Piątek, 19 Kwiecień, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Brawo druhowie z Targowo, postawa godna nagrody


Tacy strażacy to skarb - mowa o druhach z OSP Targowo. Gdy zawyła syrena alarmowa czterech z nich niemal natychmiast stawiło się pod remizą. Zabrakło jednak kierowcy bojowego wozu. Strażacy wzięli sprzęt ochronny, gaśnice i prywatnymi autami ruszyli na ratunek...W Targowie około godziny 19 zapaliły się sadze w budynku wielorodzinnym. Dyżurny ze Szczytna zadysponował najbliższą jednostkę OSP czyli tę z Targowa. Pod remizą niemal natychmiast zjawiło się czterech strażaków: Damian Kotula, Bartek Suchecki, Karol Mikulak i Piotr Nadstawny. Niestety, wśród nich zabrakło kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia specjalistycznego auta, jakim jest wóz bojowy. Strażacy nie mieli prawa wyjechać do akcji. Co zrobili druhowie z Targowa?

 

Jak są chęci, to jest i sposób...

 

Żona naczelnika jednostki otworzyła im garaż. - Druhowie wzięli sprzęt ochronny oraz gaśnice i prywatnymi autami ruszyli do pożaru – relacjonuje Paweł Wyszyński, komendant OSP Targowo. - Tego nikt nie mógł już im zabronić, ruszyli na pomoc sąsiadom i ja jestem bardzo z nich dumny, bo w takich chwilach liczy się czas. Moi koledzy pokazali, że ratowanie innych mają we krwi.

Dzięki takiej reakcji druhowie z Targowa byli jako pierwsi na miejscu, gdzie pożar sadzy trawił wielorodzinny dom.

 

 

…kiedy nie ma czasu

 


Druhowie przy użyciu 2-kilogramowej gaśnicy proszkowej ugasili pożar sadzy w kominie. Potem wygasili ogień w piecu. Nałożyli sito kominowe. Przeczyścili komin... W tym momencie dotarły jednostki z OSP Dźwierzuty i JRG Szczytno. - Sytuacja była już opanowana – mówi Łukasz Wróblewski, oficer prasowy KP PSP w Szczytnie. - Druhowie z OSP Targowo zachowali się profesjonalnie, wykonali kawał dobrej roboty. W tym konkretnym pożarze ważny był czas reakcji, bo okazało się, że komin popękał w kilku miejscach i ogień mógł z łatwością rozprzestrzenić się na strop czy podłogę. Mogło dojść do tragedii.

 

Ochotnicy z poczuciem misji

 

Nie doszło, wyłącznie dzięki szybkiej reakcji druhów z OSP Targowo. - Bez wątpienia zasługują na pochwałę – mówi komendant OSP Targowo druh Paweł Wyszyński. - Zachowali się znakomicie. Liczę, że ich działania docenią i władze gminy, i zarząd powiatowy OSP.

Jednostka OSP Targowo liczy 46 strażaków. 13 z nich ma uprawnienia do uczestniczenia w akcjach, tylko 3 może kierować samochodem bojowym.Komentarze do artykułu

Irys

Państwo powinno pomóc w wyrobieniu uprawnień do kierowania takimi pojazdami dla takich właśnie ludzi jak oni a nie dla znajomków i mężów pań które pracują w urzędach pracy itd.BRAWO PANOWIE TAKICH LUDZI POTRZEBA.!!!

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Nie dziwne piesi w szczytnie chodzą jak święte krowy
  Autor: edas
  2019-04-17 23:58:37
 • Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg
  Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników
  Autor: Wrona
  2019-04-17 20:36:23
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Łatwo osądzać matki/kobiety jak nie widziało się sytuacji, nie wy od tego jesteście! Ludzie przestańcie komentować!
  Autor: Marta
  2019-04-17 20:25:34
 • Radni krytykują szpital i... łatają jego dziurę budżetową
  Co tu dużo mówić. Jeżeli hospitalizowani pacjenci oddalają się ze szpitala bez kontroli - znajdowani są żywi, lub martwi - po interwencji policji. Jeżeli dochodzi do zakażenia bakterią po - zdawałoby się - niegroźnym zabiegu, a następnie do śmierci i nikt tego nie wyjaśnia - no chyba, że rodzinie - ale powinno być wiadomo, czy szpital - oddział jest \"czysty\", czy nie. Generalizować nie można, ale Jeżeli ludzie mają ogólnie kiepską opinię o szczycieńskim szpitalu, to o czym to świadczy? Dlaczego szefostwo szpitala nic nie robi z takim wizerunkiem? Po zbudowaniu lądowiska dla LPR - kierownictwo szpitala zdaje się na dobre odleciało. To jest po prostu wyraz pogardy dla ludzi, \"bo i tak muszą tu trafić\", jak nie mają kasy, albo mozliwości leczyć się gdzie indziej. Śmiać mi się chce, ale nie wiem, czy to prawda, o utworzeniu oddziału geriatrii w naszym szpitalu. Czy to ma być punkt eutanazji?
  Autor: Waga
  2019-04-17 19:15:35