Niedziela, 18 Marzec, Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Budżet Szczytna przyjęty to ponad 106 mln zł

Miejscy radni przyjęli budżet na 2018 rok. Wydatki kształtują się na poziomie ponad 106 mln złotych, z czego aż 18 milionów to kwota przeznaczona na inwestycje.Te najważniejsze to oczywiście budowa dróg (w 2018 roku zaplanowano budowę 14 ulic), dla części innych powstanie z kolei dokumentacja techniczna. Wśród inwestycji znalazły się również budowa komunalnego budynku wielorodzinnego, pierwszy etap rewitalizacji zamku, czy sfinansowanie dokumentacji technicznej na Centrum Nauki o Bezpieczeństwie InnoPolice. Zaplanowano też pieniądze na termomodernizację budynków Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie oraz przedszkola przy ul. Konopnickiej.

 

Budżet marazmu?

Budżet nie został przyjęty jednogłośnie. Przeciwko jego uchwaleniu zagłosowali radni Paweł Malec, Rober Siudak i Piotr Gregorczyk.

- Trzon tego budżetu opiera się na InnoPolice i rewitalizacji zamku – mówi Robert Siudak. - Owszem, buduje się drogi i dobrze, bo tak powinno oczywiście być, ale to standard. Nic nadzwyczajnego, taki jest obowiązek samorządu. Byliśmy przeciwko budżetowi, bo zabrakło w nim działań o charakterze gospodarczym, rozwojowym. Budżet przedstawia marazm miasta.

 

Nie firmuję cwaniactwa

Z kolei Paweł Krassowski wstrzymał się od głosu.

- O mojej decyzji zadecydowały dwa elementy – mówi radny. - Po pierwsze w budżecie nie znalazły się środki na budowę strzelnicy, a po drugie nie będę przykładał ręki do cwaniactwa niektórych moich kolegów. Już tłumaczę o co chodzi. O teren, który w wieczystym użytkowaniu miała spółdzielnia mieszkaniowa. Na jej wniosek przejęło go miasto, a od paru lat kilku moich kolegów radnych walczyło, aby zrealizować na nim budżet obywatelski. Nie wyszło. To teraz inwestycję rewitalizacji tego terenu wrzucili do budżetu. Chcą się wykazać przed wyborami. Jest to nieuczciwe wobec innych mieszkańców. Nie będę tego popierał. A że nie miałem możliwości głosowania nad tym jednym elementem to swój protest wyraziłem wstrzymaniem się od głosu.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56