Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Bukowiecki wicemistrzem Europy


Jest medal! Konrad Bukowiecki został srebrnym medalistą lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie. Posłał kulę na odległość 21,66 m. Przegrał jedynie z Michałem Haratykiem (21,72 m).



Szczycieński kulomiot Konrad Bukowiecki w poniedziałek zakwalifikował się do finału mistrzostw Europy w pchnięciu kulą. Choć trzeba przyznać, że nie były to jego najlepsze kwalifikacje. Nasz mistrz posłał kulę na odległość 19,89 m. Finał odbył się we wtorek.

 

Oprócz Konrada w najlepszej dwunastce lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie znalazł się jeszcze inny Polak Michał Haratyk, który prawo startu w finale zapewnił sobie już po pierwszej serii, gdy posłał kulę na 20,59 m. Podczas kwalifikacji lepsi od Polaków byli: Niemiec David Storl (20,63 m) i Chorwat Stipe Żunić (20,61 m).

 

Wtorkowe zawody potoczyły się dla naszych reprezentantów znakomicie. Michał Haratyk dobrze rozpoczął rywalizację, gdyż posłał kulę na odległość 20,94 m. Lepszy wynik w I kolejce wywalczył tylko Storl (21,41 m), zaś Bukowiecki uzyskał 20,01 m.

 


Niemiecki kulomiot tylko podrażnił Haratyka, który w drugiej serii pchnął 21,72 m. Chwilę później "odpalił" też Konrad Bukowiecki (21,66 m - młodzieżowy rekord Polski), przesuwając się na drugą pozycję. Ta kolejka ustawiła cały konkurs, bo David Storl walczył, ale już do końca zmagań nie zdołał wyprzedzić Biało-Czerwonych.

Tom

 

1. Michał Haratyk Polska 21,72

2. Konrad Bukowiecki Polska 21,66

3. David Storl Niemcy 21,41

4. Tomas Stanek Czechy 21,16

5. Aleksandr Lesnoj Neutralny 21,04

6. Bob Bertemes Luksemburg 21,00

7. Stipe Żunić Chorwacja 20,73



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk
    2019-01-15 15:20:22
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
    Autor: kolega
    2019-01-15 14:44:58