Czwartek, 13 Grudzień, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Biesiada Myśliwska z EKOwspólnotą "Dzik kontra Świnia" (zdjęcia)


Trzecia edycja tej imprezy po raz kolejny połączyła folklor z kulturą łowiecką, ale nad wszystkim górowało wyśmienite jadło. Gdyby konkursowy „Polski przysmak żołnierza” rzeczywiście i na stałe trafił do wojskowych kuchni, Polska byłaby jedynym krajem na świecie w 100% umundurowanym.Tegoroczny konkurs kulinarny nawiązywał do 100–lecia Niepodległości Polski, a jego tytuł brzmiał „Polski Przysmak Żołnierza”. Sołectwa przygotowywały kotlet z wieprzowiny, a koła łowieckie przygotowywały kotlet z dziczyzny. W tym roku przewidzieliśmy dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca, wygrywał zarówno kotlet z dzika jak i z wieprza. Przepyszne kotlety, przygotowywane z sekretnych przepisów oceniało jury pod przewodnictwem Michała Denesiuka, nauczyciela z kucharską pasją.


 

Wyniki konkursu kulinarnego:

Kotlet z dziczyzny:

I - KŁ "Jeleń"

II -KŁ "Żbik"

III - KŁ "Rogacz"

Kotlet z wieprzowiny:

I - Sołectwo Piasutno

II - Sołectwo Biały Grunt

III - Sołectwo Świętajno


 

Wszystkie koła łowieckie oraz sołectwa otrzymały dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia, którymi były grabki do piaskownicy, wiadra z jajkami oraz drewniane medale.

W czasie trwania biesiady na stoiska przygotowane przez koła łowieckie oraz sołectwa głosować mogła również publiczność. Jej wybór padł na stoisko KŁ „Żbik”, a nagrodą były ręcznie szyte poduszki w kształcie Dzika i Świnki. Każdy, kto głosował, wziął udział w losowaniu nagrody dla publiczności, a nagrodą był obiad w pensjonacie KIPNIC. Zwycięzcą został Andrzej Kędzierski.


Po konkursach naszedł czas na zabawę, na którą zaprosiły Psie Baby. Zachęcały publiczność do brania udziału w licznych zabawach i konkursach, przyniosły wiele radości i humoru. A atrakcji nie brakowało.

Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Pierwsza wstąpiła ETNA - wokalistka muzyki tanecznej, autorka tekstów, kompozytorka, przez media często określana jako Królowa Disco Polo. Kolejnym zespołem było EXTAZY, który porwał do tańca przybyłą publiczność, zaś gwiazdą wieczoru był JORRGUS.


 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Gaspar Święciński mistrzem świata
  Brawo. Gaspar.
  Autor: Lemon
  2018-12-13 14:23:45
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
  Autor: Jacek
  2018-12-13 12:40:34
 • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
  Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
  Autor: mieszkaniec
  2018-12-13 12:14:06
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
  Autor: laik
  2018-12-13 12:03:06
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
  Autor: TTT
  2018-12-13 11:09:33
 • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
  Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
  Autor: TTT
  2018-12-13 01:50:08
 • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
  Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
  Autor: Teresa TTT
  2018-12-12 10:17:29
 • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
  Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
  Autor: Aga
  2018-12-12 07:13:28
 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27