Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Bukowiecki wicemistrzem Europy

Jest medal! Konrad Bukowiecki został srebrnym medalistą lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Posłał kulę na odległość 21,66 m. Przegrał jedynie z Michałem Haratykiem (21,72 m).

Szczycieński kulomiot Konrad Bukowiecki w poniedziałek zakwalifikował się do finału mistrzostw Europy w pchnięciu kulą. Choć trzeba przyznać, że nie były to jego najlepsze kwalifikacje. Nasz mistrz posłał kulę na odległość 19,89 m. Finał odbył się we wtorek.

Oprócz Konrada w najlepszej dwunastce lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie znalazł się jeszcze inny Polak Michał Haratyk, który prawo startu w finale zapewnił sobie już po pierwszej serii, gdy posłał kulę na 20,59 m. Podczas kwalifikacji lepsi od Polaków byli: Niemiec David Storl (20,63 m) i Chorwat Stipe Żunić (20,61 m).

Wtorkowe zawody potoczyły się dla naszych reprezentantów znakomicie. Michał Haratyk dobrze rozpoczął rywalizację, gdyż posłał kulę na odległość 20,94 m. Lepszy wynik w I kolejce wywalczył tylko Storl (21,41 m), zaś Bukowiecki uzyskał 20,01 m.

Niemiecki kulomiot tylko podrażnił Haratyka, który w drugiej serii pchnął 21,72 m. Chwilę później "odpalił" też Konrad Bukowiecki (21,66 m - młodzieżowy rekord Polski), przesuwając się na drugą pozycję. Ta kolejka ustawiła cały konkurs, bo David Storl walczył, ale już do końca zmagań nie zdołał wyprzedzić Biało-Czerwonych.