Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Były oficer policji ze Szczytna zamieszany w fikcyjną kradzież auta


Były policjant ze Szczytna jest zamieszany w fikcyjną kradzież auta i próbę wyłudzenia odszkodowania. Nie działał sam. Według śledczych pomagali mu mieszkańcy Mławy. Cała trójka usłyszała już zarzuty składania fałszywych zeznań oraz usiłowania wyłudzenia odszkodowania. Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.



Według śledczych sfingowali kradzież auta o wartości ponad 120 tysięcy złotych po to, by uzyskać pieniądze z odszkodowania. W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie o kradzieży auta wartego ponad 120 tysięcy złotych. Do kradzieży miało dojść w Małdytach. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring, na którym widać, jak nieznany mężczyzna wsiada do zaparkowanego samochodu i odjeżdża.

 

ZGUBIŁY GO WERSJE?

 

- Kryminalni przyjęli zawiadomienie od właściciela i przesłuchali go na okoliczność kradzieży. Pokrzywdzony wzbudził jednak ich podejrzenia – mówi st. sierż. Anna Balińska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej w Ostródzie. - Mężczyzna zmieniał wersję zdarzeń, "gubił się" w zeznaniach.

Policjanci czuli, że coś jest nie tak. W końcu mężczyzna przyznał się, że nie doszło do żadnej kradzieży, a zawiadomienie złożył po to, by dostać odszkodowanie z polisy.

 

„ROZBITEK” TRUDNY W SPRZEDAŻY

 

Kryminalni wiedzieli jednak, że zgłaszający potrzebował pomocy w tym przestępczym procederze. W wyniku szeregu przeprowadzonych czynności ustalili pozostałych dwóch współsprawców. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania oświadczyli, że kupili rozbite auto. Postanowili je naprawić i sprzedać z zyskiem, jednak bezskutecznie. Wtedy wspólnie wpadli na pomysł sfingowania kradzieży, by zdobyć pieniądze z odszkodowania.


 

BYŁY OFICER POLICJI

 

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że wśród zatrzymanych i podejrzanych jest mieszkaniec Szczytna, który - jak wynika z naszych informacji - jest emerytowanym oficerem policji. Pracował w miejscowej Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie.

Cała trójka przyznała się już do zarzutów składania fałszywych zeznań oraz usiłowania wyłudzenia odszkodowania. Właściciel auta dodatkowo wzbogacił się o zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Za popełnione przestępstwa każdemu z nich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda/ip

 

Fot. KPP Ostróda

 



Komentarze do artykułu

Hans

Ciekawe, który to asior ? ????

Reksio

Myślał że jeszcze jest pod parasolem ochronym.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19