)

 • Czwartek, 2018-10-04 13:22:24

Troje kandydatów to już pewni radni


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02