Sobota, 24 Luty, Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

CZAR bez barier? Budżet obywatelski...

CZAR bez barier? - taki tytuł nosi jeden ze zgłoszonych projektów do budżetu obywatelskiego. Jeśli ktoś chce zobaczyć, jak będzie wyglądał, zobaczy... nosorożce i sarenkę. - To oburzające – mówi Aneta Lenard, autorka projektu. Istotnie. Trudno ocenić, czy to tylko urzędnicza nieudolność i niechlujstwo, czy już dywersja.O projektach pisaliśmy: kort tenisowy, boiska wielofunkcyjne przy dwóch szkołach podstawowych i swego rodzaju uzupełnienie do istniejącego przy ul. Lanca CZAR-u o część integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych. - Mój pomysł nie był wynikiem własnych doświadczeń. Nie mam dzieci z problemem niepełnosprawności, ale wiem, że jest ich w Szczytnie sporo i, jak wszystkie inne dzieci, potrzebują miejsca do zabawy, a w tym także do rehabilitacji. A w mieście nie ma żadnego takiego miejsca – uzasadnia autorka tego ostatniego Aneta Lenard.

 

 

Pomysł godny, odmienny od tych, które się dotychczas pojawiały, nawet jeśli wiele z nich dotyczyło właśnie placów zabaw.

- I wielkie było moje zdziwienie, kiedy na stronie internetowej miasta, stworzonej na potrzeby budżetu obywatelskiego, zobaczyłam swój projekt opatrzony zdjęciami rodem z podręcznika do biologii. A przecież do projektu dołączyłam fotografie urządzeń i wizualizację placu, więc skąd nagle nosorożce? Czy komuś w ratuszu dzieci niepełnosprawne kojarzą się ze zwierzętami? Nie mam nic przeciwko naszym „braciom mniejszym”, ale to chyba jednak nie to samo co dzieci pokrzywdzone przez los? Teraz krzywdzą je urzędnicy – komentuje pani Aneta.

 

 

Warto zauważyć, że żaden z innych projektów nie jest „ubarwiony”, ani w sposób prawidłowy, ani w zbliżony do „CZARU bez barier”.

Nie jest to jedyny mankament, najdelikatniej rzecz ujmując, obecnego etapu czyli głosowania. Syn pani Anety jest uczniem SP 3, czyli jednej ze szkół, przy której potencjalnie miałoby powstać boisko wielofunkcyjne. - Przyniósł mi kartę do głosowania na to boisko. To pół biedy. Oczywiście liczyłam się z tym, że to właśnie w szkole te karty będą kolportowane. Ale nie godzę się z „nakazem”. Moje dziecko zakomunikowało mi bowiem, że pani wychowawczyni, rozdając owe karty, stwierdziła, że dzieci mają je dostarczyć rodzicom, a rodzice MUSZĄ je podpisać – opowiada pani Aneta. - Musiałam stoczyć „bój” z własnym synem, który musiał rozstrzygnąć, czyje zdanie ważniejsze: moje czy pani w szkole. Jeśli dziecko stawia się przed takim dylematem, wtedy musi ucierpieć czyjś autorytet: rodzica bądź nauczyciela. Urzędnicy może mogą nie dostrzegać takiego dylematu, ale nauczyciele?Galeria zdjęćKomentarze do artykułu

ZK

Akurat w dobre intencje w sprawie dobra dzieci Pani Anety szczerze wątpię. Jest to osoba nastawiona na zarabianie kasy... wyciąganie funduszy z urzędu i unijnych kosztem dzieci.

Napisz

Komentarze

 • Przy ulicy Burskiego powstanie plac zabaw
  Szkoda, ze na Łomżyńskiej w Szczytnie nikt nie chce postawić placu zabaw dla dzieci :( Stoi jedna zjeżdżalnia i jedna huśtawka, na ktore strach dziecko wsadzić ...
  Autor: Natalia Zapaśnik
  2018-02-22 12:06:30
 • Narkotyki schował w lodówce, bo… lubił je mieć
  Oby takich akcji było więcej. Jedna akcja oczywiście tylko dla pokazu, że Policja działa. Jeszcze to tylko jakiś młodziak, z mało ilością tego dziadostwa. Pięknie by się stało jak by się wzięli za tych grubszych dilerów tzw. Baronów narkotykowych. Oczywiście Policja ma w tym interes. Policja jest umoczona w tym po uszy. Tak samo jak w czasach "witaj w krainie co wszystko ginie“. Gdzie interes pomiędzy złodziejem, a policjantem kwitł. Kwitnie nadal...
  Autor: Krystyna
  2018-02-22 11:22:40
 • Anioły Sportu rozdane (zdjęcia)
  Sorry , ale to żenada. A tym bardziej ten klub biegacza, Jurand. Są chciwi na kasę. Oni już wiedzą o co chodzi, niech będą świadomi ,że inni też wiedzą.
  Autor: Piotr
  2018-02-21 14:49:12
 • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
  Artykuł stronniczy.
  Autor: Beata N.
  2018-02-20 11:54:06
 • Nie żyje Karol Wojciechowski
  [`]
  Autor: Jola
  2018-02-20 09:09:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
  Autor: czujny
  2018-02-20 08:50:47
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
  Autor: toTYLKOja
  2018-02-19 01:23:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
  Autor: Magnatron
  2018-02-17 20:44:43
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
  Autor: Piotr
  2018-02-16 19:27:54
 • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
  ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
  Autor: jacek
  2018-02-15 10:40:59