Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Burmistrz Górska z mniejszą wypłatą


Na ostatniej sesji radni miejscy obcięli wynagrodzenie burmistrz Danucie Górskiej. Korekta jest znacząca, bo z 12 tysięcy 350 zł brutto zmalała do 10 tysięcy 620 zł brutto. Zmiana podyktowana jest rozporządzeniem, które ogranicza zarobki samorządowców. Najbardziej z obniżki cieszyła się radna Anna Rybiska, która chciała odśpiewać „wesoły nam dzień dziś nastał”.Uchwała zmieniająca zarobki burmistrz Górskiej wywołała dużą dyskusję. Radna Ewa Czerw mówiła wprost, że 20-procentowa obniżka, którą zafundował samorządowcom rząd kłóci się z innymi aktami prawnymi. - I krzywdzi dobrych samorządowców – mówiła. - W ten sposób karze się ich za dobrą pracę.

 

W podobnym tonie wypowiadała się radna Maryla Wierzbicka, która przytoczyła opinię samorządowej komisji działającej przy rządzie. - Stanowisko komisji wspólnej jest takie, że to rozrządzenie jest bezprawne – przekonywała.

 

W obronie przepisu stanęła Agnieszka Kosakowska. - Czuję się niezręcznie, że ktoś mówi, iż rząd łamie prawo, a nie ma na to żadnych dowodów – mówiła. - Nie ma żadnego wyroku sądu.

 

Z obniżki wynagrodzenie zarobków nie kryła zadowolenia Anna Rybińska, chyba największa przeciwniczka obecnej burmistrz.


 

- W kampanii pani burmistrz mówiła, że zadba o miasto, a zadbała o siebie – grzmiała radna z mównicy. - Po prostu miałam żal do pani burmistrz. I nie zaśpiewam gorzkich żali jak koalicja rządząca, a zaśpiewam wesoły nam dzień dziś nastał. Cieszę się i z radości z ręką na sercu zagłosuję za tą obniżką, bo jako radna z 20-letnim stażem uważam, że praca pani burmistrz na rzecz miasta nie jest adekwatna do wynagrodzenia, które otrzymywała. Uważam, że pani burmistrz pobierała zbyt wysoką pensję.

Ostatecznie za obniżką wynagrodzenia burmistrza głosowało 13 osób. 6 wstrzymało się od głosu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Dwie oferty na stołek po dyrektorze Cimoszyńskim
  a Wilczek to z jakiej partii ,PO czy PSL ?????
  Autor: lulu
  2018-10-15 19:26:22
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
  Autor: pamiętliwy
  2018-10-15 11:10:36
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-15 01:44:53
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
  Autor: Megi
  2018-10-14 22:04:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-14 22:04:41
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-14 20:04:24
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
  Autor: Wilczy pazur
  2018-10-14 19:31:39
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-14 11:15:44
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-12 20:00:33
 • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
  To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
  Autor: Waga
  2018-10-12 13:32:58