Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Burmistrz Górska z mniejszą wypłatą


Na ostatniej sesji radni miejscy obcięli wynagrodzenie burmistrz Danucie Górskiej. Korekta jest znacząca, bo z 12 tysięcy 350 zł brutto zmalała do 10 tysięcy 620 zł brutto. Zmiana podyktowana jest rozporządzeniem, które ogranicza zarobki samorządowców. Najbardziej z obniżki cieszyła się radna Anna Rybiska, która chciała odśpiewać „wesoły nam dzień dziś nastał”.



Uchwała zmieniająca zarobki burmistrz Górskiej wywołała dużą dyskusję. Radna Ewa Czerw mówiła wprost, że 20-procentowa obniżka, którą zafundował samorządowcom rząd kłóci się z innymi aktami prawnymi. - I krzywdzi dobrych samorządowców – mówiła. - W ten sposób karze się ich za dobrą pracę.

 

W podobnym tonie wypowiadała się radna Maryla Wierzbicka, która przytoczyła opinię samorządowej komisji działającej przy rządzie. - Stanowisko komisji wspólnej jest takie, że to rozrządzenie jest bezprawne – przekonywała.

 

W obronie przepisu stanęła Agnieszka Kosakowska. - Czuję się niezręcznie, że ktoś mówi, iż rząd łamie prawo, a nie ma na to żadnych dowodów – mówiła. - Nie ma żadnego wyroku sądu.

 

Z obniżki wynagrodzenie zarobków nie kryła zadowolenia Anna Rybińska, chyba największa przeciwniczka obecnej burmistrz.


 

- W kampanii pani burmistrz mówiła, że zadba o miasto, a zadbała o siebie – grzmiała radna z mównicy. - Po prostu miałam żal do pani burmistrz. I nie zaśpiewam gorzkich żali jak koalicja rządząca, a zaśpiewam wesoły nam dzień dziś nastał. Cieszę się i z radości z ręką na sercu zagłosuję za tą obniżką, bo jako radna z 20-letnim stażem uważam, że praca pani burmistrz na rzecz miasta nie jest adekwatna do wynagrodzenia, które otrzymywała. Uważam, że pani burmistrz pobierała zbyt wysoką pensję.

Ostatecznie za obniżką wynagrodzenia burmistrza głosowało 13 osób. 6 wstrzymało się od głosu.



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52