Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Błękitni zbroją się do wiosny


Piłkarze Błękitnych Pasym przygotowują się rundy wiosennej w IV lidze. Podopieczni trenera Remiszewskiego mają za sobą trzy sparingi. Niewielkie zmiany nastąpiły w składzie drużyny.



Z zespołu odszedł, a właściwie zakończył piłkarską karierą Paweł Alancewicz.

- Był to nasz pomocnik ofensywny i na pewno będzie to spore osłabienie drużyny – mówi Marek Gawdziński, prezes Błękitnych Pasym.

Siła ataku Błękitnych nie jest jednak najsłabszym elementem ich gry. Na „stanie” mają przecież supersnajpera Patryka Malanowskiego. Treningi wznowił, po półrocznej przerwie, Sebastian Łukaszewski, więc pasymska siła ognie będzie nadal groźna.

 

 

Pracują nad defensywą

Dużo większe kłopoty pasymianie mają w linii obrony.

- Jesteśmy drużyną, która traci najwięcej bramek – mówi prezes Gawdziński. - I właśnie nad tym elementem gry głównie skupiliśmy się w okresie przygotowawczym. Do linii obrony udało nam się pozyskać dwóch nowych chłopaków z Olsztyna. Już z nami trenują i grają w meczach sparingowych. Są naprawdę dobrym wzmocnieniem linii defensywnej. Na razie jednak nie chcę zdradzać ich nazwisk, bo ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

 

Zmieniają ustawienie

Błękitni Pasym mają za sobą trzy mecze sparingowe. - Wygraliśmy z Omulwią Wielbark 8:0, z juniorami starszymi Naki Olsztyn 5:1 i przegraliśmy 4:6 z Tęczą Biskupiec – wylicza prezes. - Wszystkie te mecze mają charakter testowy, pracujemy nad nowym ustawieniem, dlatego wyniki nie mają tu aż tak wielkiego znaczenia.


 

Walczą o utrzymanie

W nowej rundzie Błękitni Pasym będą walczyć o utrzymanie w IV lidze. Po jesieni zajmują dopiero 12 miejsce w tabeli. Mają zaledwie 18 punktów i tracą do lidera Znicz Bała Piska aż 25 punktów. - Aby być pewnym utrzymania musimy zająć miejsce w pierwszej dziesiątce – kalkuluje Marek Gawdziński. - Wiem, że naszą drużynę stać na dużo więcej niż utrzymanie w lidze, ale wciąż mentalnie chłopcy nie mogą przestawić się z gry w klasie okręgowej, do tej, która obowiązuje w IV lidze. Tu nie ma już słabych drużyn, nie gra szczęście, a solidna taktyka i przygotowanie.

 

 

1. Znicz Biała Piska 15 41

2. Tęcza Biskupiec 15 33

3. Rominta Gołdap 15 32

4. Unia Susz 15 28

5. Motor Lubawa 15 25

6. Concordia Elbląg 15 24

7. Mrągowia Mrągowo 15 23

8. Mamry Giżycko 15 20

9. MKS Korsze 15 19

10. Pisa Barczewo 15 18

11. Tęcza Miłomłyn 15 17

12. Błękitni Pasym 15 16

13. Granica Kętrzyn 15 13

14. Zatoka Braniewo 15 13

15. Orlęta Reszel 15 12

16. Błękitni Orneta 15 4



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52