Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Burmistrz Górska z mniejszą wypłatą


Na ostatniej sesji radni miejscy obcięli wynagrodzenie burmistrz Danucie Górskiej. Korekta jest znacząca, bo z 12 tysięcy 350 zł brutto zmalała do 10 tysięcy 620 zł brutto. Zmiana podyktowana jest rozporządzeniem, które ogranicza zarobki samorządowców. Najbardziej z obniżki cieszyła się radna Anna Rybiska, która chciała odśpiewać „wesoły nam dzień dziś nastał”.Uchwała zmieniająca zarobki burmistrz Górskiej wywołała dużą dyskusję. Radna Ewa Czerw mówiła wprost, że 20-procentowa obniżka, którą zafundował samorządowcom rząd kłóci się z innymi aktami prawnymi. - I krzywdzi dobrych samorządowców – mówiła. - W ten sposób karze się ich za dobrą pracę.

 

W podobnym tonie wypowiadała się radna Maryla Wierzbicka, która przytoczyła opinię samorządowej komisji działającej przy rządzie. - Stanowisko komisji wspólnej jest takie, że to rozrządzenie jest bezprawne – przekonywała.

 

W obronie przepisu stanęła Agnieszka Kosakowska. - Czuję się niezręcznie, że ktoś mówi, iż rząd łamie prawo, a nie ma na to żadnych dowodów – mówiła. - Nie ma żadnego wyroku sądu.

 

Z obniżki wynagrodzenie zarobków nie kryła zadowolenia Anna Rybińska, chyba największa przeciwniczka obecnej burmistrz.


 

- W kampanii pani burmistrz mówiła, że zadba o miasto, a zadbała o siebie – grzmiała radna z mównicy. - Po prostu miałam żal do pani burmistrz. I nie zaśpiewam gorzkich żali jak koalicja rządząca, a zaśpiewam wesoły nam dzień dziś nastał. Cieszę się i z radości z ręką na sercu zagłosuję za tą obniżką, bo jako radna z 20-letnim stażem uważam, że praca pani burmistrz na rzecz miasta nie jest adekwatna do wynagrodzenia, które otrzymywała. Uważam, że pani burmistrz pobierała zbyt wysoką pensję.

Ostatecznie za obniżką wynagrodzenia burmistrza głosowało 13 osób. 6 wstrzymało się od głosu.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46