Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Budżet obywatelski, rozstrzygnięcie w październiku


Dokładnie 1 października poznamy tegorocznego zwycięzcę projektu Budżet Obywatelski - Mój Projekt na 2019 rok. W poniedziałek, 10 września zakończyło się głosowanie. Wpłynęło około 3 tysięcy głosów. Nieco więcej niż w ubiegłorocznej edycji.



W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy miasta mogli oddawać głosy na cztery projekty: młodzieżową strefę street art Szczytno, oświetlenie alei rodzinnego ogrodu działkowego „Bogumiła Linki”, strefę sportu i rekreacji „Love Szczytno” i strefę aktywności i rekreacji ZEFIR.

 

Który z projektów wygrał, tego jeszcze nie wiadomo, bo rozpoczęło się właśnie liczenie i sprawdzanie głosów. - Na razie mogę powiedzieć jedynie tyle, że wpłynęło około 500 głosów elektronicznych i około 2500 kart papierowych – mówi Łukasz Zbrzeźniak, pracownik referatu do spraw projektów i informacji w Urzędzie Miejskim w Szczytnie. - Trwa ich dokładne liczenie oraz sprawdzanie poprawności. Oficjalnie wyniki zostaną przedstawione 1 października.


 

W ubiegłym roku wpłynęło dokładnie 2783 głosy z czego ważnych było 2540.



Komentarze do artykułu

Szczytniak

Za coś takiego niektórzy powinni dostać srogo po d... Z budżetu "obywatelskiego" załatwia się motywy pod kampanię wyborczą konkretnych osób. Wstyd.

Mieszkaniec Szczytna

Jak to jest, ogłoszenie zwycięzcy 1 października??? A jeden z autorów Karol Furczak już ogłosił zwycięstwo Strefy Aktywności i Rekreacji Zefir. Nawet na Facebooku zbiera podziękowania i gratulacje. Chyba coś nie tak!? https://www.facebook.com/1911165105847719/photos/a.1911341112496785/1975824819381747/?type=3&theater

Napisz


Komentarze

  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk
    2019-01-15 15:20:22
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
    Autor: kolega
    2019-01-15 14:44:58