Czwartek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Budżet Szczytna przyjęty to ponad 106 mln zł

Miejscy radni przyjęli budżet na 2018 rok. Wydatki kształtują się na poziomie ponad 106 mln złotych, z czego aż 18 milionów to kwota przeznaczona na inwestycje.Te najważniejsze to oczywiście budowa dróg (w 2018 roku zaplanowano budowę 14 ulic), dla części innych powstanie z kolei dokumentacja techniczna. Wśród inwestycji znalazły się również budowa komunalnego budynku wielorodzinnego, pierwszy etap rewitalizacji zamku, czy sfinansowanie dokumentacji technicznej na Centrum Nauki o Bezpieczeństwie InnoPolice. Zaplanowano też pieniądze na termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie oraz przedszkola przy ul. Konopnickiej.

 

Budżet marazmu?

Budżet nie został przyjęty jednogłośnie. Przeciwko jego uchwaleniu zagłosowali radni Paweł Malec, Rober Siudak i Piotr Gregorczyk.

- Trzon tego budżetu opiera się na InnoPolice i rewitalizacji zamku – mówi Robert Siudak. - Owszem, buduje się drogi i dobrze, bo tak powinno oczywiście być, ale to standard. Nic nadzwyczajnego, taki jest obowiązek samorządu. Byliśmy przeciwko budżetowi, bo zabrakło w nim działań o charakterze gospodarczym, rozwojowym. Budżet przedstawia marazm miasta.

 

Nie firmuję cwaniactwa

Z kolei Paweł Krassowski wstrzymał się od głosu.

- O mojej decyzji zadecydowały dwa elementy – mówi radny. - Po pierwsze w budżecie nie znalazły się środki na budowę strzelnicy, a po drugie nie będę przykładał ręki do cwaniactwa niektórych moich kolegów. Już tłumaczę o co chodzi. O teren, który w wieczystym użytkowaniu miała spółdzielnia mieszkaniowa. Na jej wniosek przejęło go miasto, a od paru lat kilku moich kolegów radnych walczyło, aby zrealizować na nim budżet obywatelski. Nie wyszło. To teraz inwestycję rewitalizacji tego terenu wrzucili do budżetu. Chcą się wykazać przed wyborami. Jest to nieuczciwe wobec innych mieszkańców. Nie będę tego popierał. A że nie miałem możliwości głosowania nad tym jednym elementem to swój protest wyraziłem wstrzymaniem się od głosu.

 Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2017-12-19 22:12:24

Jest kandydat na burmistrza SzczytnaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
  Autor: Krzysztof Chodkowski
  2018-01-07 20:08:04
 • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
  Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
  Autor: Obserwator
  2018-01-07 13:14:58