Poniedziałek, 24 Wrzesień, Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Błękitni zbroją się do wiosny


Piłkarze Błękitnych Pasym przygotowują się rundy wiosennej w IV lidze. Podopieczni trenera Remiszewskiego mają za sobą trzy sparingi. Niewielkie zmiany nastąpiły w składzie drużyny.



Z zespołu odszedł, a właściwie zakończył piłkarską karierą Paweł Alancewicz.

- Był to nasz pomocnik ofensywny i na pewno będzie to spore osłabienie drużyny – mówi Marek Gawdziński, prezes Błękitnych Pasym.

Siła ataku Błękitnych nie jest jednak najsłabszym elementem ich gry. Na „stanie” mają przecież supersnajpera Patryka Malanowskiego. Treningi wznowił, po półrocznej przerwie, Sebastian Łukaszewski, więc pasymska siła ognie będzie nadal groźna.

 

 

Pracują nad defensywą

Dużo większe kłopoty pasymianie mają w linii obrony.

- Jesteśmy drużyną, która traci najwięcej bramek – mówi prezes Gawdziński. - I właśnie nad tym elementem gry głównie skupiliśmy się w okresie przygotowawczym. Do linii obrony udało nam się pozyskać dwóch nowych chłopaków z Olsztyna. Już z nami trenują i grają w meczach sparingowych. Są naprawdę dobrym wzmocnieniem linii defensywnej. Na razie jednak nie chcę zdradzać ich nazwisk, bo ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

 

Zmieniają ustawienie

Błękitni Pasym mają za sobą trzy mecze sparingowe. - Wygraliśmy z Omulwią Wielbark 8:0, z juniorami starszymi Naki Olsztyn 5:1 i przegraliśmy 4:6 z Tęczą Biskupiec – wylicza prezes. - Wszystkie te mecze mają charakter testowy, pracujemy nad nowym ustawieniem, dlatego wyniki nie mają tu aż tak wielkiego znaczenia.


 

Walczą o utrzymanie

W nowej rundzie Błękitni Pasym będą walczyć o utrzymanie w IV lidze. Po jesieni zajmują dopiero 12 miejsce w tabeli. Mają zaledwie 18 punktów i tracą do lidera Znicz Bała Piska aż 25 punktów. - Aby być pewnym utrzymania musimy zająć miejsce w pierwszej dziesiątce – kalkuluje Marek Gawdziński. - Wiem, że naszą drużynę stać na dużo więcej niż utrzymanie w lidze, ale wciąż mentalnie chłopcy nie mogą przestawić się z gry w klasie okręgowej, do tej, która obowiązuje w IV lidze. Tu nie ma już słabych drużyn, nie gra szczęście, a solidna taktyka i przygotowanie.

 

 

1. Znicz Biała Piska 15 41

2. Tęcza Biskupiec 15 33

3. Rominta Gołdap 15 32

4. Unia Susz 15 28

5. Motor Lubawa 15 25

6. Concordia Elbląg 15 24

7. Mrągowia Mrągowo 15 23

8. Mamry Giżycko 15 20

9. MKS Korsze 15 19

10. Pisa Barczewo 15 18

11. Tęcza Miłomłyn 15 17

12. Błękitni Pasym 15 16

13. Granica Kętrzyn 15 13

14. Zatoka Braniewo 15 13

15. Orlęta Reszel 15 12

16. Błękitni Orneta 15 4



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2018-09-16 16:04:48

Grzyb w Wielbarku sypie się gęsto...

  • Środa, 2018-09-05 14:07:51

Śmietnik w miejskim lesie

  • Środa, 2018-09-05 13:59:36

Sienkiewicz w konstytucyjnej koszulce

  • Piątek, 2018-08-31 09:41:44

Motocyklista zderzył się z volkswagenem

  • Czwartek, 2018-08-30 12:06:58

Zachwycał się jeziorem i... kradł wędki


Komentarze

  • Pijana 27-latka roztrzaskała auto o latarnie (zdjęcia)
    " Dopóki jednak nie odpalili auta niewiele mogłem zrobić." ?????? Czy Pan wie, że jest coś takiego jak usiłowanie?? Trzeba było podejść jeżeli Pan widział, że wszyscy są pijani lub zadzwonić szybko na policje, a nie próbować jeździć za autem kiedy już i tak stanowiło ono zagrożenie. A potem wielki bohater robi sobie zdjęcia przy słupach. Nie zrobił Pan nic żeby uniknąć wypadku więc nie wiem z czego się Pan tak cieszy.
    Autor: Kaja
    2018-09-24 13:12:06
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Obwodnica??? to Przemysłowa i Łomżyńska tworzą jakąś obwodnicę. Buhahahahaha..... :))))))))))) Szczytno to na prawdę stan umysłu...
    Autor: tworki.pl
    2018-09-24 12:38:20
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Hahahaaaa
    Autor: On
    2018-09-24 11:30:40
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”
    Przyłączam się do słów Pani Anny. Niech Radna Wierzbicka przeprowadzi się do centrum, np. na ulicę Kościuszki. Tu dopiero Radna zobaczy co to jest hałas (w tym ruch pojazdów służb na sygnale, wojsko przez 24h/7dni), wibracje wszystkiego co stoi na stole lub na pułkach, smród spalin, chamstwo kierowców na przejściach dla pieszych i wiele innych uciążliwości generowanych przez DK53. Mam apel do Radnej Wierzbickiej, podejmie Pani temat wyprowadzenia tranzytu poza miasto, na obwodnicę. Wtedy i Pani będzie miała spokój.
    Autor:
    2018-09-24 11:21:14
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Tyklko nie Górska. DOSYĆ miasta dla emerytów. Masakra. W tym mieście nic nie ma dla ludzi w wieku 20-30 paru lat. Żadnych imprez co by ściągnęło turystów. Tylko jakieś domy seniora. Te stare baby zamiast się wziąć za robotę to siedzą całymi dniami na ławkach i plotkują. Wielu osób w tym mieście chciało by iść na koncert jakiegoś zespołu lub artysty. Gdzie się podział hip hop w tym mieście. W 2012 odbył się koncert GURALA który sobie zapalił zielonego papieroska i wielkie oburzenie. Ale to była najlepsza młodzieżowa impreza. Drugim wydarzeniem był EOS osoby po 40, 50 nawet nie wiedzą że była taka impreza. REASUMUJĄC jak dalej chcesz mieszkać w mieście dla dziadków i babć głosuj na Górską lub tego Pisiora co jest przeciwny invitro. JA GŁOSUJĘ NA PANA MAŃKOWSKIEGO, I NA PEWNO NA PANA ARKADIUSZA LESKE!!! SĄ TO OSOBY, KTÓRE MAJĄ CHĘĆ TWORZENIA CZEGOŚ NOWEGO W MIEŚCIE. PONADTO, gdyby nie MORSY, BIEGACZE Z JURUNDA, AUTRIMPUS I WIELE INNYCH ORGANIZACJI NIC, NIC, NIC BY SIĘ NIE DZIAŁO W TYM MIEŚCIE. MORSY ORGANIZUJĄ RÓŻNE IMPREZY JAK BIEGI NP.EKSTREMALNA TRÓJKA. JURUND WZNOWIŁ MARATON JURANDA! AUTRIMPUS POSPRZĄTAŁ JEZIORO CZY TEŻ NAUCZA PIERWSZEJ POMOCY CO JEST BARDZO WAŻNE. DOBRZE ŻE CHOCIAŻ TE IMPREZY SĄ "BEZPIECZNE'' BO JUŻ SKATE Jam Session JEST TAK NIEBEZPIECZNY ZE TRZEBA ODWOŁAĆ ...
    Autor: MŁODY- CHCĘ ABY NASZE MIASTO BYŁO JAK MRĄGOWO
    2018-09-24 10:21:59
  • Konwencja PiS - pokazali kandydatów na burmistrza i wójtów (zdjęcia)
    PiS? Nigdy! Już dosyć złego zrobili. PiS to najgorsze co mogło się nam przytrafić!
    Autor: Liliana
    2018-09-23 23:57:08
  • Miasto, gmina i Kreolia łączą siły, by aktywizować seniorów
    A dlaczego nie zostało w prasie lokalnej ogłoszone, że jest taki konkurs, do którego miasto i gmina poszukuje partnera spośród stowarzyszeń? te trzy Panie po prostu się umówiły. bardzo brzydko to wygląda. Ponieważ nie czytam w papierowej wersji - więc mogę czegoś nie wiedzieć - ale pachnie mi to wyborami i Panią Górską. W Szczytnie działa Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów - pewnie by chętnie wzięło udział w projekcie jako partner. Działą też Uniwersytet Trzeciego Wieku (nie wiem, czy oddział, czy samodzielna jednostka). A tu padło na "Kreolię" - no ciekawe, co Jerutki i Szczytno mają ze sobą wspólnego, poza interesami trzech pań.
    Autor: Śmieszek
    2018-09-23 21:19:37
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Widać po wszystkich wypowiedziach, że kandydaci na burmistrza miasta albo znają miasto tylko z jezdni, bo na pewno nie z ciągów pieszych, nie ze ścieżek rowerowych i ZKM. InnoPolice się nie interesowali - oprócz inicjatorki p. Górskiej. P. Mańkowski słusznie stwierdził, że nie jest to inwestycja, z której miasto naprawdę skorzysta. Droga do Olsztyna ze Szczytna rzeczywiście potrzebuje poprawy komunikacji. Czym w Szczytnie zatrzymać "przejezdnych" - nikt na to nie ma pomysłu. Czekam na spotkania przedwyborcze, bo do tej pory to tylko p. Mańkowski opublikował swój program. reszta - nic. Pan Gontarzewski ma "siłę" - no to, jeżeli ma siłę pracować w ARiMR- to niech pracuje. A jak już pracuje - to niech wyjaśni jakie ma ku temu kwalifikacje. Bo rolnictwo (bez urazy) nie jest chyba priorytetem rozwoju miasta , chyba że chce rozwiązać problemy działkowców. Na ten temat nic. Chyba, że chodzi o "wzięcie z twarz", bo to policjanci - zwłaszcza byli i niespełnieni - robią profesjonalnie. Szkoda gadać. Lepszy stary wróg, niż nowy przyjaciel. Stary wróg już się najdł, a nowy ma wielki apetyt, jest wygłodniały.
    Autor: Waga
    2018-09-23 19:50:33
  • Przemysłowa chce „trzydziestki”