Wtorek, 16 Kwiecień
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina -

Białorusin wygrał turniej w Rozogach

Andrei Olhovik z Białorusi wygrał III Międzynarodowy Szachowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Rozogi.

• Data:

W turnieju uczestniczyły 42 osoby z Rosji, Białorusi oraz Polski. Szachy są sportem właściwie dla każdego, dlatego też najstarszy uczestnik miał 82 lata a najmłodszy 9. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Białorusi mistrz krajowy Andrei Olhovik, drugie mistrz międzynarodowy Pavel Shkapenko z Kaliningradu, a trzecie reprezentant Warmii i Mazur posiadający pierwszą kategorię szachową Arkadiusz Kaczmarek, który również otrzymał nagrodę specjalną Wójta Gminy Rozogi dla najlepszego zawodnika województwa warmińsko – mazurskiego.

W turnieju dla juniorów III miejsce zajął Nikodem Kaczmarczyk z Dąbrów. Turniej wsparli sponsorzy z Gminy Rozogi.