Poniedziałek, 22 Październik, Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Bój o podjazd i bezpieczeństwo mieszkańców Linowa


Alicja Podpora z Linowa prosiła na ostatniej sesji radnych i wójta gminy Dźwierzuty o budowę skrzyżowania z drogą krajowa 57. Dokładniej – o wyasfaltowanie chociaż części drogi gruntowej przylegającej do „krajówki”. Przestrzegała, że jeśli sytuacja się nie zmieni może tam dojść do tragedii, bo już zdarzają się kolizję.



Z wystąpienia pani Alicji wynika, że urzędnicy gminni i generalnej dyrekcji dróg krajowych igrają z ludzkim życiem. A bezpieczeństwo na drodze mają za nic. Chodzi o skrzyżowanie drogi gminnej z krajówką nr 57. Droga gminna jest gruntowa, a przez to GDDKiA skrzyżowania, które istnieje fizycznie, nie traktuje jako... skrzyżowania.

 

- Dlatego nie ma na krajówce linii podwójnej ciągłej, żadnego ograniczenia prędkości. Proszę mi uwierzyć, że bardzo trudno jest w tym miejscu bezpiecznie wyjechać na drogę krajową – przekonywała radnych i wójta pani Alicja. - A z tej gminnej drogi korzysta mnóstwo mieszkańców.


 

Sytuację może zmienić wyasfaltowanie 25 metrów drogi gminnej od skrzyżowania.

 

- Wówczas zgodnie z prawem, GDDkiA będzie musiała uznać to miejsce za skrzyżowanie i odpowiednio oznaczyć, a przez to będzie bezpieczniej – mówi Alicja Podpora. - Proszę o poważne potraktowanie naszej sprawy i nieczekanie, aż ktoś na tym skrzyżowaniu straci życie.

 



Komentarze do artykułu

Jeszcze chwile

Jeszcze chwile pani zaczeka to kuzynka wszystko wam da = ha ha

Helicobacter Pylori

Pani Alicjo zapomni Pani. Wójtowa nie ma na to pieniędzy. Liczą się tylko imprezy dla mieszkańców gminy. A na facebooku Wójtowej tylko posty typu ,,miałam przyjemność". Jak jest się wójtem to trzeba ciężko pracować a nie bywać, jeść ciastko i mieć przyjemność albo jeździć na shopping do galerii warmińskiej w godzinach urzędowania.

Napisz


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13