Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Bus potrącił pieszego na ulicy Polskiej


Na ulicy Polskiej w Szczytnie doszło dziś do groźnego wypadku. Bus potrącił pieszego. Na ratunek rannemu i nieprzytomnemu mężczyźnie rzuciła się, jako pierwsza, Małgorzata Achremczyk, pracownica MDK Szczytno i członkini fundacji i grupy ratowniczej Autrimpus.Do wypadku doszło w okolicach przejścia dla pieszych na wysokości Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie. 83-letniego mężczyznę potrącił bus. Autem kierował 28-letni mieszkaniec gminy Jedwabno.

 

- Byliśmy akurat w pomieszczaniu instruktorów, kiedy usłyszeliśmy potężny huk – opowiada Małgorzata Achremczyk. - Gdy wyjrzeliśmy przez okno zauważyliśmy leżącego mężczyznę na drodze i kupę gapiów. Nikt poza kierowcą nie podszedł do poszkodowanego. Wybiegłam z MDK-u, gdy dotarłam do pieszego okazało się, że jest on nieprzytomny, charczał, ale oddychał. Poprosiłam kolegę aby wezwał pomoc, a sama kontrolowałem, do czasu przyjazdu ratowników, jego oddech. Potem poszkodowanego przekazaliśmy ratownikom.
 

Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Szczytnie. - Z urazem głowy – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator ratowników w naszym powiecie, prywatnie brat pani Małgorzaty. - Jestem naprawdę dumny z postawy swojej siostry. Wiem że ukończyła kurs z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, i jak widać, takie kursy dają wiedzę i umiejętności, jak postępować w takich sytuacjach.


Dokładne okoliczności wypadku ustalają szczycieńscy policjanci. Ruch na ulicy Polskiej przez ponad godzinę był utrudniony. -  Kierowca był trzeźwy, ale policjanci i tak zatrzymali mu prawo jazdy ze względu na to, że nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu w obrębie przejścia dla pieszych - mówi podkomisarz Ewa Szczepanek, oficer prasowy KPP w Szczytnie.

Fot. Czytelnik "Tygodnika Szczytno"Komentarze do artykułu

Odp.

Niestety zmarł :(

....

Wie ktoś czy zyje ten potrącony pan?

Szczytnian

Brawo Pani Gosiu! Widać, że szkolenie nie poszło na marne! Tak trzymać!

R.

Dziękuję za postawę Pani Małgosiu

Polka

Zróbcie konkurs co roku z nagrodami pt. JAK WYKORZYSTAĆ TO CO MAMY BY BYŁO PIĘKNE MIASTO . i będziecie mieć wiele pomysłów na style miasta, architekturę budynków i przyrody w mieście a nawet za miastem też pomysły na nowe technologię , które oświęciły by miasto i wzbudziły zainteresowanie instytucjami jak autobusy informujące o miejscu, znaki elektroniczne itp ja jestem zainteresowana

Polka

Wszędzie na miejscach dla pieszych nie chcą ustąpić pierwszeństwa pojazdy a ustępują jak już nie mają wyjścia też strach chodzić po mieście bo jeżdżą jak szaleńczo jakby pośpiech i dla nich sprawy były ważniejsze niż życie ludzi , których mijają i chyba ze swoim też się nie liczą bo gdzieś mają te mandaty nawet jak je dostaną i swoje dalej propagują

czytelnik

Po co tyle straży pożarnej do potrącenia pieszego ZRM i policja wystarczyła by, wg. experta ilość wozów wzrastają koszty utrzymania naszego budżetu jeden zastęp do tego zdarzenia max aby wyjazd zaliczyć i popatrzeć na ludzie nie szczęście hehe..!! Czyżby brak wiedzy dyspozytora? lub taki wymysł...

Karolina

Brawo Pani Malgosiu.

Ania

Brawo Pani Kasiu.Oby wiecej takich ludzi jak Pani.

Ktoś

I każdy sęp stoi i nie pomorze. Dobrze że chociaż są wyjątki biegnąc na ratunek ....

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19