Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Burza zagnała koszykarzy ulicznych do hali


Drużyna Hutnika Warszawa wygrała 15. edycję nocnego turnieju ulicznej koszykówki w Szczytnie. Tym razem zawody odbyły się jednak... w hali. - Z orlika przegoniła nas potężna ulewa, która przeszła na d Szczytnem – mówi Arkadiusz Leska, organizator zawodów.



W drużynie Hutnika zagrał między innymi Wojciech Dulnik, zawodnik francuskiego Auxerre, odpowiednika Polskiej Ligi Koszykówki. - Oprócz niego zespół tworzyli Rafał Pstrokoński, Patryk Jasiński i Jędrzej Karasek, aktywni zawodnicy Polskiej Ligi Koszykówki – mówi Arkadiusz Leska. - Była to ewidentnie najlepsza drużyna tego turnieju. Grali świetną, poukładaną i dynamiczną koszykówkę. Dodatkowo mieli ogromny atut – ogromną skuteczność rzutów zza linii 6,75 metra.

 

Wysoki poziom

 

Drugie miejsce wywalczyła ekipa z Olsztyna, która grała pod nazwą Krozmet.pl.

- Ciekawostką jest to, że była to jedyna drużyna, która wygrała z ekipą Hutnika – mówi Leska. - Był to mecz eliminacyjny. Postawili na świetną obronę. Przyniosło to efekt. Ale sił wystarczyło wyłącznie na eliminacje.

 

Trzecie miejsce zajęła drużyna Placki. Najlepsza ekipa ze Szczytna zajęła 9 miejsce. - Odnotowali znaczący spodek, bo od trzech lat zajmowali miejsce na podium – mówi Arkadiusz Leska. - To pokazuje, jak wysoki poziom był podczas tegorocznego turnieju. Inna rzecz, że wpływ na taki spadek mogło mieć też miejsce gry, nie orlik, a hala. Nasi zagrali w składzie: Jędrek Hain, Bartosz Czarkowski, Kamil Klonowski i Radosław Kulas.


 

Burza zalała orlik

W tegorocznym turnieju wzięło udział 10 drużyn. Mecze rozpoczęły się o 21.30. - Niestety, w tym roku zawody rozegraliśmy w hali przy ulicy Lanca, a nie na orliku przy ulicy Spacerowej, bo zmusiła nas do tego pogoda – mówi Leska. - Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rozpętała się nad Szczytnem potworna nawałnica. Ale i tak zawody dostarczyły mnóstwo emocji. Głównie dlatego, że w tym roku zjechali do nas koszykarze z bardzo dużym doświadczeniem w tego typu rywalizacji. Każdy mecz był na bardzo wysokim poziomie i niezwykle zacięty.

 

 

 

 

Wyniki:

 

1. Hutnik Warszawa

2. Krozmet.pl

3. Placki

4. Wściekłe psy

5. Na Wysokim Procencie

….....

9. Próchno (Szczytno).Skład: Jędrek Hain, Bartosz Czarkowski, Kamil Klonowski i Radosław Kulas

10. S2 (Szczytno). Skład: Przemysław Kozak, Tomasz Szubryt, Paweł Stelman, Maciej Serafiński.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2019-04-16 14:56:28

Mikosza kierownikiem hali Wagnera

  • Piątek, 2018-01-12 11:18:41

Szwedzi wjechali do Szczytnie

  • Poniedziałek, 2017-05-22 10:36:50

Motocykliści zjechali do Klonu


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19