Środa, 22 Listopad, Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

CZAR bez barier? Budżet obywatelski...

CZAR bez barier? - taki tytuł nosi jeden ze zgłoszonych projektów do budżetu obywatelskiego. Jeśli ktoś chce zobaczyć, jak będzie wyglądał, zobaczy... nosorożce i sarenkę. - To oburzające – mówi Aneta Lenard, autorka projektu. Istotnie. Trudno ocenić, czy to tylko urzędnicza nieudolność i niechlujstwo, czy już dywersja.


O projektach pisaliśmy: kort tenisowy, boiska wielofunkcyjne przy dwóch szkołach podstawowych i swego rodzaju uzupełnienie do istniejącego przy ul. Lanca CZAR-u o część integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych. - Mój pomysł nie był wynikiem własnych doświadczeń. Nie mam dzieci z problemem niepełnosprawności, ale wiem, że jest ich w Szczytnie sporo i, jak wszystkie inne dzieci, potrzebują miejsca do zabawy, a w tym także do rehabilitacji. A w mieście nie ma żadnego takiego miejsca – uzasadnia autorka tego ostatniego Aneta Lenard.

 

 

Pomysł godny, odmienny od tych, które się dotychczas pojawiały, nawet jeśli wiele z nich dotyczyło właśnie placów zabaw.

- I wielkie było moje zdziwienie, kiedy na stronie internetowej miasta, stworzonej na potrzeby budżetu obywatelskiego, zobaczyłam swój projekt opatrzony zdjęciami rodem z podręcznika do biologii. A przecież do projektu dołączyłam fotografie urządzeń i wizualizację placu, więc skąd nagle nosorożce? Czy komuś w ratuszu dzieci niepełnosprawne kojarzą się ze zwierzętami? Nie mam nic przeciwko naszym „braciom mniejszym”, ale to chyba jednak nie to samo co dzieci pokrzywdzone przez los? Teraz krzywdzą je urzędnicy – komentuje pani Aneta.

 

 

Warto zauważyć, że żaden z innych projektów nie jest „ubarwiony”, ani w sposób prawidłowy, ani w zbliżony do „CZARU bez barier”.

Nie jest to jedyny mankament, najdelikatniej rzecz ujmując, obecnego etapu czyli głosowania. Syn pani Anety jest uczniem SP 3, czyli jednej ze szkół, przy której potencjalnie miałoby powstać boisko wielofunkcyjne. - Przyniósł mi kartę do głosowania na to boisko. To pół biedy. Oczywiście liczyłam się z tym, że to właśnie w szkole te karty będą kolportowane. Ale nie godzę się z „nakazem”. Moje dziecko zakomunikowało mi bowiem, że pani wychowawczyni, rozdając owe karty, stwierdziła, że dzieci mają je dostarczyć rodzicom, a rodzice MUSZĄ je podpisać – opowiada pani Aneta. - Musiałam stoczyć „bój” z własnym synem, który musiał rozstrzygnąć, czyje zdanie ważniejsze: moje czy pani w szkole. Jeśli dziecko stawia się przed takim dylematem, wtedy musi ucierpieć czyjś autorytet: rodzica bądź nauczyciela. Urzędnicy może mogą nie dostrzegać takiego dylematu, ale nauczyciele?Galeria zdjęć

Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

ZK

Akurat w dobre intencje w sprawie dobra dzieci Pani Anety szczerze wątpię. Jest to osoba nastawiona na zarabianie kasy... wyciąganie funduszy z urzędu i unijnych kosztem dzieci.

Napisz

Komentarze

 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Co chcecie od dziewczyny.....sama jest ,więc robi co możliwe. Przez ostatnie lata widziała jak inni kombinują i kradną w białych rękawiczkach, to jej się dziwicie. Tym bardzie na tej wiosce same układy od prasy, miejscowych przedsiębiorców i wszech panującej zielonej partii. A tym bardziej ,ta okolica to tylko dla marketów, ogólnie nikt sobie nie pomaga. Miasto byłych partyjniaków i ubeków. Miasto dziadków z emeryturami ubeckimi. 65% to żyje z Państwowych pensji, więcej urzędników, niż ludzi prawdziwych. Jest straż, policja, straż miejska, urzędnicy w ratuszu, urzędnicy w starostwie, sanepid, prokuratura, szpital, szkoły podstawowe, szkoły licealne, przedszkola, MOPS, PUP to jest gigant, ten urząd co niby rodziną pomaga, wojsko, jest nawet facet od spraw związanych z kataklizmem, nie wiem co on robi :). Zakład wodociągowy, a rada miasta i rada powiatu, rada od nałogów, gdzie w radzie jest córka właścicielki hurtowni alkoholi :) a zajebiste lotnisko z 300 pracownikami i 3 przylotami tygodniowo.
  Autor: Krzysztof Marcz
  2017-11-22 08:28:45
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  do "obiektywnie 2017-11-18 22:33:38 Ta pani Lidia maluje sie jak szesnastoletnia metalowa panienka a jej starsza corka wyglada starzej niz ta pani z kolczykiem pod brwia, Moze niech troche dostrosnie ta Lidia i do roboty pojdzie i zmyje z siebie ten mocny makijaż bo to w tym wieku juz nie przystoi." 38 lat to nie jest stare rozlazłe pudło, To jej życie. Wcale moco sie nie maluje. Pani poda swoje imię i nazwisko a nie chowa się tchórzliwie za słowem "obiektywnie". Od dawna jestem na emeryturze, mam zainteresowania, mam pasje i nikomu pod pokrywki nie zaglądam. Pani się zajmie swoim życiem a nie cudzym.
  Autor: Jola z Gdańska
  2017-11-22 02:08:33
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Katolskie Polaczki show.
  Autor: Amen
  2017-11-21 22:56:53
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Czytam te komentarze i beka na całego. Gratuluje. Obok Sosnowca i Radomia, Szczytno zostało nową czarną dziurą....
  Autor: Epic00
  2017-11-21 19:12:26
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Jak widać w Szczytnie buractwo I zawiść kwitnie. Najlepsze są porady jak kto ma żyć i się malować. To żałosne. XXI wiek a w Szczytnie ciemnota jak w średniowieczu.
  Autor: Pikolo
  2017-11-21 17:29:16
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Internauci zrzutke zrobimy na samochod i wiekszy dom w innym otoczeniukto jest za ja na tak zdecydowanie na szczytny cel tubylcom i wandalom na zlosc hahahahah
  Autor: mk
  2017-11-21 12:30:23
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Wg info kierowniczki MOPS w Szczytnie ta cała "pani" Lidia nigdy w życiu nie pracowała. Zasiłek pobiera od czasów, kiedy nie miała jeszcze dzieci (obliczcie sobie ile to lat). Ten typ cechuje maksymalnie roszczeniowa postawa we wszelkich sprawach, w których moze coś uzyskać (bo jej sie należy). Ponadto normą stało się przyjmowanie przez nią coraz to innych mężczyzn w nocyi, a ostatnio również za dnia. Nie uważacie, że to nie zawiść a uczucie skrajnej niesprawiedliwości leży u podstaw niechęci prezentowanej przez tzw. sąsiadów. Bo jak mają się czuć ci, którzy swoje, również niezbyt dostatnie życie zapracowali przez długie lata? A tu nagle takiemu nierobowi i leniowi wszystko spada z nieba. A czy wiecie jakie zasiłki otrzymuje miesięcznie bidulka? Zainteresujcie się tym. I jeszcze ktoś ma czelnośc twierdzić, że zasłużył na ten remont. Czym niby? Objadaniem społeczeństwa? Dobro dzieci (prawie zresztą dorosłych) nie wymaga aby ich matka przez 24 godziny na dobę przebywała w domu bezczynnie (psując jedynie powietrze i ew. goszcząc miłych panów). Nie zaszkodziłoby jej pójść do pracy ale sie nie opłaca, bo przecież by zasiłki straciła. Do roboty! Masz u nas wszyskich dług do spłacenia za te 18 czy 20 lat życia na nasz koszt. Do tego dochodzi kompletnie nieetyczne postępowanie ze strony p. Dowbor i ekipy programu, która nie sprawdza komu pomaga, co prowadzi to to moralnie nagannych sytuacji.
  Autor: Zawiść?
  2017-11-21 11:42:17
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  ludzie którzy wysyłają ja do pracy zapominają ze przez to straci zasiłki i opiekuńcze na córkę... Takie mamy prawo w Polsce po przekroczeniu pewne kwoty brutto. Jak nawet znalazla prace dorywcza to pewnie Ci sami sasiedzi co ja wysylaja do pracy jako pierwsi by zameldowali ze pracuje "na czarno"....
  Autor: ass
  2017-11-21 10:45:57
 • Katarzyna Dowbor remontowała mieszkanie w Szczytnie (zdjęcia)
  Wstyd że taki rejon jest w polsce. Na jakimkolwiek portalu poznaję ludzi z Warmińsko-mazurskiego okazują się bardzo zawistnymi zazdrosnymi i bardzo podłymi ludzmi.Udaja przyjaźń by podstępem niszczyć ludzi. Bóg ich opuścił to judasze. Mają nas za idiotów żebrzą o jałmużnę bo są biedni. Biedni bo to śmierdzące lenie. Nawet pani Lidi nie życzą dobrze kobiecie która odważyła się być szczesliwa.
  Autor: Anna Konczak / pigi
  2017-11-21 09:00:04
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  tylko co na to szczycieńskie lasy
  Autor: nn
  2017-11-21 08:47:34