Wtorek, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Biesiada Myśliwska z EKOwspólnotą "Dzik kontra Świnia" (zdjęcia)


Trzecia edycja tej imprezy po raz kolejny połączyła folklor z kulturą łowiecką, ale nad wszystkim górowało wyśmienite jadło. Gdyby konkursowy „Polski przysmak żołnierza” rzeczywiście i na stałe trafił do wojskowych kuchni, Polska byłaby jedynym krajem na świecie w 100% umundurowanym.Tegoroczny konkurs kulinarny nawiązywał do 100–lecia Niepodległości Polski, a jego tytuł brzmiał „Polski Przysmak Żołnierza”. Sołectwa przygotowywały kotlet z wieprzowiny, a koła łowieckie przygotowywały kotlet z dziczyzny. W tym roku przewidzieliśmy dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca, wygrywał zarówno kotlet z dzika jak i z wieprza. Przepyszne kotlety, przygotowywane z sekretnych przepisów oceniało jury pod przewodnictwem Michała Denesiuka, nauczyciela z kucharską pasją.


 

Wyniki konkursu kulinarnego:

Kotlet z dziczyzny:

I - KŁ "Jeleń"

II -KŁ "Żbik"

III - KŁ "Rogacz"

Kotlet z wieprzowiny:

I - Sołectwo Piasutno

II - Sołectwo Biały Grunt

III - Sołectwo Świętajno


 

Wszystkie koła łowieckie oraz sołectwa otrzymały dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia, którymi były grabki do piaskownicy, wiadra z jajkami oraz drewniane medale.

W czasie trwania biesiady na stoiska przygotowane przez koła łowieckie oraz sołectwa głosować mogła również publiczność. Jej wybór padł na stoisko KŁ „Żbik”, a nagrodą były ręcznie szyte poduszki w kształcie Dzika i Świnki. Każdy, kto głosował, wziął udział w losowaniu nagrody dla publiczności, a nagrodą był obiad w pensjonacie KIPNIC. Zwycięzcą został Andrzej Kędzierski.


Po konkursach naszedł czas na zabawę, na którą zaprosiły Psie Baby. Zachęcały publiczność do brania udziału w licznych zabawach i konkursach, przyniosły wiele radości i humoru. A atrakcji nie brakowało.

Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Pierwsza wstąpiła ETNA - wokalistka muzyki tanecznej, autorka tekstów, kompozytorka, przez media często określana jako Królowa Disco Polo. Kolejnym zespołem było EXTAZY, który porwał do tańca przybyłą publiczność, zaś gwiazdą wieczoru był JORRGUS.


 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Robicie sobie jaja z tych co już pracują i studia robili za własne pieniądze!
  Autor: Aspirant
  2019-02-19 15:44:45
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To kpina z policjantów którzy już pracują! Wstyd! Macie swoich których nie umiecie docenić, zadbajcie najpierw o to co macie!
  Autor: Aspirant
  2019-02-19 15:39:50
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Największy kretynizm jaki można było wymyślić. W Policji jeszcze męczą się absolwenci z poprzedniego systemu. Tacy oficerowie to cios, który dobije to co właśnie dogorywa pod nazwą Policja.
  Autor: Zek
  2019-02-19 14:55:20
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Myślę, że tym tylko pozbęda się reszty policjantów. Osobiście z wieloletnim stażem w tej instytucji nie pozwolił bym sobie na to aby jakiś mlokos bez praktycznego pojęcia wydawał mi polecenia.
  Autor: Remik
  2019-02-19 14:52:32
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Idea jest super, tylko po co od razu asfaltować lasy i pola....
  Autor: TZ
  2019-02-19 11:35:14
 • Urząd odarł radnych z tajemnicy
  Wielce wykształcony Panie Krajanie, co Ty z bzdury wypisujesz, wynika z Twojego wpisu że masz wielkie problemy odróżnić osoby prywatne od osób publicznych! Jeszcze raz zaznaczam iż radni w urzędzie są osobami publicznymi, tylko trzeba to zrozumieć. Jak widać, dla ludzi związanych z PiS-m jest to za trudne do zrozumienia!!! Do radnych, Zorro ma rację, nic na siłę, jak nie umiecie być osobami publicznymi, zrezygnować.
  Autor: szczytnianin
  2019-02-18 21:28:02
 • Na Balu Sympatyków Sportu rozdadzą Anioły Sportu
  Panie Burmistrzu- do roboty, anie tylko konsumować owoce zwycięstwa. Jak na razie efekty zerowe- jedynie korytko dla wspierających w wyborach. Czekamy na konkrety.
  Autor: dr
  2019-02-18 17:41:38
 • Urząd odarł radnych z tajemnicy
  Do Szczytnianina: to niech ci twoje dzieci otwierają listy adresowane do ciebie imiennie! Jak rodzina to rodzina - ten sam adres, a nawet nazwisko. Wtedy może dowiedzą się jakie jest twoje zadłużenie, albo że coś nabroiłeś, albo pokłóciłeś się z daleką rodziną o spadek. Fajnie by ci było, a zonie również? Są rzeczy, których się nie robi, ale urząd jaki jest - każdy widzi. Wszystko wykształcone na WSP
  Autor: Krajan
  2019-02-18 17:09:13
 • Hrybek zastąpi Bańkowską
  To jest sprytny chwyt: ludzie jednej pani od drugiej mogą nie odróżnić - jak to bywa z bliźniakami - dwujajowymi.
  Autor: Śmieszek
  2019-02-18 13:22:54
 • Parafialny konflikt tematem gminnej sesji
  Bzdura bzdura wyssana z palca chodzę co Niedziela do kościoła i nigdy nie słyszałam żeby Proboszcz coś mówił o tej sprawie . Ciekawe czy ta Sołtys przeprosi naszego Proboszcza publiczne ,bo nie słusznie został oskarżony ????
  Autor: Mieszkanka
  2019-02-16 20:40:59